Buziaczek, piżamka i hop do spanka!

Okładka książki Buziaczek, piżamka i hop do spanka! Patricia Geis
Okładka książki Buziaczek, piżamka i hop do spanka!
Patricia Geis Wydawnictwo: JUPI JO! literatura dziecięca
12 str. 12 min.
literatura dziecięca
JUPI JO!
2022-08-10
2022-08-10
12 min.
dlamaluszka dla dzieci aktywizująca na dobranoc

Okładka książki Przestańcie się kłócić! Porozumienie bez Przemocy objaśnione dzieciom Virginie Aladjidi, Caroline Pellissier
Przestańcie si... Virginie Aladjidi, ...
Okładka książki Biblioteka Astrid Emilia Dziubak, Martin Widmark
Biblioteka Astrid Emilia Dziubak, Mar...
Okładka książki Gdzie się zwierzę spać wybierze? Marcin Brykczyński, Daniel Włodarski
Gdzie się zwie... Marcin Brykczyński,...
Okładka książki Wyspa wolności Barbara Brun, Éric-Emmanuel Schmitt
Wyspa wolności Barbara Brun, Éric-...

Ach, te wieczorne rytuały. Zwłaszcza u dzieci są one istotne. W tej książeczce maluszki poznają czynności wykonywane przed snem przez Dudusie. Jest wieczorna toaleta, jest czesanie, szklanka wody przy łóżeczku tak na wszelki wypadek, jest też czytanie przed snem, no i nie może zabraknąć ulubionej przytulanki 🤗. Tu każda z czynności jest pokazana na oddzielnym zwierzątku, ale rodzice czytając mogą to oczywiście dopasować do np. jednego dziecka. Maluchy widzą, że nie tylko one mają swoje rytuały przed snem, a tych niechętnie współpracujących można, przy pomocy tej książeczki zachęcić do wypracowania własnej rutyny. A jak dzieci uczą się najszybciej? Oczywiście przez doświadczenia. I tu ich nie zabraknie. Przy pomocy papierowych akcesoriów dołączonych do książki dzieci mogą umyć Dudusiom ząbki, poczesać wąsy kotka czy poczytać śwince. Mogą też odwrócić zwierzątka i sprawić, że dany Duduś już śpi.

To co? Buziaczek, piżamka i hop do spanka?

Książka, w której zakochała się półtoraroczna córka. Sympatyczne, urocze ilustracje przyciągają wzrok, a wyjmowane figurki i akcesoria tak bardzo się spodobały, że przez te kilka miesięcy, od kiedy mamy książkę, zdążył bardzo mocno ucierpieć. Był etap zabawy w dudusie, urywania im rączek itd. Obecnie zaczytujemy się w drugiej części.
Warta polecenia i przeczytania.

Warta polecenia i przeczytania.

Książka dedykowana jest dla dzieci 2+, ale półtoraroczna Pola też wie co i jak. Najlepiej jednak być obok kiedy zaczyna ją przeglądać, bo tak przytula te postacie, że niektóre już trochę ucierpiały 🙈. Ale nie ma co się dziwić, są bardzo milutkie.
Wspaniała, krótka rymowanka o wieczornych rytuałach. Bardzo przyjazne i sympatyczne postacie- zwierzątka, które układamy do snu, nie zapominając przy tym o rutynie przed spaniem (mycie ząbków, czytanie itp.)
"Buziaczek, piżamka i hop to spanka" to przecudnie wydana książeczka na dobranoc. Kartonowe, dwustronne postacie mają swoje łóżka i elementy wymienione w tekście,które musimy obok nich ustawić.
Pokochała Pola, pokochała mama. Ta książka mimo, że angażuje małego czytelnika to jednocześnie świetnie wycisza i uspokaja przed snem. Kiedy przewracamy postać na stronę na której ma zamknięte oczy moja córka robi "pa pa", puszcza buziaczka i przewraca kartkę, by ułożyć do snu kolejnego bohatera.
Bardzo, bardzo polecamy!

Przyjemna, ciepła, dopełniona powtarzającym się refrenem rymowanka, prezentująca pociechom znaną im rzeczywistość, zachwycająca szata graficzna, a przede wszystkim zestaw wyjmowanych uroczych postaci i gadżetów, dopełniających wieczorny rytuał! Bezsprzecznie, ta cudowna publikacja rozkocha w sobie każde dziecko, jak i jego rodzica!

