Zemsta Kruka

Okładka książki Zemsta Kruka Agnieszka Brückner
Okładka książki Zemsta Kruka
Agnieszka Brückner Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Zemsta Castillo (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Zemsta Castillo (tom 1)
NieZwykłe
2022-02-16
2022-02-16

Ktoś niżej napisał, że główna bohaterka wyszła karykaturalnie i zgadzam się z tym. Fajne, jak główna bohaterak jest tą złą, ale tutaj to wyszło po prostu "za bardzo". Nie mogłam się skupić na książce, bo aż mi oczy wywracało przy każdej jej super świetnie udanej akcji rodem z McGivera i innych superbohaterów. Między bohaterami nie czuć też chemii.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Naprawdę interesująca i wciągająca historia, w sumie chyba pierwszy raz spotykam się z takim motywem, że kobieta jest tak traktowana w mafijnym świecie więc bardzo na plus.

Książkę czyta się szybko, mamy tu trochę erotyzmu, kilka brutalnych scen i sporo manipulacji. Nie podoba mi się zakończenie, bo w zasadzie kończy się w samym środku akcji, ale przez to trzeba szybko sięgać po drugi tom.

Całkiem git nie cringuje więc jest dobrze
Lubię sobie czasem walnąć taki romans mafijny

Całkiem git nie cringuje więc jest dobrze
Lubię sobie czasem walnąć taki romans mafijny

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka sztos ! Bardzo długo się zabierałam za tą serię , nie mam pojęcia dlaczego . Bardzo szybka książka . Przeczytana no nawet nie w jeden dzień.
Historia pełna napięcia, emocji , oczywiście tortur mafijnych co bardzo fajnie są opisane. Początek miłość , nadziei na lepsze życie . Strata bliskich , zemsta która jeszcze będzie się toczyć w 2 częściej .
Na prawdę historia Evy i Iva , jest bardzo wciągająca od pierwszych stron .

Na prawdę historia...

Z pewnością niż wszystkie standardowe romanse / erotyki mafijne. Czy mi to pasuje? Nie jestem do końca przekonana, tutaj od początku jest uczucie i jest jakby to powiedzieć od razu słodko między głównymi bohaterami. Ja chyba wolę jak iskrzy… 🙃
Nie znaczy to jednak, że historia mi się niepodoba. Na plus byłoby to, że główna bohaterka nie jest jak to często bywa w takich książkach zalęknioną, biedną dziewicą tylko swoim postępowaniem i charakterem nie odbiega od większości mężczyzn a nie wiem nawet czy momentami nie od nich lepsza, silniejsza. I hmyyy… ?? Tylko bardzo często miałam wrażenie, że to jest robione bardzo na siłę. Gdzieś zetknęłam się z opinią, że jej postać przez to nabrała karykaturalnego charakteru i zgadzam się z tym. Zabrakło mi tu równowagi między tym okrucieństwem a słodyczą jakby autorka nie mogła się zdecydować, jakoś razem mi to nie pasowało. Tu wymyślne i okrutne tortury a za chwilę przelewała się słodycz i róż. 🤦‍♀️ Przy Evie Ivo wydawał mi się nijaki, miły ciepły misio i zapominałam, że to też jest groźny mafiozo, a przynajmniej taki miał być z założenia.
Chyba jestem w mniejszości i raczej nie sięgnę po drugi tom.

🔥🔥🔥OPINIA BOOKTOUR 🔥🔥🔥

Eva Casco jest córką dona prowincji Palermo Francesco Valenti. Jednak z racji tego że jest bękartem nie miała łatwego życia. Francesco nie traktował jej jako swoje dziecko tylko maszynę do zabijania. Eva w wieku osiemnastu lat musiała porzucić swoje dotychczasowe życie i zacząć szkolenia przygotowujące ją na przyszłość jaka ją czekała. Miała bowiem pracować dla niego i wykonywać wszystkie jego rozkazy. Ucieczka z jej strony nie wchodziła w grę gdyż miał ją w garści. Więc od tamtego momentu popełniła dla niego nie jedną zbrodnię. Sytuacja ulega jednak zmianie gdy na drodze Evy staje Ivo Castilio - don prowincji Katanii, który właśnie przejął władze po śmierci ojca. Wraz z nim pojawia się nadzieja na uwolnienie się od Francesca Valentiego.

Jednak czy ta nadzieja nie okaże się przedwczesna? Czy Eva ma szansę na ucieczkę od Francesco? Jaką rolę w jej żuciu odegra Ivo Castilio?

