Monte- Przyjaciel bez granic

Monte- Przyjaciel bez granic
Expertia
2021-06-01
2021-06-01
bajki edukacja rozwój zwierzęta miłość nauka

Okładka książki Biblia Social Media Kacper Bisanz, Karol Chojnacki, Przemek Przybylski
Biblia Social ... Kacper Bisanz, Karo...
Okładka książki 138 Kacper Bisanz, Karol Chojnacki
138 Kacper Bisanz, Karo...

Biedny i przemoczony kundelek przechadza się po ulicach Podgoricy. Jego widok chwyta za serce - każdy może dostrzec, że ma on złamaną łapkę. Psiak szuka schronienia przed potworną ulewą. Na dodatek nie pamięta, kiedy ostatnio coś jadł. Na szczęście na jego drodze pojawia się Zmarszczka, pies który pomaga mu w szukaniu jedzenia. Dzięki niemu Monte zrozumiał, że pragnie mieć rodzinę, która będzie go kochać i zapewni mu opiekę.
Pewnego dnia poznaje turystów z Polski i wie, że to na nich czekał całe życie.

,,Monte. Przyjaciel bez granic", to bajka opowiadająca prawdziwą historię. Monte istnieje i może cieszyć się z codzienności u boku kochających go właścicieli.

Książka spodoba się każdemu młodemu czytelnikowi. Podróż jaką piesek musiał pokonać, by trafić do domu w Polsce, czyta się momentami jak dobrą przygodówkę.
Ciepła, radosna i zarazem wzruszająca historia, jeszcze bardziej angażuje, ponieważ możemy poznać myśli kundelka oraz śledzić jego rozmowy z innymi zwierzakami. Uwielbiam Montego za jego pogodę ducha, dobroć i determinację w działaniu.

Świetnym pomysłem było zamieszczenie pytań po każdym rozdziale. Nawiązują one do treści i mogą pomóc dzieciom w pracy nad tekstem.
W środku znajdziemy również bogate w intensywne barwy ilustracje oraz zdjęcia, które są dokumentacją życia czworonoga w Czarnogórze.

ciekawa historia oparta na faktach, miło się czyta, aktywuje dziscko do pzremyśleń. I super pomysł bo nawet można śledzić pieska na Instagramie: https://www.instagram.com/montefriendlydog/

Ciekawa historia pozytywnego psiaka, który trochę w życiu przeszedł. Książkę czyta się lekko i może być fajnym pretekstem do nawiązania rozmowy z dzieckiem, na tematy i wartości zawarte w opowieści.

Idealny prezent dla małych miłośników zwierząt!

Idealny prezent dla małych miłośników zwierząt!

• Dzieci

Dodaj cytat z książki Monte- Przyjaciel bez granic