Ciało człowieka. Podnieś klapkę

Okładka książki Ciało człowieka. Podnieś klapkę Dieggo Marttarelli, Emanuela Pagliari, Enrica Soroldoni, Rossella Trionfetti
Okładka książki Ciało człowieka. Podnieś klapkę
Dieggo MarttarelliEmanuela Pagliari Wydawnictwo: JUPI JO! Seria: Podnieś klapkę interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
19 str. 19 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Podnieś klapkę
JUPI JO!
2021-03-30
2021-03-30
19 min.
ciało człowieka dla dzieci książka z okienkami

Okładka książki Podnieś klapkę. Ziemia Dieggo Marttarelli, Emanuela Pagliari, Enrica SOROLDONI
Podnieś klapkę... Dieggo Marttarelli,...
Okładka książki Kosmos od A do Z Diego Mattarelli, Emanuela Pagliari
Kosmos od A do Z Diego Mattarelli, E...

Nasze ciało to fascynujący temat zarówno dla dużych jak i dla małych. A jeśli dodamy do tego 55 otwieranych okienek to mamy murowany hit.

Ogromnie lubię pozycje edukacyjne, bo oprócz samej czynności czytania mamy szansę poszerzyć naszą wiedzę 😊.

Przyjrzymy się bliżej układom: oddechowym, krwionośnym, kostnym, mięśniowym, moczowym czy pokarmowym.

Dowiemy się czegoś o zmysłach, o naszej skórze, czy o mózgu, a nawet o naszych snach.

Dzięki tej wartościowej pozycji mamy szansę w przyjemny i prosty sposób odkryć tajemnice, które ciekawią przedszkolaków.

Dowiemy się czegoś o...

To wyjątkowo dobra książka dla młodszych czytelników. Ilustracje są tam proste, tekstu nie ma dużo, informacje są dostosowane do wieku czytelnika, więc nie zniechęcają a wręcz przeciwnie.

Książka „Podnieś klapkę, ciało człowieka” jest podzielona na rozdziały, w których przeczytacie między innymi o zmysłach, układzie oddechowym, mózgu czy układzie wydalniczym. Pod różnymi klapkami mamy wiele ciekawych informacji, rysunki będące szczegółowym rozwinięciem tego co na głównej stronie, ale przede wszystkim dające dzieciom możliwość zabawy. A wiadomo, że jak nauka to najlepiej przez zabawę.

Bardzo Wam polecam, jeśli Wasze maluchy zaczynaja się interesować ciałem.

Lubicie książki w których coś się dzieje?
Ale tak dosłownie 😉
Nie chodzi mi o akcję, a o klapki😄 lub okienka ...jak kto woli😉
Jeśli lubicie takie książki to "Ciało Człowieka" od @jupijowydawnictwo wręcz pokochacie - tak jak my ❤

Książka ma duży format i twarde strony a na każdej znajdziecie mnóstwo okienek, które pomogą dzieciom lepiej poznać organizm człowieka. W całej książce jest ich aż 55! To istny raj dla małych odkrywców! Z książki dowiemy się jak zbudowane jest serce, z ilu kości składa się czaszka i ile mamy neuronów w mózgu. Poznamy zmysły i układ pokarmowy. To wiedza przekazana w naprawdę ciekawy sposób, a jak wiadomo tak zapamiętuje się najlepiej 😉

Znajdziemy tutaj ciekawe ilustracje, których nie ma przesadnie dużo. Współgrają za to wspaniale z omawianymi tematami i rozbudzają ciekawość.
Myślę, że to książka idealna na prezent. W tej serii od @jupijowydawnictwo znajdziecie również Ziemię i Kosmos😉

Lubicie książki w których coś się dzieje?
Ale tak dosłownie 😉
Nie chodzi mi o akcję, a o klapki😄 lub okienka ...jak kto woli😉

Wspaniała ksiązka, dzięki której zachęciłam dzieci do nauki. Pomysł z klapkami był rewelacyjny. Same chcą odkrywać odpowiedzi na zadawane pytania w książce! Pierwsza taka książka, która tak bardzo nas wciągnęła, w świat nauki:)

Ludzki organizm to jest niemal niczym zmyślna maszyna, kontrolowana przez mózg, aby odpowiednio funkcjonować. Z tej książki dzieci poznają podstawy anatomii oraz działania poszczególnych narządów i układów i to za pomocą klapek - więc chęć do odkrywania - gwarantowana 😊
🤸
"Ciało człowieka" od Wydawnictwa Jupi Jo! to dosłownie zerknięcie do wnętrza człowieka. Rozkładówki przedstawiają i opisują ludzkie ciało w klarowny i przystępny sposób. Pod okienkami kryją się odpowiedzi na pytania, które można zadawać dzieciom w trakcie czytania.
🤸
Ilustracje są proste, wyraźne i przyjemne dla oka. Każda strona jest kartonowa.

🔸55 klapek!🔸

Czego zatem można się dowiedzieć z tej książki?
🔸jak oddychamy?
🔸jak zbudowany jest szkielet człowieka?
🔸do czego potrzebne są mięśnie?
🔸jakie mamy zmysły?
🔸czym zajmuje się mózg?
🔸co się dzieje z tym co zjemy?
🔸po co nam sen?

Książka zawiera wiele ciekawostek i nie jest zbytnio naszpikowana informacjami, co uważam za plus w przypadku młodszych czytelników

• Dla starszaka
  • Dla Anieli