Kontroler ruchu lotniczego

Okładka książki Kontroler ruchu lotniczego autor nieznany
Okładka książki Kontroler ruchu lotniczego
autor nieznany Wydawnictwo: Muza reportaż
reportaż
Kontroler ruchu lotniczego
Muza
2022-05-18
2022-05-18
kontroler ruchu lotniczego

Bardzo ciekawa książka! Szybko i dobrze się czyta. Zdecydowanie polecam wszystkim fanom lotnictwa :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo interesująca książka pokazująca kulisy pracy zawodowej kontrolerów lotniczych. Bardzo boję się latać (choć latam kilka-kilkanaście razy rocznie) i w jakiś sposób takie rzeczy mnie fascynują. Może dzięki temu mam wrażenie odzyskiwania częściowej kontroli ;)

Historia opowiedziana bardzo zgrabnie, lekko, Autor nie szczędzi pochwał, krytycznych uwag, pokazuje od kuchni jak to wygląda, ale nie popadając w techniczne przynudzanie; omawianie prawdziwych wypadków - zestrzelenie samolotu, katastrofy, jak i zwykłe incydenty - przeplata anegdotami typu piloci ominęli lotnisko. Dobór zaprezentowanych scenariuszy uważam za świetnie wyważony i dobrze opowiedziany. Trochę smutku, trochę humoru, sporo dystansu. Polecam.

Ciekawa pozycja dla osób chcących poznać tajniki pracy kontrolera, ale raczej dla takich za bardzo nie wtajemniczonych a arkana lotnictwa. Pasjonaci branży chyba nie dowiedzą się wiele nowego.
Książka momentami nieco chaotyczna, brakuje jej struktury, rozdziały i ich tytuły są czysto umowne. Z drugiej strony stanowi to o charakterze tej książki, którą czyta się szybko i przyjemnie, jakby słuchało się luźnych opowiadań kontrolera.

Świetna książka, rzucająca światło na zawód, o którym niewiele się mówi i chyba też niewiele się myśli. Warto poznać więcej szczegółów, jednak, z punktu widzenia pasażera samolotu, lepiej o niektórych z nich nie wiedzieć...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka dla ludzi, którzy interesują się tą tematyką, dla mnie jako laika, bardzo nużąca.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka dosłownie czytana z zapartym tchem, naprawdę ciekawa, może i to kwestia interesującej mnie tematyki, ale również jest to pozycja dostarczająca wiele ciekawych faktów, przytaczająca różne historie, poruszająca też kwestie techniczne- tłumacząc wszystko w obrazowy, prosty sposób.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dobra książka, lekko napisana, z dawką przystępnej dla laika wiedzy. Mogę z czystym sumieniem polecić osobom, które interesują się lotnictwem lub są ciekawe, czy sprawdziłyby się w roli kontrolera ruchu lotniczego.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Kontroler lotu" to jedna z najlepszych polskich książek o lotnictwie - dobry reportaż o tym elitarnym zawodzie, brutalnie szczerze i bez ściemy. Po przeczytaniu nie mam wątpliwości, dlaczego autor wolał pozostać anonimowy 😉 Polecam, nie tylko jako lekturę do samolotu

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przeczytałem z dużym zainteresowaniem. Bardzo dobre zakończenie z próbą określenia przyszłości branży co łatwe w branży lotniczej nie jest. Teraz w niebo spoglądam nieco inaczej.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Super książka, dużo przystępnej wiedzy. Wszystko zrozumiałe dla laika.

Super książka, dużo przystępnej wiedzy. Wszystko zrozumiałe dla laika.

• Przeczytane 2022
  • Reportaż