Dogadaj się. Sztuka codziennych negocjacji

Okładka książki Dogadaj się. Sztuka codziennych negocjacji Michael Yardney
Okładka książki Dogadaj się. Sztuka codziennych negocjacji
Michael Yardney Wydawnictwo: Kompania Mediowa Cykl: Inwestuj w siebie (tom 9) poradniki
poradniki
Inwestuj w siebie (tom 9)
Negotiate, Influence, Persuade: Get the Best Deal Every Time - whether you’re buying or selling
Kompania Mediowa
2022-01-26
2021-12-20
9788396219114
negocjacje dogadanie się rozmowa win win komunikacja przekonywanie prawda wpływanie biznes praca życie codzienne rozmówca

Okładka książki Nawyki bogatych i biednych Tom Corley, Michael Yardney
Nawyki bogatyc... Tom Corley, Michael...

Ciekawa książka.
Warto przeczytać choćby dla rad odnośnie podwyżki w pracy.

Ciekawa książka.
Warto przeczytać choćby dla rad odnośnie podwyżki w pracy.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Całkiem dobra pozycja. Autor w ciekawy sposób opowiada o technikach negocjacyjnych zarówno z perspektywy sprzedawcy jak i kupującego. Nie jest to stricte poradnik sprzedażowy, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Nie zauważyłem zbytnio powtórzeń ani rozwlekania tematów. Język jest raczej prosty, przystępny ale jednocześnie nie jest trywialny ani banalny. Nie miałem poczucia jakby autor traktował czytelnika jak ,,Alicję w krainie czarów'', która o niczym nie ma pojęcia - co często zdarza się w tego typu książkach. Książka ta może być dobrym wstępem do ,,wywieranie wpływu na ludzi'' Cialdiniego, o którym autor kilkukrotnie wspominał.

Autor już od pierwszych zdań skutecznie przekonuje do zmiany nastawienia do negocjacji. Uświadamia, że są one obecne w każdym aspekcie życia. Poznanie sztuczek i skutecznych technice jest stopniowe.
🧡
Mam wrażenie, że niektóre ze sztuczek słyszałam, a nawet sama stosowałam. Czasem zbyt mocno położony jest nacisk na negocjacje sprzedaży nieruchomości. Z jednej strony to pomocne, dla tych, którzy zaczynaja dopiero swoją karierę w tej branży. Inni mogą się lekko nudzić.
🧡
Język i styl pisania autora jest przyswajalny co sprawia, że nie chce się odkładać tej książki!

🧡

Bardzo sprawnie napisany poradnik. Pozytywny, ciekawy (mimo że to tylko poradnik) taki marszowy - w sensie, że dobrze się go słucha przy wykonywaniu nużących zajęć, bo nadaje tempo marszowe.

Autor bardzo zgrabnie zbiera podstawowe zasady dotyczące negocjacji, przede wszystkim te dotyczące zakupu nieruchomości inwestycyjnych. Wiadomo oczywiscie, że podstawowe reguły są uniwersalne, ale jednak autor raczej nie pisze o negocjacjach z nastolatkiem, w każdym razie niewiele, ale raczej o zakupie nieruchomości czy namawianiu szefa do podwyżki.

O psach ani kotach nic nie ma w treści. Są jedyne na okładce.

"Dogadaj się. Sztuka codziennych negocjacji" to przewodnik poświęcony komunikacji oraz negocjacjom. Autor w swojej książce przedstawia podstawowe czynniki wpływające na dobrą komunikację, dzięki zapoznaniu się z nimi czytelnik powinien zyskać szansę na znalezienie rozwiązania każdej sytuacji, w kontakcie z różnymi typami osobowości. Książka ta uczy jak dostawać od ludzi to, czego się chce stosując do tego zasady negocjacji i perswazji. Autor w swojej książce wymienia dwadzieścia siedem takich zasad i informuje, że życie jest pasmem nieprzerwanych negocjacji. Dowiadujemy się również jakie mamy źródła siły negocjacji, są to między innymi czas, informacje, strategia, czy też reputacja, które mają znaczny wpływ na osiągnięcie wyznaczonych sobie celów. W tym poradniku znajdziemy psychologiczne mechanizmy będące podstawą technik negocjacji bądź sprzedaży - chodzi między innymi o ton głosu, gęsty, postawę człowieka, kontakt wzrokowy czy też uścisk dłoni. Zasiegniemy również w jaki sposób zahipnotyzować potencjalnego klienta za pomocą języka oraz jakich rzeczy nie należy mówić podczas negocjacji.
Bardzo ciekawym rozdziałem tej książki jest ten, poświęcony praktycznemu zastosowaniu wiedzy, dowiemy się tutaj między innymi jak w praktyce dokonywać skuteczny j negocjacji na rynku nieruchomości, jak negocjować z kłamcami bądź jak negocjować należne wynagrodzenie.
Jestem pewna, że dzięki tej książce każdy rozwinie swoje umiejętności komunikacyjne i będzie w stanie osiągnąć wyznaczone sobie cele bez większych wysiłków.
Moja ocena to 8/10.