Ja wiem że niektórzy mogą sobie pomyśleć że to tylko kolejna książka o mafii. Ale nic bardziej mylnego. Ta książka wciąga. Historia Evy I Ivo ma w sobie coś takiego że po przeczytaniu czułam ogromy niedosyt I byłam zła że tak szybko sie skończyła. Jednak na szczęście w paczce przyszła również druga część, za którą mam zamiar się jeszcze dzisiaj zabrać 😉 Eva okazała się niezwykle silną kobietą, która nie poddała się tyranii ojca. Człowieka, który powinien ją kochać i szanować a był dla niej okrutniejszy niż jakikolwiek wróg. No i to napięcie między Evą a Ivo, od którego robi się niesamowicie gooooorąco 🥵🥵🥵😊😉 Zdecydowanie jest to książka warta przeczytania 😉
Dziękuję bardzo @caro__books__ oraz @agniechabr za możliwość udziału w tym bt😘😘

🔥🔥🔥OPINIA BOOKTOUR 🔥🔥🔥

Świetna!

Świetna!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka stanowi pierwszą część nowego cyklu „Zemsta Castillo” autorstwa Agnieszki Brückner. Autorka ma już na swoim koncie kilka książek, jednak dla mnie to było pierwsze spotkanie z jej pozycją.
Eva Casco jest nieślubną córką dona prowincji Palermo Francesco Valenti. Dziewczyna mieszka w jego posiadłości a don zapewnia jej wykształcenie. Mama Evy nie żyje a jej jedyną rodziną jest mała dziewczynka Luisa córka jej nieżyjącego już wujka. Gdy Eva zdaje maturę i kończy osiemnaście lat liczy na wyprowadzkę z domu i rozpoczęcie nowego życia. Okazuje się jednak, że jej ojciec ma wobec niej inne plany. Zgodnie z obietnicą daną jej matce dziewczyna otrzyma najlepsze wykształcenie, jednak ma stać się zabójcą i szpiegiem na usługach mafii. Eva odmawia lecz ojciec znajduje sposób by mieć ją w garści, a kara za jakiekolwiek nieposłuszeństwo będzie okrutna. Teraz Eve ma już dwadzieścia trzy lata i otrzymuje od ojca zlecenie obserwacji i pozyskania wszystkich informacji o nowym donie prowincji Katanii – Ivo Castillo, który przejął schedę po ojcu zmarłym w wypadku samochodowym. Evie podoba się młody don i postanawia wykorzystać go do swoich celów. Po raz pierwszy zaczyna coś czuć i zaczyna jej na kimś zależeć. Czy jednak może związać się z nowym donem? Co na to powie jej pracodawca a zarazem ojciec?

Opis książki był obiecujący i wcale się nie zawiodłam. Jest to typowy romans mafijny lecz w pełni przemyślany i napisany dobrym piórem. Czytając książkę nie sposób się nudzić. Eve została przeszkolona przez ojca w każdym najdrobniejszym szczególe, w ten sposób by szpiegować, zabijać i być w tym najlepszą. Nikt nie spodziewa się, że za tak okrutnymi zbrodniami może kryć się piękna kobieta. Z wrażliwej dziewczyny Eve w przeciągu pięciu lat stała się zimną suką, dla której wymyślenie okrutnej tortury nie stanowi żadnego problemu.
Na pewno nie chciałabym kogoś takiego spotkać na swojej drodze. Jednak z drugiej strony dla najbliższych, tych których kocha Eve gotowa jest zrobić wszystko. Po przeczytaniu tej pozycji od razu zamówiłam kolejne części cyklu. Jestem ciekawa jak zakończy się historia Eve i Ivo.
Książkę oceniam na 7,5 pkt.

♟️♟️ Recenzja Booktour ♟️♟️

Agnieszka Brückner " Zemsta kruka " #1
@gniechabr

Cykl : Zemsta Castillo #1

Wydawnictwo : NieZwykłe
@wydawnictwoniezwykle

♟️♟️♟️♟️♟️♟️♟️♟️♟️♟️♟️♟️♟️♟️

" Nigdy nie zapomnę, jak to jest być złamaną z rozkazu własnego ojca. Człowieka, który z założenia powinien chronić mnie przed wszystkim złem tego świata, a nie je tworzyć.. "

Styl autorki jest naprawdę świetny.. Pisze w sposób, który trzyma w napięciu i nie można oderwać się od jej książek.. Jej dialogi są również pełne życia i naturalne..
Jej opisy postaci są tak realistyczne, że człowiek czuje się jakby był częścią historii..
A akcja? No cóż, nie da się oderwać od książki.. Autorka potrafi naprawdę zaskoczyć czytelnika i trzymać go w napięciu do samego końca..
Autorka potrafi też świetnie oddać atmosferę mafijnego świata i emocje, jakie towarzyszą bohaterom..
Agnieszka używa prostych, ale mocnych słów, aby oddać brutalność świata mafijnego i wewnętrzne konflikty bohaterki.. Jej opisy są pełne detali, które ożywiają historię i sprawiają, że czytelnik wciąga się w losy Evy..

