Brakujący element

Okładka książki Brakujący element Harlan Coben
Okładka książki Brakujący element
Harlan Coben Wydawnictwo: Albatros Cykl: Wilde (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Wilde (tom 2)
Magdalena Słysz

Wyróżniona opinia i

Brakujący element

przeczytanych książek 383 napisanych opinii 370

Totalnie nużąca. Przez większość książki autor ciągle powtarzał te same kwestie. Do tego za mało intrygi, za dużo monotonnego analizowania kwestii pochodzenia głównego bohatera.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Harlan Coben klasa sama w sobie, kocham, uwielbiam i polecam! Każda jego książka jest kunsztem pisarskim. "Brakujący element" to kontynuacja książki "Chłopiec z lasu".

Wilde powraca, by rozwikłać zagadkę swojego pochodzenia, pragnie wiedzieć kim jest, kim są jego krewni, biologiczni rodzice, dlaczego go zostawili, porzucili. Nigdy nie mógł się z tym pogodzić, choć kocha swoją samotność, swój leśny świat, swoją kapsułę, która daje mu schronienie i poczucie bezpieczeństwa, lecz mimo to rozdziera go od środka potrzeba informacji o sobie, stąd zgłosił się do specjalnych stron internetowych kojarzących krewnych, mogących sprawdzić jego DNA i pochodzenie.

Pewnego dnia otrzymuje wiadomość, że jego DNA jest zgodne z materiałem genetycznym biologicznego ojca. Wyrusza na spotkanie. Czy to na pewno jego ojciec? Chciałby, żeby tak było. Nie chcąc gmatwać życia obcemu mężczyźnie, Wild znowu znika. Oparcie i opiekę pod każdym względem ma, w jednej jedynej i niepowtarzalnej, Hester Crimstein. Ona zawsze go wspiera, chroni, jest jego powiernikiem. Poznajemy, przy okazji, i ją, jej przeszłość, życie z ukochanym mężem, na nowo przeżywamy wypadek syna i oczywiście jej niewyparzony język, silną osobowość, obronę słusznych spraw. Hester, jak zawsze, jest niezawodna.

Wilde spostrzega również, że skontaktował się z nim jeszcze inny biologiczny krewny, o tajemniczych inicjałach. Okazuje się być sławnym gwiazdorem reality show, którego życie i poczynania śledzą rzesze fanów i hejterów. Jak nie trudno się domyślić, takie życie na świeczniku, pod nieustanną presją i w blasku fleszy, niesie ogrom stresu, hejtu, cierpienia, braku prywatności. Jak robisz wszystko według przyjętych kanonów, zgodnych z oczekiwaniami odbiorców, to jesteś na szczycie, jeśli zrobisz, coś inaczej, od razu spada lawina krytyki, szlamu, kloaki, nieprzebierających w środkach hejterów. Właśnie to spotkało tajemniczego gwiazdora., który wysłał list do Wilde z prośbą o ratunek, pomoc.
Wilde zbyt późno go odczytał, ale ruszył tropem krewnego.

Zaczyna się ciekawa mozaika osobliwych postaci, od żony gwiazdora i jej siostry, maniaczki internetowej sławy oraz brata i siostry zaginionego.

Tak, jak wskazuje książka, mamy niewiadome, czy gwiazdor zasłużył na falę bezlitosnego hejtu? czy może padł ofiarą perfidnej intrygi? Popełnił samobójstwo czy zaszył się gdzieś i czeka na pomoc?

Na te wszystkie pytania, znajdziemy odpowiedzi w książce. Harlan Coben w niesamowity sposób punktuje patocelebrycki świat mediów, stron internetowych, życia na pokaz, uzależnienia od sławy, programów typu reality, popularności, ogłupiania widowni, okłamywania internautów. Niektórzy są gotowi na wszystko byleby tylko istnieć w świecie internetu, aby zdobywać polubienia i zyskiwać hajs.
Coben znakomicie zmierzył się z tym tematem odsłaniając kulisy sławy, intrygi.
Nic dziwnego, że lubiący ciszę i spokój, naturę - Wilde gubi się wśród internetowych bożyszczy.

Czy Wilde dojdzie do prawdy, czy pozna swoich biologicznych rodziców, kim oni w ogóle są, dlaczego zostawili go na pewną śmierć w lesie? Jeśli chcecie wiedzieć, sięgnijcie po książkę. Serdecznie polecam :)

Miłej lektury :)

Ameryka wciąż żyje historią chłopca z lasu. Sam chłopiec, teraz już ponad 30-letni mężczyzna, postanawia dowiedzieć się, co się stało, że został porzucony w lesie. Zakłada profil na stronie kojarzącej krewnych na podstawie wysłanego DNA. Tam znajduje swojego ojca. Wilde jedzie do niego, a ten daje tyle niewiadomych, że tak naprawdę niczego to nie wnosi do życia Wilde'a. Przez stronę zgłasza się również inny krewny. Jak się okazuje uczestnik popularnego reality-show, którego życie legło w gruzach, i który od dłuższego czasu nie daje znaku życia. Najbliżsi sądzą, że popełnił samobójstwo, bo nie wytrzymał hejtu. Wilde postanawia dowieść czy rzeczywiście jego krewny nie żyje. A przy okazji śledztwa, poznaje historię swojego życia.

