Dawny przyjaciel

Okładka książki Dawny przyjaciel Samantha Towle
Okładka książki Dawny przyjaciel
Samantha Towle Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Rockmani (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Rockmani (tom 1)
The Mighty Storm
NieZwykłe
2021-10-27
2021-10-27
2013-08-20
Elżbieta Pawlik
Romans i erotyka romans współczesny

„my­śla­łem, że to wy­star­czy, aby mnie po­wstrzy­mać, ale nie wy­star­czy­ło… bo nie zna­łem znacze­nia słowa śmierć, do­pó­ki mnie nie opu­ści­łaś.”

Znacie książki, w których jeden z głównych bohaterów sprawiał, że czytanie zdaje się katorgą?

Ja miałam tak z Dawnym przyjacielem. Wybraliście na ig dla mnie tę książkę w ramach wyzwania “12 na 2023”. Niech Was piekło pochłonie XD

Tru Bennet to najbardziej wkurzająca kobieta jaką spotkałam na kartach wszystkich powieści, które przeczytałam w całym życiu. Nie wiedziała czego chce, jak chce tego dokonać i błądziła jak dziecko we mgle. Czy może pragnąć swojej pierwszej miłości i jednocześnie być w związku z innym mężczyzną? O mamooo… Jej uzewnętrznianie sprawiało, że chciałam rwać włosy z głowy.
Na całe szczęście Pan Gwiazda Rocka był jej zupełnym przeciwieństwem. Nie, nie był. Doskonale wiedział czego chce i dawał z siebie wszystko, byle tylko to dostać. Ale dlaczego przy tym wszystkim zachowywał się jak dziecko w sklepie z zabawkami, które robi rodzicom aferę, bo nie może dostać wymarzonej zabawki.
Motyw uzależnienia Jake’a do bólu przypominał mi historię Clasha z książki Belle Aurory. Podczas cugu narkotykowego zachowywał się jak niezniszczalny, traktował wszystkich jak bezmózgich parobków, a swoją wymarzoną i wyśnioną kobietę jak ślepą. Wpadł w tryb autodestrukcji, za który mógł winić tylko siebie. A winił innych.

Nie rozumiem dlaczego Dawny przyjaciel nosi miano międzynarodowego bestsellera. Powinna być nazywana międzynarodowym marnowaniem potencjału. Historia mogła być naprawdę ciekawa, gdyby poprowadzić wszystko inaczej. Czuję, że zmarnowałam swój czas, a bardzo tego nie lubię.

Książka ma potencjał ale jak dla mnie w połowie Jake zrobił się za bardzo lalowaty a Tru nie lepsza

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dawno nie czytałam tak świetnej książki. Już od pierwszych kartek wiedziałam że będzie się zapowiadało ciekawie,teraz czas na drugą część 🙂

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie rozumiem, dlaczego ta książka jest określana mianem zagranicznego bestsellera. Ja nie odnalzałam w niej żadnego fenomennu, a wręcz odwrotnie była, dla mnie zwyczjna. Taka jak już wiele jest na rynku czytelniczym. Do tego nudna i przewidywalna, z wielką przyjemnością dobrnęłam w końcu do jej zakończenia. Główna bohaterka bardzo irytująca, a postać rockmena bez wyrazu.
Nie polecam.