Autorka potrafi niesamowicie oddać emocje bohaterów w swoich książkach.. Czuć ich radość, smutek, strach i ekscytacja i napięcie, jakby były naszymi własnymi.. Bohaterowie są tak realistyczni i dobrze wykreowani, że łatwo się z nimi utożsamić..

Eva to twarda i nieustraszona bohaterka, która ma wiele determinacji i odwagi.. Potrafi wykorzystać swoje umiejętności i siłę, aby pokonać trudności.. Jest zdeterminowana w infiltracji mafijnej organizacji i zdobyciu ważnych informacji.. Mimo trudnej przeszłości, nie poddaje się i walczy o to, co uważa za słuszne..

Ivo Castillo to młody don prowincji Katanii, który przejął władzę po swoim zmarłym ojcu.. Jego pojawienie się może być dla Ewy przełomowym momentem, który sprawi, że zacznie pragnąć czegoś więcej od życia..

" - Jesteś wyjątkową kobietą, dlatego uwierz mi, że gdybyś nie była tak niebezpieczna i zdolna, to już dawno bym cię porwał i trzymał w piwnicy, póki byś nie wpadła w syndrom sztokholmski i się we mnie szaleńczo nie zakochała.. "

Evie, nieślubna córka dona Francesco Valenti z Palermo.. Eva w wieku 18 lat, odkrywa, że jej ojciec ma dla niej plany na przyszłość.. Chce, aby stała się szpiegiem i zabójczynią.. Jednak Eva odmawia i to prowadzi do pierwszej lekcji za nieposłuszeństwo..
Teraz, w wieku dwudziestu trzech lat, Eva jest pewną siebie i okrutną zabójczynią, wykonującą zlecenia bez emocji.. Jej kolejne zadanie to zdobycie informacji o Ivo Castillo, młodym donie z Katanii..
To może być zlecenie, które sprawi, że Eva zacznie pragnąć czegoś więcej w życiu..
Na pogrzebie ojca Ivo, Eva wzbudza jego zainteresowanie jako tajemnicza kobieta.. Potem Eva pojawia się w klubie Ivo, przekazuje mu informacje i znika.. Decyduje, kiedy i gdzie mają się spotkać, włamuje się do systemu ochrony jego posiadłości, udziela mu rad i ostrzega przed zamachem na jego życie.. W końcu decyduje, że spędzą razem weekend w Toskanii, gdzie nawiązują romans, starając się go ukryć..

♟️♟️ Recenzja Booktour ♟️♟️

Agnieszka Brückner " Zemsta kruka " #1
@gniechabr

Cykl : Zemsta Castillo #1

Wydawnictwo : NieZwykłe
@wydawnictwoniezwykle

♟️♟️♟️♟️♟️♟️♟️♟️♟️♟️♟️♟️♟️♟️

Styl autorki...

Eva zostaje sierotą, bo, mimo iż ma ojca to on nie traktuje jej, jak córki. Obiecał jej matce, że zapewni dziewczynie wysokie wykształcenie, ale nie obiecywał… że da jej miłość. Dla niego dziewczyna jest bękartem… a on sam ma rodzinę. Żonę i dwóch synów. Don Sycylijskiej mafii Francesco Velenti traktuje Eve jak sekret. Niebawem cały mafijny świat się o niej dowie, ale póki, co chce wykorzystać dziewczynę do własnych celów. W świecie mafii dużą sławą cieszy się egzekutor Kruk. Jednak nikt nie wie, kim on jest. Jedno jest wiadome na pewno jest bezwzględny, nieuchwytny, niebezpieczny. Ewa dostaje kolejne zadanie od swojego szefa ma zdobyć jak najwięcej informacji o niejakim donie Ivo Castillo. Jak zakończy się to zadanie dla dziewczyny? Podczas zdobywania informacji Eve i Ivo łączy wzajemne przyciąganie. Dziewczyna, mimo iż nigdy nie łączyła pracy z emocjami tym razem daje się im ponieść. Jaki będzie tego skutek? Czy przystojny don Castillo skruszy lód w sercu Evy i obali mur, jakim dziewczyna się otoczyła? Jakie tajemnice odkryje dziewczyna podczas tego zadania?

Kochani genialna historia, która już od pierwszych stron wciąga bez opamiętania. Pełna akcji, emocji, a także tajemnic. Doskonale dobrani bohaterowie, świetna fabuła. Książkę czyta się bardzo lekko i uwierzcie mi z naszą stroną chce się więcej. No i ten duet Eva i Ivo normalnie mieszanka wybuchowa. 😉 O czym jest książka? O mafii, rodzinnych tajemnicach, a przede wszystkim o walce o miłość i lepsze jutro. A także o tym, jak wielką siła potrafi być rodzina. Czy polecam tę historię? Ależ oczywiście, że tak!!! Z czystym sumieniem. 🥰

• Mafia