Po książkę pewnie bym nie sięgnęła gdyby nie książkowe bingo, w którym jeden z kafelków zachęcał mnie do sięgnięcia po książkę z gatunku, który rzadko czytam. Poradniki to zdecydowanie ten typ, więc mój wybór padł na "Dogadaj się. Sztuka codziennych negocjacji."
Raczej nie zacznę częściej sięgać po poradniki, ale muszę przyznać, że z książki dowiedziałam się paru ciekawych rzeczy, o których wcześniej nie miałam pojęcia. Michael Yardney porusza dość szeroki zakres zagadnień, a łączy je to, że są to sytuacje z codziennego życia - prośba o podwyżkę, negocjacja cen czy korzystnych umów itp. Jest to wiedza o sytuacjach, które spotykają każdego człowieka, więc jest naprawdę przydatna. "Dogadaj się" napisana jest dość konkretnie, autor nie zbacza z tematu oraz podaje przykłady w omawianych tematach. Nie sądziłam, że tego typu poradnik będzie dla mnie przyjemny w odbiorze, a jednak był.
"Dogadaj się" to naprawdę ciekawa książka.

„Dogadaj się. Sztuka codziennych negocjacji”. Czy ten tytuł nie jest intrygujący? Wydawać by się mogło, że ta książka skierowana jest do do sprzedawców i w pewnym sensie tak rzeczywiście jest. Lecz, czy nasze codzienne życie to nie pasmo nieustannych negocjacji? Jak sam autor na wstępie pisze: „Idąc ulicą pełną ludzi, negocjujemy z innymi drogę: komu pozwolisz wejść przed siebie, a kiedy sam się wepchniesz przed innych? Negocjujemy wszystkie aspekty naszego życia zawodowego oraz rodzinnego. Decydujemy, kto wybierze kolejny film, który obejrzymy na Netflixie, oraz kto ma wynieść śmieci. Kto przygotuje dziś kolację i kto wybierze miejsce, w którym spędzimy wakacje”.
Autor w prosty i przystępny sposób opisuje nie tylko techniki negocjacji czy sprzedaży. Pomaga nam również zrozumieć psychologiczne aspekty. „Wiele porad będzie się wydawać sprzeczne z intuicją. Zobaczysz, że negocjowanie, przekonywanie i wywieranie wpływu wymagają w znacznej mierze zrozumienia psychologii – tego, jak jesteśmy zaprogramowani jako ludzie i jak podejmujemy decyzje. Przekonasz się, że tak naprawdę nie działamy racjonalnie”.
Dosyć trudno jest opisać tę książkę, ponieważ zawiera naprawdę sporo treści, ale uważam, że warto po nią sięgnąć. Podobały mi się proste, z życia wzięte przykłady czy opisane style zachowań i osobowości. Ciekawym rozdziałem był również ten opisujący słowa i zwroty, których NIE należy mówić podczas negocjacji.
Książka inspiruje, zaskakuje treścią oraz stylem, dodaje motywacji. Polecam każdemu kto chce się rozwijać i zdobywać nowe umiejętności.

🌟RECENZJA PREMIEROWA🌟

To już dziś! Premiera książki australijskiego eksperta w dziedzinie psychologii sukcesu 💪😃

Michael Yardney „Dogadaj się. Sztuka codziennych negocjacji”

Książka to spora dawka wiedzy i nauki w zakresie umiejętności nawiązywania kontaktów, wywierania perswazji. Skierowana nie tylko do osób pracujących w biznesie, sprzedawców czy konsumentów. W codziennym życiu jest bardzo przydatna, bo jak sam autor twierdzi „życie jest pasmem negocjacji”. Negocjacje to dialog, w którym co najmniej dwie strony współpracują ze sobą, aby osiągnąć zadowalające rozwiązanie dla wszystkich zaangażowanych stron.
Pozycja w żaden sposób nie polega na oszukiwaniu ludzi a udzieleniu pomocy, by zwiększyć swoje zarobki. Podobało mi się, że omówione zostały mocne i słabe strony poszczególnych typów osobowości. Jaką osobą Ty jesteś? Sprawdź!
Oprócz rozmowy ważne są również postawa i gesty. Yardney podaje nam cenne informacje, których nie należy mówić podczas negocjacji, by nie wyjść na przegranej pozycji, jakich słów unikać, a jakiego używać. Nie szczędzi licznymi przykładami z własnego życia.
Jak w praktyce zastosować taką wiedzę? Nie zwlekaj, przekonaj się sięgając po tę lekturę a Twoje życie będzie wyglądało o wiele lepiej. Serdecznie polecam 👍🙂

„Codziennie negocjujemy w subtelny sposób: o najlepszy stolik w restauracji, o najlepszą ofertę samochodu, o kontrolę nad pilotem.
Życie polega na ciągłym targowaniu się i jeśli nauczysz się bardzo dobrze negocjować, możesz naprawdę zmienić jakość swojego życia.”

🌟RECENZJA PREMIEROWA🌟

Michael Yardney „Dogadaj się. Sztuka codziennych negocjacji”

• Audiobooki
  • !Priorytet