Śpij dobrze, lamo!

Okładka książki Śpij dobrze, lamo! Amanda Wood
Okładka książki Śpij dobrze, lamo!
Amanda Wood Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Czytanki-Wyciszanki opowieści dla młodszych dzieci
22 str. 22 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Czytanki-Wyciszanki
Zielona Sowa
2021-09-29
2021-09-29
22 min.

Okładka książki Dobry, przyjazny świat Alison Green, Axel Scheffler, praca zbiorowa
Dobry, przyjaz... Alison Green, Axel ...
Okładka książki Matylda, Tymon i Supermoce Ilona Kostecka, Anna Simeone
Matylda, Tymon... Ilona Kostecka, Ann...
Okładka książki Myszka Dorota Gellner, Dobrosława Rurańska
Myszka Dorota Gellner, Dob...
Okładka książki Feluś i Gucio świętują Katarzyna Kozłowska, Marianna Schoett
Feluś i Gucio ... Katarzyna Kozłowska...
Okładka książki Rok w lesie. Niedźwiedź Emilia Dziubak, Katarzyna Piętka
Rok w lesie. N... Emilia Dziubak, Kat...
Okładka książki Mops Henio dostaje kość. Książka o radości Małgorzata Detner, Zenon Łapka
Mops Henio dos... Małgorzata Detner,&...
Okładka książki Jak rozpoznać misia. Poradnik dla początkujących David Roberts, Michelle Robinson
Jak rozpoznać ... David Roberts, Mich...

Prześliczna książeczka na dobranoc dla naszych milusińskich.
Jest mniejszego formatu, z twardą okładką.
Należy do serii Czytanki-wyciszanki czyli urocze historie do poduszki.
Wewnątrz znajdują się piękne akwarelowe ilustracje w postaci kolażu z oryginalnymi fotografiami lamy w roli głównej.

Opowiadanie zaczyna się tak…
Za siedmioma snami, za siedmioma
marzeniami żyła sobie mała lama.

Mała lama żyła sobie w stadzie z osobnikami swojego gatunku wysoko w górach. Charakteryzowała się tym, że była najmłodsza i najmniejsza w porównaniu z innymi.
Miała piękną mięciutką beżową sierść i duże brązowe oczy.
A jej długie nogi były wprost stworzone do brykania i hasania po trawie. Uwielbiała podskakiwać i dokazywać, ale nie nadążała krok w krok za większymi od siebie.
Pewnego dnia lamy postanowiły udać się na dłuższą wędrówkę , wysoko na sam szczyt gór.
Podobno rosła tam najsłodsza trawa. Był wietrzny dzień. Mała lama nie nadążała za grupą i została hen w tyle. Krzyczała, ale kto by ją usłyszał przy tych silnych podmuchach wiatru.
Maleńka lama bała się sama wędrować i bardzo się smuciła z tego powodu, gdy nagle jak spod ziemi wyrosło przy niej małe szare puchate zwierzątko .
To właśnie była szynszyla, która namawiała lamę na dalszą wspólną drogę na szczyt góry.

Czy lama podjęła wyzwanie ?
Czy zwierzątka różnego rozmiaru mogły zaprzyjaźnić się ze sobą?
Czy któreś z nich , a może obydwa dotarły na szczyt górski?
Jak zakończyła się przygoda dla nich obydwu, gdy zapadł wieczór?

Wszystkiego dowiecie się z tej uroczej książeczki.
Musicie się liczyć z tym , że wasze dzieci, tak jak moje zadadzą wam na koniec pytanie,, Mamo, a może my moglibyśmy mieć taką lamę, albo alpakę?’’.
Ciekawe, że o szynszylę to nie spytały.

Miłej lektury!

Prześliczna książeczka na dobranoc dla naszych milusińskich.
Jest mniejszego formatu, z twardą okładką.
Należy do serii Czytanki-wyciszanki czyli urocze historie do poduszki.

Opowiadanie zaczyna się tak…
Za siedmioma snami, za siedmioma
marzeniami żyła...

To raczej o początku przyjaźni lamy z szynszylą i ich wspólnej wyprawie na wielką górę, niż o śnie, ale... jest uroczo i puchato, spokojnie można brać i się wyciszać :D

Przyjaciółką lamy jest szynszyla. Dwa puchate zwierzątka spędzają dzień pomagając sobie nawzajem. Krótka, miła i pozytywna opowieść na dobranoc.

• Dla szkrabów
  • Dziecionkowe
  • Antoś
  • Zwierzęta
  • Dziecięce
  • Książki
  • Przyrodnicze
  • Bajkoterapia- sen

Dodaj cytat z książki Śpij dobrze, lamo!