Historia mogła by być lepsza, spodziewałam się wgl czegoś lepszego, jakiegoś wow, a dostałam nudna historię. Wątki są dobrym pomysłem, ale za mało mają w sobie mocy by zaciekawić czytelnika.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka momentami nudna, drażni mnie główna bohaterka. Nie będę czytać kolejnej części.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka posiada miano zagranicznego bestsellera, a w sumie ja bym się dwa razy nad tym zastanowiła. Niewątpliwie książka została zakupiona przez dużą liczbę czytelników, ale no jednak nie jest to historia, która zawraca w głowie.
Tru ma 26-lat i wiedzie spokojne i poukładane życie. Jej pasją jest muzyka i pisanie co łączy pisząc w kolumnie pewnego kobiecego magazynu, który dopiero raczkuje na rynku. Jej szefowa jest równocześnie jej mentorką i przyjaciółką, mieszka w dobrym miejscu ze swoją drugą najlepszą przyjaciółką, a do tego ma przystojnego i troskliwego chłopaka Willa, który w tej książce wygląda jak ucieleśnienie ideału. Ale no właśnie ideał to nie wszystko, bo Tru dostaje ofertę wywiadu z Jake'iem Wethersem. Jake to nieokiełznana gwiazda rocka, który nie stroni od kobiet, imprez i narkotyków. Mimo, że nie miał łatwego życia teraz stara się pełnymi garściami czerpać z przywilejów gwiazdy. Jake jest również dawnym przyjacielem Tru.
Wywiad staje się dla nich początkiem odświeżenia dawnych relacji. Niegdyś obydwoje byli sobie bardzo bliscy jako przyjaciele i skrycie podkochiwali się w sobie, jednak rozłąka sprzed 12-lat uniemożliwiła im wspólne życie. Teraz Jake zrobi wszystko, aby zagarnąć Tru dla siebie. Dziewczyna dostaje ogromną szansę, która nie tylko wybije ją jako dziennikarkę, ale również utwierdzi pozycję magazynu na rynku, jedyne co musi zrobić to jechać w trasę koncertową z zespołem Jake'a.
Tą dwójkę ewidentnie do siebie ciągnie, jednak mimo tej chemii i całej otoczki, jakoś nie umiałam w 100% oddać się tym bohaterów. Tru wydawała się być odpowiedzialna, a jej zachowanie przypominało raczej zachowanie napalonej nastolatki, która jedzie na wakacje i wyznaje hasło "co się stało na wakacjach zostaje na wakacjach". Ale i Jake mnie nie zachwycił, szczery w wyrażaniu swoich pragnień był znowu jak rozkapryszone dziecko, któremu coś się należy, bo on tego chce. Niby wielka miłość, a nie potrafili postawić się w sytuacji drugiej strony.
Plusem jest sposób pisania autorki, przez co całą historię szybko się czyta, jednak momentami za bardzo rozwlekane sceny. Książkę oceniam jako dobrą, ale nie jest to też coś co chciałabym przeczytać znowu.

Choć nie poczułam jakiejś wielkiej sympatii do głównej bohaterki, to książkę przeczytałam z przyjemnością.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Cóż ja mogę napisać. Sam fakt że trudno było mi się oderwać od książki i z każdą kolejną stroną chciałam wiedzieć więcej powinno mówić samo za siebie. Pomimo, że zachowanie głównej bohaterki przyprawiało mnie czasem o ból głowy, bo bardzo mocno targały nią emocje (z jednej strony nie ma się co dziwić, kiedy masz tak trudne decyzje do podjęcia, a jesteś typem osoby, która nie chce ranić bliskich jej osób, a z drugiej strony brak zdecydowania i podjęcia odpowiednich kroków, przed którymi nie da się uciec),to ich historia była tą, którą każda kobieta chciałaby przeżyć. Słowa, które każdy chciałby usłyszeć. Bo nie ma się co oszukiwać, kobiety lubią być adorowane, więc słowa i czyny stanowią ważny element związku. Do tego gwiazda muzyki w męskim wydaniu, którego pragnie nie jedna kobieta, jest niełatwym orzechem do zgryzienia, kiedy mimo wszystko jesteś w związku. Trudne decyzje, trudne uczucia i duża dawka emocji.

Historia miłości z najmłodszych lat, uczucia, które nadal tkwi w bohaterach. Ciekawie wykreowane postacie, a ich historię czytało się z przyjemnością.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dodaj cytat z książki Dawny przyjaciel