Harlan Coben jak zawsze trzyma poziom. Thriller, który wciągnął od początku i trzymał mnie w napięciu do końca. Jest intryga, śledztwo, morderstwo. Cały czas coś się dzieje. Znajduje się nawet wątek miłosny. Polecam, jeśli jeszcze nie czytaliście.

Po ponad 3 latach od przeczytania pierwszej części nareszcie mogę ponownie napisać o "Chłopcu z lasu". Harlan Coben po raz kolejny udowadnia, dlaczego jest uważany za mistrza thrillerów. Jego powieść "Brakujący element", wciąga czytelnika od pierwszej strony przedstawiając głównego bohatera, Wilde'a, jako współczesnego Mowgliego.
Coben w swoim najnowszym dziele nie tylko kontynuuje fascynującą historię Wilde'a, ale także wprowadza czytelników w wir emocji, niespodzianek i moralnych dylematów. Wilde jako już dorosły ucywilizowany mężczyzna rozpoczyna poszukiwania tożsamości po przesłaniu swojego DNA na stronę genealogiczną, co prowadzi do zaskakującego odkrycia - potencjalnego ojca. A wraz z nim mroczną rodzinną tajemnicę. Coben perfekcyjnie splata wątki fabularne z elementami DNA i skandalem reality-show. Dynamika akcji utrzymuje nas w napięciu, a doskonała charakteryzacja postaci, zwłaszcza samego Wilde'a, prezentuje fascynującą złożoność. Autor nie unika trudnych tematów, poruszając kwestie sprawiedliwości i moralności, co czyni tę książkę nie tylko wciągającą, ale także głęboką. Zaskakujące zakończenie i nieprzewidywalne zwroty akcji pozostawiają czytelnika z wrażeniem niezaspokojonej ciekawości. Jest to lektura, którą zdecydowanie polecam wszystkim miłośnikom tego gatunku.

Coben w swoim najnowszym dziele nie tylko...

Powtórzę się, bardzo lubię książki Cobena i chyba nigdy nie będę całkiem obiektywna. Dla mnie rewelacja.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Uwielbiam Cobena i raczej to się nigdy nie zmieni. Książkę czyta się szybko, historia wciąga jak zawsze. Może nie jest to jego najlepsza książka, ale spędziłam z nią miło czas.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Musiało upłynąć trochę czasu, żebym sięgnęła po kontynuację "Chłopca z lasu", który wtedy średnio mi się podobał. Ale "Brakujący element" to nadrobił. Fabuła znacznie ciekawsza, niż w pierwszej części, obnaża zagrywki gwiazd reality show (osobiście tych programów nie poważam, dla mnie to istny chłam) jak i całego tego biznesu, a do tego po części zagadka pochodzenia Wilde'a została wyjaśniona. Jestem usatysfakcjonowana.

Uwielbiam twórczość Cobena, więc stwierdziłam, że przeczytam tę książkę, jednak nie sięgnęłam po jej pierwszą część, bo widziałam, że są tam średnie opinie, a przy tej książce były dość dobre. I nie żałuję tej decyzji, bo od samego początku wciągnęłam się w tą fabułę, która swoją drogą była świetna.

I już od pierwszych stron polubiłam głównego bohatera za jego niedostępność i taką osłonę, którą dookoła siebie tworzył.
Do tego było bardzo dużo plot twistów, których zupełnie się nie spodziewałam i zakończenie też było super. Świetna pozycja Cobena.

I już od pierwszych stron polubiłam głównego bohatera za jego...

Bardzo dobra kontynuacja losów "chłopca z lasu". Wielowątkowa, wciągająca historia z licznymi zwrotami akcji. Polecam

1983

Dość ciekawa kontynuacja .
Wild,chłopiec z lasu próbuje odnaleźć swoją biologiczną rodzinę,ale nie jest to takie łatwe,kuzyn przepada bez wieści,a po drodze pojawia się trup.Wszyscy coś ukrywają, a Wild próbuje poskładać to wszystko w jedną całość.
Fabuła spójna, bardzo ciekawa, sekrety,zagadki,zwroty akcji i dobrze rozbudowany wątek głównego bohatera to wszystko sprawia,że z tą książką nie sposób się nudzić.
Czyta się jak zwykle szybko i przyjemnie, a zakończenie...?Dziwne,jakby niedokończone,niedopowiedziane-chyba,że autor szykuje trzecią część,toby to wszystko wyjaśniało.

Dość ciekawa kontynuacja .

• Harlan Coben
  • Przeczytane 2022