The Cheat Sheet

Okładka książki The Cheat Sheet Sarah Adams
Okładka książki The Cheat Sheet
Sarah Adams Wydawnictwo: Dreamscape Media Cykl: The Cheat Sheet Series (tom 1) literatura obyczajowa, romans
The Cheat Sheet Series (tom 1)
The Cheat Sheet
Dreamscape Media
2021-08-17
2021-08-17
romas komedia romantyczna

Zmęczyła mnie ta historia. Rozwleczona, przewidywalna

Zmęczyła mnie ta historia. Rozwleczona, przewidywalna

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jak poderwać dziewczynę w dwudziestu-paru krokach? Nie wiesz? Ekipa Nathana Ci podpowie. Tylko nie puszczaj do niej oka - bo to już przetestowane. I nie działa❌️

O Cheat Sheet nie słyszałam za dużo. Pamiętałam, że okładka przelatywała mi na Legimi. Pewnego dnia, zmęczona studiami (jak zwykle),zdecydowałam się zajrzeć co jest w środku Cheat Sheet. Wyskoczyły mi od razu rozdziały z punktu widzenia Bree oraz Nathana - dwójki przyjaciół, którzy są w sobie zakochani. No i tu pojawia się pytanie: czy warto próbować i wyznawać własne uczucia drugiej osobie, narażając przyjaźń na szwank? 🤔

Bardzo spodobało mi się tło tej historii. Mamy ekipę wysportowanych chłopaków i kapitana drużyny, który potrzebuje pomocy w zdobyciu ukochanej. Panowie stają na wysokości zadania, podrzucając Nathanowi jakieś przydatne wskazówki.

To była moja pierwsza historia z motywem "friends to lovers". Przyznam, że zabrakło mi tu paradoksalnie tej części "friends". Poza tym, że Bree i Nathan chodzą na wspólne bieganie i rozmawiają ze sobą, nie widziałam zbytnio ich przyjaźni. Żałuję też, że nie miałam okazji zobaczyć, jak rodzą się uczucia między nimi bo autorka stawia nas już przed faktem dokonanym. Niemniej jednak, ciekawa byłam jak potoczy się ta gra Nathana. Równocześnie zdarzało mi się irytować na Bree za to jakie podejmowała decyzje i co siedziało jej w głowie. Chłopaki to nadrabiali❤️

Ostatnia strona książki jest przesłodka.

Uważam, że Cheat Sheet to przede wszystkim bardzo urocza historia. Pomogła mi odetchnąć i zająć czymś głowę. Nie znalazłam w niej tego, co pozwoliłoby mi wracać do tej książki myślami, ale było mi ciepło na serduchu, gdy ją czytałam. I uwielbiam przydomek "Serek Bree".

Pytanie do Was: gdybyś był/a zakochany/a w swoim najlepszym przyjacielu bądź przyjaciółce, wyznałbyś/wyznałabyś mu miłość?

Julka☺️

✨6,5✨
Bardzo przyjemna i szybka książka. Do odprężenia się po ciężkim dniu jak najbardziej odpowiednia.

✨6,5✨

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Rewelacyjna książka! Moje ulubione motywy w jednym: friends to lovers i udawanie związku. Lekka, przyjemna, przeczytana w jeden wieczór. Pikantnych opisów brak, jeśli ktoś tego by szukał. Wszystko opisane delikatnie i ze smakiem :) Trafia na listę moich top books.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To moja trzecia książka Sarah Adams i zdecydowanie najsłabsza. Bohaterowie są niby inteligentni, a jednak bardzo niedojrzali emocjonalnie. Poruszenie takich zagadnień jak stres, płacz czy ataki paniki na plus, ale moim zdaniem dodawanie całego tego udawanego spotykania się nie powinno mieć miejsca. Książka zyskałaby jeżeli mielibyśmy do czynienia z prawdziwym wyjściem z przyjaźni do miłości. Nie potrzeba tu było dodatkowych kontraktów, udawania randkowania pod publikę. W ogóle początkowa fabuła - baletnica ulegająca ciężkiemu wypadkowi - wydała mi się mocno zerżnięta z „Dziwnego przypadku Benjamina Buttona”. Tak jakby autorka sama pogubiła się w tym, co chciała w tej książce zawrzeć. Mogło wyjść dużo lepiej.

Bree is a woman with opinionated ovaries, but I am a woman with a hammer, and I’m going for her other knee

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Było ok, ale bez szału. Przyjemny romans, który szybko się czyta, ale do zapomnienia.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wow, to była niemal idealna książka z gatunku romans sportowy. Delikatna, bez wulgarnych scen i opisów. Bazująca na emocjach, a nie tylko na fizyczności.

