O jeżyku, który kochał za bardzo

Okładka książki O jeżyku, który kochał za bardzo Nela Nielsen
Okładka książki O jeżyku, który kochał za bardzo
Nela Nielsen Wydawnictwo: Ridero IT Publishing bajki
bajki
Ridero IT Publishing
2021-12-10
2021-12-10
nelanielsen bajki ojeżykuktórykochałzabardzo

To sympatyczna książka o małym jeżyku, dla którego najważniejsza była przyjaźń. Poznajemy małych bohaterów, którzy muszą pokonać przeciwności, aby ocalić przyjaciela. To książka o przyjaźni ponad wszystko, o walce o życie przyjaciela, o rezygnacji z siebie na rzecz najbliższych. To książka, która łączy w sobie radość dziecka z trudnościami dorosłego życia. Jest wesoła, bo opowiada o sympatycznych stworzeniach i jednocześnie trochę smutna, bo jeżyk zmaga się z wieloma przeciwnościami losu.
Warto sięgnąć po tę książkę, ponieważ można dowiedzieć się jak poradzić sobie z trudnościami. Bohaterowie są sympatyczni. Mimo trudności książka kończy się dobrze.

Michał lat 10

Mam bardzo mieszane uczucia wobec tej książki. Z jednej strony dużo wątków ważnych, ale z drugiej spora ilość przemocy. Niestety warstwa graficzna mizerna. Jeśli Wasze pociechy nie mają problemu z brutalnością, drastycznymi opisami przemocy i śmierci to może być. Dla nas zbyt drastyczna.

Książka jest okrutna i absolutnie nie nadaje się dla dzieci! W szczegółowy i brutalny sposób opisuje np śmierć mamy jeżyka zagryzionej przez psa czy historię pitbulla katowanego przez swojego właściciela 😮 nie jestem w stanie pojąć co autor miał w głowie pisząc taką książkę DLA DZIECI.

Wzruszająca opowieść dla dzieci i osób lubiących uronić łzę. W prosty sposób porusza poważne zagadnienie jakim jest - człowieczeństwo. Fabuła obciążona wieloma dylematami moralnymi, które trzeba uczciwie przepracować.

Książka „O jeżyku, który kochał za bardzo” to wspaniała opowieść, gdzie jest moc emocji, wciągającej fabuły oraz przesympatycznych bohaterów. To piękny,kolorowy świat ,w którym jest wiele prawd a którymi należałoby się kierować w codziennym życiu.
Ta książeczka nie tylko dla dzieci,polecam każdemu i w każdym wieku.

Ta książeczka nie tylko dla dzieci,polecam każdemu i w każdym wieku.

Ciekawa historia, ale obok ważnych treści i wartości, które ze sobą niosła była bardzo brutalna, jak na literaturę dla dzieci. Brutalna, bo np. były dokładne i dość szczegółowe opisy znęcania się nad psem, bicia psa. Była też jak dla mnie zbyt moralizatorska. Z jednej strony pisana takim normalnym swobodnym językiem, a z drugiej strony autorka objawia prawdy głosem patetycznym: "czyń dobro", "wybaczaj". Jak na kazaniu w kościele.

Wspaniała , wzruszająca opowieść nie tyłko dla dzieci. Podróż w głąb duszy każdej żyjącej istoty 💜🙏 .
Nie chcę więcej zdradzać, zachęcam do zakupu i czytania swoim pociechą ludzkiego lub zwierzęcego pochodzenia 💜😁 🐾🦔🤎
Wdzięczna jestem za tak wrażliwych ludzi, oby było ich z każdym dniem więcej 💜💙

Wdzięczna jestem za tak wrażliwych ludzi, oby było ich z każdym dniem więcej 💜💙

Bardzo ładna i wartościowa historia 🙂 bardzo lubię bajki, które uczą. Ta dodatkowo ma bardzo ładne ilustracje.

Sama fabuła mądra i przemyślana, lecz dla dzieci książka ta jest zbyt brutalna, a dla dorosłych zbyt dziecięca.

Piękna książka dla dzieci z morałem, pokazuje jak dobro wraca do danej osoby, ale także zło. Jak każdy ma swoją smutną historię, ale nie każdy przez to jest zły w życiu. Jak można zostać skrzywdzonym i nie mieć nic do powiedzenia. Piękna książka.

• Przeczytane - Dla dzieci
  • Ebooki