Jak sam tytuł wskazuje, motywem przewodnim książeczki jest zasypianie, które w przypadku najmłodszych dzieci wcale nie jest takie łatwe. Znajdziemy tu wspaniałą prezentację wieczornych rytuałów, które ułatwią wyciszenie się i szykowanie do snu. Autorka tym sposobem przypomina nam rodzicom, jak ważna jest rutyna oraz spokój, a także kojąca i pełna czułości atmosfera.
Fundamentem tej nietuzinkowej, zachwycającej publikacji jest hipnotyzująca, przepiękna szata graficzna, która skusi każdego malucha. Największą frajdę fundują jednak cudowne ruchome elementy, jakie silnie angażują, czyniąc z lektury pasjonujące doświadczenie. Manewrowanie sylwetkami małych Dudusiów rozwija motorykę małą, spostrzegawczość, koordynację wzrokowo-ruchową, a także ćwiczy koncentrację. Taka zabawa funduje mnóstwo pozytywnych emocji i jest niewiarygodną rozrywką także dla trochę starszych dzieci. Układanie bohaterów do spania będzie idealnym sposobem na spokojne i przyjemne szykowanie się do zakończenia dnia, zachęcając tym samym małego czytelnika do wykonywania tych samych czynności, co jego nowe zabawki.

„Buziaczek, piżamka i hop do spanka!” to urocza, solidnie wykonana i pięknie zilustrowana pozycja, która silnie stymuluje, rozbudza wyobraźnię, wprowadza w świat wieczornych rytuałów, a także wspiera rozwój emocjonalny najmłodszych. Książeczka nie tylko uspokaja i otula do snu, ale także zapewnia malcom mnóstwo przyjemnych doznań oraz pozytywnych emocji! My jesteśmy nią absolutnie oczarowani! Polecamy gorąco!

Jak sam tytuł wskazuje, motywem...

"Buziaczek, piżamka i hop do spanka" to nie jest zwyczajna książeczka do czytania. To interaktywna książeczka gwarantująca aktywne czytanie i świetną zabawę. Książeczka, która aktywizuje malucha na wielu obszarach.

Na pierwszym miejscu mamy grubą okładkę ze żłobieniami i błyszczącymi elementami.
Grube kartki mają wbudowane kieszonki do których dziecko wkłada dołączone do książeczki kartonowe figurki i akcesoria.
Przy pomocy krótkich rymowanek, wspólnie układamy do spania kolejno każdego Dudusia: Króliczka, Świnkę, Kotka i Misia. Na końcu wyliczanka skierowana jest do małego czytelnika, na którego również już pora do spanka.

Ostatnia część tekstu jest powtarzalna przy każdym zwierzątku, dzięki czemu dziecko szybko się jej uczy i w pewnym sensie czyta książeczkę wraz z rodzicem.

Ilustracje są bardzo proste, a kolory łagodne, przyjazne małemu dziecku. Zabawa jest przednia, bo zarówno akcesoria, jak i figurki są dwustronne, a zwierzątka z jednej strony mają otwarte oczka, a z drugiej zamknięte, dzięki czemu można nimi dowolnie manipulować.

Grube kartki mają wbudowane kieszonki do których dziecko wkłada dołączone do...

Nadeszła pora, by położyć się do łóżka, ale Dudusie wcale nie chcą spać. Co zrobić, by utulić maluchy do snu?

Krótka, rymowania opowiastka w kartonowym wydaniu skradła nasze serca. Książka zawiera wyjmowane postacie (Dudusie) oraz przedmioty, które przydają im się do usypiania. Dziecko pomaga maluchom położyć się do łóżka. Dodatkowo musi na ich stoliczkach położyć szklankę wody, grzebień, książkę i misia. Książka 2+

To dopiero książka! 😍
Książka z której bohaterowie wyskakują do nas by wspólnie utulić się do snu ❤
Mowa oczywiście o "Buziaczek, piżamka i hop do spanka " od @jupijowydawnictwo ❤

Poznajcie Dudusie! To czwórka sympatycznych bohaterów 🐰🐷🐱🐻 , którzy wybierają się do snu. Tak więc macie ząbków i co dalej? Każdy z bohaterów ma inne zwyczaje przed snem. Szklanka wody? Przytulanka? Nasze dziecko będzie mogło pomóc każdemu Dudusiowi i ułożyć go do łóżka 😊

Bohaterowie, którzy wychodzą z książki by wspólnie bawić się z dzieckiem to pomysł fenomenalny ❤ do tego śliczne ilustracje i rymowana opowieść z powtarzającą się wyliczanką sprytnie wycisza najmłodszych przed snem 😊
Książka którą my kochamy❤ sprawdźcie ją i wy ❤

To dopiero książka! 😍
Książka z której bohaterowie wyskakują do nas by wspólnie utulić się do snu ❤
Mowa oczywiście o "Buziaczek, piżamka i hop do spanka " od @jupijowydawnictwo ❤

Czytanie na dobranoc to jeden z naszych stałych, wieczornych rytuałów. Czasem na jednej książce się nie kończy. A co jak co, ale czytania nie potrafię Igiełce odmówić. 🙂

"Buziaczek, piżamka i hop do spanka!" z pewnością ułatwi rytuał zasypiania i pomoże przygotować dziecko do snu. Ale! Robi to w rewelacyjny sposób!

