JUNONA I AWOŚ, czyli Rozwód trwajacy cwierć wieku

Okładka książki JUNONA I AWOŚ, czyli Rozwód trwajacy cwierć wieku Andrzej Pierowski
Okładka książki JUNONA I AWOŚ, czyli Rozwód trwajacy cwierć wieku
Andrzej Pierowski Wydawnictwo: Wydawnictwo AST literatura obyczajowa, romans
Юнона и авось, или Развод длиною в четверть века
Wydawnictwo AST
2022-07-12
2022-07-12
Grzegorz Szymczak
powieść obyczajowa przygodowa

To niezmiernie ciekawa, nieporównywalna do innych pozycji wydawniczych książka, opisująca perypetię skomplikowanego związku Rosjanina, żyjącego od ćwierć wieku w kraju nad Wisłą, z nieco młodszą Polką, z perspektywy głównego bohatera Andrieja, próbującego przekonać tytułową Junonę, samego siebie oraz czytelnika o znaczeniu prawdziwej miłości. Pod tym względem to dzieło niemieszczące się w ścisłych ramach konkretnego gatunku literackiego, bowiem oprócz fabuły zawiera sporo przemyśleń i spostrzeżeń na temat własnych przeżyć, związanych z osobami przetaczającymi się w życiu Andrieja, a także jego postrzeganie realiów życia w Polsce, prezentowanych z pozycji osoby wywodzącej się z innego kręgu kulturowego, a wręcz cywilizacyjnego. Chociażby z tego powodu to książka "wielowymiarowa" (wielowątkowa i wielogatunkowa),która przypadnie do gustu nie tylko czytelnikowi lubiącemu spędzić wolne popołudnie przy lekturze "typowego romansidła", ale także umysłom analitycznym - czyli kobietom i mężczyznom.

Właściwie to dzieło opisujące skomplikowane stosunki polsko-rosyjskie na przykładzie osobistych relacji dwojga ludzi, którzy pomimo wspólnego przebywania ze sobą i rozmawiania w jednym języku nie rozumieją intencji ani motywów drugiej strony. Pod tym względem to w sam raz książka na miarę dzisiejszych czasów przełomu. Szczerze polecam!

Dodaj cytat z książki JUNONA I AWOŚ, czyli Rozwód trwajacy cwierć wieku