Jak to działa? TRAKTOR

2022-01-01
2022-01-01
Patrycja Zarawska

Okładka książki Co to za kuleczka? Iga Ścibek, Przemysław Ścibek
Co to za kulec... Iga Ścibek, Przemys...
Okładka książki 101 Latarni Dzmitryj Bandarenka, Oksana Draczkowska, Oksana Łuszczewska
101 Latarni Dzmitryj Bandarenka...
Okładka książki LEOŚ SOSENKA obserwuje las Ewelina Oleksiak, Anna Paszkiewicz
LEOŚ SOSENKA o... Ewelina Oleksiak, A...
Okładka książki MIKUŚ i wizyta na wsi Camilla Reid, Nicola Slater
MIKUŚ i wizyta... Camilla Reid, Nicol...

"Traktor składa się z wielu różnych części. Zobaczmy, jak działa!"

Jestem pod wrażeniem takich publikacji, jako dziecko wielokrotnie bym do nich zaglądała. Ale i teraz, jako dorosła osoba, z przyjemnością je przeglądam. A już najbardziej cieszy obserwowanie jak duże wrażenie robią na maluchach. Książeczka znakomicie przemyślana, okienka wycięte w stronach dopasowane do treści. Młodziutki czytelnik jest bardzo ciekaw, co będzie dalej, na jakie elementy jeszcze się natknie. A tematyką książeczki jest wszystko to, co młody odkrywca, a może nawet przyszły inżynier, powinien wiedzieć o traktorach.

Więcej na: https://bookendorfina.blogspot.com/2022/07/jak-to-dziaa-traktor.html

"Traktor składa się z wielu różnych części. Zobaczmy, jak działa!"

Fajna, baaardzo estetyczna książka o działaniu traktora.

Uważam, że to idealny zamiennik dla książek z okienkami dla dzieci, które okienka urywają (jak moja dwulatka). Elementy są mocne i grube.
Cała książka w ogóle jest bardzo przyjemna wizualnie

Ale wróćmy do treści. Pokrótce omówiona budowa traktora, różne elementy, które można do niego doczepiać i możliwości działania.
Proste, ale nie prostackie podejście do tematu. Mały fan motoryzacji będzie zadowolony (choć nie ukrywam, można było trochę więcej napisać od strony technicznej)

Nam się podoba. Wy - sprawdźcie sami :)

Fajna, baaardzo estetyczna książka o działaniu traktora.

Cała książka w ogóle jest bardzo przyjemna wizualnie

Czy znacie serię "Jak to działa?" @wydawnictwo_wilga? Przyznaję, że pierwszy raz mam ją w rękach i jestem totalnie oczarowana!

🪵 Najnowsze tomy opowiadają o traktorze i dinozaurze. Dowiemy się więc jak jest zbudowany i jak działa traktor oraz jakie ma zadania do wykonania. Poznamy także anatomię tyranozaura i przeczytamy o nim wiele ciekawostek.

🪵 Ogromnym atutem książeczek są wykrojniki, dzięki którym strona po stronie zaglądamy wgłąb traktora czy tyranozaura. To tworzy niesamowity efekt!

🪵 Strony wykonane są z bardzo grubego kartonu, dzięki czemu nie ma niebezpieczeństwa, że książka się zniszczy przy zwyczajnym użytkowaniu, nawet małych i sprytnych rączek. Są naprawdę solidne!

🪵 No i sama tematyka to oczywiście top of the top. W pełni zgodna z zainteresowaniem naszych milusińskich, w genialnej formie i z dawką wiedzy tak dostosowaną, że po książeczki sięgną chętnie zarówno maluchy, jak i starszaki. Trust me, testowane na dzieciach 😉

Bardzo polecam i sama z niecierpliwością czekam na kolejne tytuły!

🪵 Ogromnym atutem...