Bohaterami są Dudusie - kotek 🐱, świnka 🐷, króliczek 🐰 i miś 🐻. Natomiast zadaniem małego czytelnika jest położenie zwierzątek do snu. I to dosłownie! Do książki dołączone są tekturowe figurki i potrzebne przed snem akcesoria. Jakie zadania stoją zatem przed dziećmi? Na początku trzeba umyć Dudusiom ząbki oraz ręce (dzięki akcesoriom z tektury).

Kolejnym zadaniem jest położenie Dudusiów do łóżka - specjalna kieszonka, w którą dziecko wkłada bohaterów, odgrywa rolę kołderki. Genialne!
Po chwili okazuje się, że każde zwierzątko ma swoje przyzwyczajenia. Potrzebują szklanki wody🥤, grzebyka do wąsików 〰️, przytulanki 🧸 i bajki 📚. Te wszystkie (kartonowe) rzeczy również tu znajdziemy - trzeba umieścić je w kieszonce przy łóżeczku bohatera.

Każda z figurek jest dwustronna - z jednej strony bohater jest uśmiechnięty, z drugiej ma zamknięte oczy. To jasny znak dla dziecka, że śpi. Maluch może usypiać zwierzątka, a rano je budzić.

Na każdej stronie znajdziemy wpadająca w ucho, z powtarzającym się refrenem rymowankę. A po położeniu bohaterów kolej przychodzi na naszą pociechę - "a teraz, skarbie, nasza wyliczanka: buziaczek, kochanie, i szybko do spanka!". 💤

To książka wyjątkowa pod wieloma względami. Mimo że wymaga pewnej aktywności malucha, nie rozbudza, lecz wprost przeciwnie - uspokaja i wycisza. Jest pomysłowa i oryginalna. Postacie można wykorzystać nie tylko jako przygotowanie do snu, ale także do innych zabaw.

Wydanie ma twardą okładkę (z lekkimi złoceniami) i kartonowe strony. Tekturowe figurki (ponad 20 cm wysokości!) oraz akcesoria wydają się dość solidne. Ilustracje są bardzo przyjemne. Całość prezentuje się fantastycznie - oby więcej takich książek! Brawo! 👋

Bohaterami są Dudusie - kotek 🐱, świnka 🐷, króliczek 🐰 i...

„Buziaczek, pizamka i hop do spanka” to wesoła książka szykująca dzieci do snu. W środku znajdziecie figurki zwierząt i kilka przedmiotów, które wkłada się w odpowiednie kieszonki jak szafki czy łóżka.
Historia opowiada jak małe Dudusie szykują się do spania. Tekst jest rymowany i bardzo przyjemny. Na każdej kolejnej stronie kładziemy innego Dudusia spać, a jest ich czworo: Króliczek, Świnka, Kotek i Miś.

Jej bohaterami są małe Dudusie, którym pomagamy przygotować się do spania.

Do książeczki dołączone są tekturowe figurki Dudusiów i przedmioty, których potrzebują, aby zasnąć. Na każdej stronie znajdują się kieszonki do których wkładamy kolejne postacie i przedmioty.

Jeżeli chodzi o tekst to jest naprawdę, króciutki i rymowany. Książeczka jest kierowana do dzieci od drugiego roku życia i myślę, że takie maluszki już spokojnie przy niej wytrzymają. Na każdej stronie, która dotyczy innego bohatera, pojawia się tekst: “A teraz,…, nasza wyliczanka: buziaczek, kochanie i szybko do spanka!”.

Przyznam szczerze, że za pomocą tej książki sprawdziłam, czy Antek słucha tego co czytam. Słucha mnie bardzo dokładnie i wszystkie elementu uporządkował dobrze.

Moim zdaniem ta książeczka to super sposób na przyzwyczajenie dzieci do wieczornej

Jej bohaterami są małe Dudusie, którym pomagamy przygotować się do spania.

• Dziecięce
  • Recenenckie
  • Dziecko
  • Dla Anieli

Dodaj cytat z książki Buziaczek, piżamka i hop do spanka!