Opowieści o bogach mroźnej Północy

Opowieści o bogach mroźnej Północy
Nine Realms
2022-01-01
2022-01-01

Okładka książki Inne nieba Ewa Białołęcka, Krystyna Chodorowska, Agnieszka Hałas, Anna Hrycyszyn, Aneta Jadowska, Aleksandra Janusz, Anna Kańtoch, Magdalena Kubasiewicz, Anna Nieznaj, Martyna Raduchowska, Milena Wójtowicz, Aleksandra Zielińska
Inne nieba Ewa Białołęcka, Kry...
Okładka książki Tryzna. Antologia słowiańska Piotr Barej, Silke Brandt, Jarosław Dobrowolski, Krzysztof Dzieniszewski, Paweł Famus, Camille Gale, Artur Grzelak, Małgorzata Lewandowska, Tadeusz Oszubski, Olaf Pajączkowski, Jacek Pelczar, Franciszek Piątkowski, E. Raj, Maciej Szymczak, Flora Woźnica, Magdalena Zawadzka-Sołtysek
Tryzna. Antolo... Piotr Barej, Silke ...
Okładka książki O duchach. Tom 2 Joseph Conrad, Fiodor Dostojewski, Edgar Allan Poe, Aleksander Puszkin
O duchach. Tom 2 Joseph Conrad, Fiod...

Jak dla mnie wybitnie toporne. Słuchanie tych bzdur wymaga cierpliwości lub lubienia takich rzeczy. Dla mnie to skrajnie męczące, jak słuchanie kazania klechy o samych zaletach ubóstwa, gdy sam ma złote pałace i majątki.

W dosłownym przekładzie przyklad: leciał gołąb i nasrał. Jego kupa stała się śniegami szczytów, a w kupie ziarno nawozem ziemi świata i zaczątkiem życia i lasów. Krzyk gołębia był dźwiękiem, a trzepot skrzydeł początkiem wiatru na ziemi. Dosłownie takie bzdury w przekładzie.

Co tu dużo gadać... no mity nordyckie, no. Trochę kisłem przy Lokim z kozą. No i przy Thorze przebranym za babę, nie mogie, no humor jak z polskich kabaretów.

#współpracareklamowa
#reklama

Słuchowisko można przesłuchać w aplikacji @empikgo
@ninerealms.productions

Olbrzymy, Odyn, Freya, Thor, Venheim, Walhalla, Ragnarok.
Mowia Wam coś te pojęcia ??
Mitologia Nordycka. Starogermanska.

Opowieści o Bogach mroznej północy to bardzo fajne słuchowisko, które oczywiście czyta mój cudowny Wojciech Żołądkowicz

Mamy tutaj sporo informacji o tym jak powstał świat według tej mitologii. O światach jakie są czy plemionach Bogów bądź olbrzymów.
Są to "opowiadania" jak w każdej mitologii.
Takie fajne bajeczki dla dorosłych.
Język jest prosty. Naprawdę fajnie się tego słucha.
Nie mam żadnych "ale" więc mogłabym napisać jedynie "jest świetne i słuchajcie !!" .
Rozpoczęcie i zakończenie kazdego opowiadania to piękna muzyka , oraz tytuł.
Czasem się zastanawiam czy trafiam na tak dobre audiobooki, czy to pan Wojciech robi taką robotę, że nie ważne co czyta mi się podoba

#współpracareklamowa
#reklama

Słuchowisko można przesłuchać w aplikacji @empikgo
@ninerealms.productions

Olbrzymy, Odyn, Freya, Thor, Venheim, Walhalla, Ragnarok.
Mowia Wam coś te pojęcia ??
Mitologia Nordycka. Starogermanska.

Mamy tutaj sporo...

Ciekawa pozycja. Chciałbym przeczytać ją, przed graniem w Assassin’s Creed Valhalla. Dużo rozjaśnia. Bardzo dużo historii w niej poruszanych było w grze, przez co czytając ją miałem w głowie wspomnienia scen. Polecam, bo dobra pozycja.

Choć na początku ciężko było mi się na niej skupić, jako że autor zarzuca nas ogromem skandynawskich imion, nazw własnych, które niemalże zlały się w mojej głowie w jedno, z czasem, gdy rozpoczęła się opowieść, każda historia jedna po drugiej, czarowały mnie tym mitologicznym światem. Zdecydowanie polecam każdemu, kto chce w przystępny sposób "liznąć" trochę nordyckich bogów.

Oczywistym było, że po odsłuchaniu "Słowiańskich strachów" i "Powiernika", których realizacji podjęło się Nine Realms będę tak zachwycona tym co wydawnictwo robi, że zajrzę też do innych produkcji. Tym sposobem padło na "Opowieści o bogach mroźnej Północy".

Który bohater komiksów i filmów Marvela jest Waszym ulubieńcem?

Na pewno kojarzycie Thora, Lokiego, Odyna... najróżniejsze strony popkultury bardzo ochoczo czerpią z tych imion. Ale skąd to się wzięło? Czymże jest Asgard i co to takiego Ragnarok?

Mitologia skandynawska to kolejna, obok słowiańskiej, która niezwykle mnie interesuje, a Artur Szrejter wykonał kawał świetnej roboty opisując rzecz w sposób zbeletryzowany. Wszystkie zagadnienia, od powstania krain, poprzez złotą epokę aż po upadek, opisane są tutaj w sposób zrozumiały, wciągający i zachęcający do szerszego zapoznania się z tematem. Dodatkowym atutem jest, jak zwykle, dobór lektora, który cudownie wczuwa się w czytaną treść.

Rzecz jest bardzo przystępna dla zwykłego śmiertelnika, który w temacie kompletnie nie siedzi. To taka przygodówka w świecie skandynawskich bogów, która w fajny sposób odpowiada na pytania zadane przeze mnie powyżej jak i te, które mogą przyjść w trakcie słuchania.

Świetna rzecz, polecam! I nie zrażajcie się niskimi średnimi ocenami na lubimy czytać czy legimi, bowiem nie mają one żadnego odzwierciedlenia w przedstawianej treści.

Który bohater komiksów i filmów Marvela jest Waszym ulubieńcem?

Na pewno kojarzycie Thora, Lokiego, Odyna......

• Storytel
  • Audiobooki