Przyjemnie się ją czytało. Jezyk prosty, współczesny, bardziej młodzieżowy, ale nie infantylny, dużo odwołań do popkultury. Okładka jest dobra, nie wulgarna ani nie tandetna, jak to zazwyczaj bywa przy tego typu książkach. Nie ma wstydu pokazać się przy ludziach.

Z minusów, które tu dostrzegam to niemożliwość trwania sześcioletniego friendzonu. Jasne, były 4 lata przerwy w kontaktach, ale mimo wszystko. To są dorośli ludzie. Potrafią rozmawiać, spędzają ze sobą dużo czasu, to by już dawno było czuć albo by sobie to powiedzieli w mniej lub bardziej bezpośredni sposób. A nie takie podchody. Myślenie Bree było dość dziwne. "Nie, na pewno nic do mnie nie czuje. Wydaje mi się tylko.", chociaż miała dość oczywiste sygnały. Tym bardziej, że zakochali się w sobie właściwie od razu. Nie byli przyjaciółmi przez 6 lat, którzy zaczęli coś czuć do siebie np. po 5 latach znajomości. Wtedy faktycznie byłoby trudniej wyrazić uczucia. I jeszcze wszyscy im dookoła mówili, że druga strona jest w nich zakochana.

Kolejny minus jak dla mnie to niestety, ale mało realistyczne i szybkie zakończenie. Atak paniki w rodzinnym domu Bree, wyznanie uczuć, zostanie na noc u Nathana, stwierdzenie, że z przejściem na kolejny level czekamy do ślubu, a tydzień później oświadczyny i ślub niespodzianka w tym samym dniu. Chciaż dziewczyna nienawidzi niespodzianek, co było wspomniane co najmniej kilka razy. PS. Mogli już wygrać ten Super Bowl, ta przegrana to była jak rysa na szkle.

Na koniec ostatni minus. Mój osobisty, więc się nie liczy. Czemu to nie mógł być hokej?

Na okładce jest mała ściąga, o czym będzie ksiażka, ale ma to dwie strony medalu. Od razu wiemy, że główni bohaterowie zostaną parą. Podejrzewam, że przeciwnicy spoilerów nie będą z tego zadowoleni. Mnie to osobiście nie przeszkadza. Lubię czasem sobie przeczytać opinie, które są spoilerami.

Pojawia się też red flag dotyczący ataków paniki. Fajnie, że taki wątek został wpleciony do książki, ale wydaje mi się, że został użyty w nie do końca dobrym momencie. Ja wiem co autorka chciała przekazać, ale trochę mi to zgrzytało. Mógł się pojawić w innej scenie, wtedy by to bardziej pasowało.

Ogólnie podobał mi się styl pisania Sary Adams, dlatego chętnie sięgnę po jakąś inną jej ksiażkę. Wstawki psychologiczne są dużym plusem jej powieści i wydaje mi się, że współcześnie, w dobie przytłoczenia mediami, są one potrzebne.

Książka bardzo lekka, przyjemna, wywołująca uśmiech na twarzy. W sam raz do zabrania na wakacyjny wyjazd :)

Jakaż to była urocza pozycja❤️
Moje serduszko zostało zaspokojone odpowiednią dawką słodyczy, przyjaźni oraz życiowych wypadków❤️
Relacja Bree i Nathana była cudowna - lojalna, szczera (poza tą ukrywaną miłością do siebie nawzajem),wspirająca, jedno i drugie chciało się sobą nawzajem opiekować❤️
Kreacja wszystkich bohaterów przypadła mi do gustu, jak nie zachwyciła - nie tylko mówię o głównych bohaterach, ale także o siostrze Bree czy drużynie Sharksów - no kocham ich❤️
Zarówno Nathan jak i Bree mają swoje wady i zalety, swoje blaski i cienie.
Mocnym plusem było to, że problemy Bree były wspomniane i opisane na zasadzie, że były kiedyś, ale już je przeszła -a teraz obecnie są problemy Nathana, z którymi pomaga mu się uporać jego ukochana Bree❤️
Książka jak dla mnie świetna - urocza, zabawna, że się płacze ze śmiechu i wzruszenia, ale również dająca do myślenia. To ostatnie pozwolę by każdy sam odkrył coś wartościowego dla siebie w tej historii❤️

Jakaż to była urocza pozycja❤️
Kreacja wszystkich bohaterów przypadła mi do gustu, jak nie zachwyciła - nie...

• Romans