Grube, kartonowe strony, wycięte otwory, kolorowe i ciekawe ilustracje – to maluszki znajdą w tej książce. Dowiedzą się jak zbudowany jest traktor i co do czego służy. A dzięki wyciętym otworom mogą zajrzeć do wnętrza ciągnika. Wszystkie ważne elementy są zaznaczone i opisane, tekstu nie jest dużo, więc młody czytelnik otrzymuje ilość wiadomości łatwą do przyswojenia. Pojawiają się też napisy dźwiękonaśladowcze, więc dziecko może też wydawać dźwięki zgodne z tym, co widzi na kolorowych obrazkach.

Gdzie jest powiedziane lub napisane, że tylko chłopcy lubią duże pojazdy mechaniczne np traktory? Moja Zośka je uwielbia i gdy tylko jakiś jedzie ulicą bądź po polu jej zachwyty nie mają końca.

Dzięki tej książeczce wie już nie tylko jak to auto działa, ale też z czego się składa.
I nie myślcie, że lektura ją nudziła. O nie. Z wielką chęcią powtarzała za mną i pokazywała jego elementy. 😊

Rewelacyjna lektura dla naszych małych, ciekawskich pociech.

Dzisiaj kilka słów o serii "Jak to działa?" I dwóch jej częściach.
Pierwsze co rzuca się w oczy to oczywiście dziury 😁 dzięki specjalnie wyciętym otworom dzieci mogą zajrzeć do wnętrza traktora czy dinozaura. Każda strona to inne elementy/części ciała. Książeczki są stworzone w bardzo interesujący sposób i myślę,że taka forma zaciekawi nawet te dzieciaki,które zbytnio nie interesują się książeczkami.
Znajdziecie tu też mnóstwo ciekawostek I informacji i pod tym względem uważam,że seria może służyć nawet 3-4 latkom,choć dedykowany wiek to 0-2. Maluszki niewątpliwie zainteresuje sama budowa książki,obrazki i mnóstwo kolorów i szczegółów.
"Jak to działa?" jest porządnie wydane: ma bardzo grube strony i solidną okładkę,więc myślę,że może długo posłużyć.
W części o traktorze na każdej stronie należy odszukać małą myszkę,która się gdzieś skryła. Z kolei w części o dinozaurach myszka jest profesorem i serwuje mnóstwo ciekawostek!

Sama z chęcią oglądam takie książeczki 😁 chłopaki,gdy byli malutcy uwielbiali książki z dziurami- po tej serii widzę,że ta miłość nie minęła im do dziś! Tym bardziej,gdy mowa o takiej tematyce 😉

Dzisiaj kilka słów o serii "Jak to działa?" I dwóch jej częściach.

Świetna książeczka dla maluchów. Pięknie wykonana, z dokładnością i starannością. Karton bardzo dobrej jakości, piękne wycięte elementy, wszystko śliczne wygląda i wciąga malutkiego traktorzystę. Jestem bardzo zadowolona z tej pozycji... a teraz zdradzę wam sekret.
Tę książeczkę podaruję komuś dużemu, komuś kto bardzo lubi traktory, bo sam ma dwa i jego całe życie jest związane z rolą. To oczywiście prezent z przymrużeniem oka, ale uważam, że jest słodki i zabawny - jednak dla dziecka, które uczy się, poznaje nowe rzeczy, wszystko chce dotknąć i zobaczyć - to jest wprost idealna pozycja.
Najbardziej urzekł mnie temat TRAKTOR, ale również urzekło mnie wykonanie. Podkreślam - książka została świetnie wydana, jedna z najładniejszych kartonówek. Bardzo polecam wszystkim, którzy mają maluchy.
Tekst Amelii Hepworth jest prosty i zrozumiały, można też bawić się w odnajdywanie np. myszki. Ilustracje Davida Sample urzekają, są wyraziste, mają dobry dla dziecka styl i spełniają rolę edukacyjną. JAK TO DZIAŁA? TRAKTOR, to po prostu super książeczka. Polecam!

brum brum, bum bum
7/10