The Inheritance Games. Tom II. Dziedzictwo Hawthorne'ów

Okładka książki The Inheritance Games. Tom II. Dziedzictwo Hawthorne'ów Jennifer Lynn Barnes
Okładka książki The Inheritance Games. Tom II. Dziedzictwo Hawthorne'ów
Jennifer Lynn Barnes Wydawnictwo: Must Read Cykl: The Inheritance Games (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
The Inheritance Games (tom 2)
The Hawthorne Legacy. An Inheritance Games Novel.
Must Read
2022-10-26
2022-10-26
2021-09-16
Maciej Potulny

Cudna ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐polecam każdemy

Cudna ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐polecam każdemy

Po krótkiej przerwie wracam do Hawthorne House z dość dużą dawką zaciekawienie, w końcu pierwszy tom zakończył się rewelacjami nad którymi ciężko jest przejść obojętnie Tobias Hawthorne II żyje i okazuję się, że Avery go zna, teraz pozostaje tylko odkryć dlaczego się ukrywa i co tak naprawdę wydarzyło się feralnego dnia na prywatnej wyspie. Oczywiście Avery wraz z Jamesonem od razu zostają pochłonięci przez tą niespodziewaną zagadkę, ale w grupie siła, więc nim się obejrzą do rozwiązywania tej tajemnicy dołączają kolejni członkowie rodu. Cała akcja płynie w tej książce nie ma nudnych momentów, ponieważ historia co chwila zaskakuję czytelnika, tak naprawdę przez całą książkę nie wiemy komu możemy ufać i kto za moment zdradzi Avery, a jednak jest jeden wątek, który jak dla mnie jest zupełnie zbędny i tylko tu przeszkadza, a mianowicie: trójkąt miłosny pomiędzy Avery, Jamesonem i Graysonem, wszystkie te sceny z wahaniem głównej bohaterki są dla mnie dość mocno naciągane i wydaje mi się, że pominięcie ich w żaden sposób nie zaburzyło by sensu książki, ponieważ poza tym książka była naprawdę fajna i byłam ciekawa rozwiązania tego wszystkiego, a jednak mam wrażenie, że to nie koniec, a dopiero początek kolejnych zagadek, które pozostawił po sobie senior.

Świetna książka moim zdaniem jedna z lepszych "młodzieżówek" choć moim zdaniem i nie tylko.
Zaskoczenia zwroty akcji i pełno tajemnic za każdą stroną dowiadujesz się czegoś innego, niespodziewanego.
Dlaczego Avery Grimbs tak naprawdę została wybrana na dziedziczkę fortuny?
Kto jest jej prawdziwym ojcem?
na te pytania w całym tym tomie próbuje znaleźć odpowiedź Avery i bracia Hawthorne'we (nie wiem jak to sie pisze xd)
Avery także jeszcze nie wie którego z braci kocha moim zdaniem minus jakiekolwiek sceny romantyczne są napisane w dziwny i niezrozumiały dla mnie sposób
typu:
"dotknął opuszkami palca"
ale tak czy siak bardzo fajna i przyjemna książka choć przyznaje ze na początku cieżko połapać się w postaciach czyli kto jest kim, kto zły kto dobry itd.
Cóż podsumowując bardzoo polecam przeczytać!

Dlaczego Avery Grimbs tak naprawdę została wybrana na dziedziczkę fortuny?
Kto jest jej prawdziwym ojcem?
na te pytania w całym tym tomie próbuje znaleźć odpowiedź Avery i...

Książka, tak samo jak jej pierwsza część, jest bardzo wciągająca. Czytając ją dostawałam lekkiego wkurzenia 😅 jestem w szoku jak wybitnie autorka zmyla czytelnika, a wersja zdarzeń zmienia się parokrotnie.

kocham ta trylogie

kocham ta trylogie

Kocham, kocham i jeszcze raz kocham.
Pełna zagadek, intryg i niejasności, a do tego nutka (nawet cóś więcej niż nutka) miłości.

Kocham, kocham i jeszcze raz kocham.

Równie dobra jak poprzednia. Jedynym minusem jest trójkąt miłosny za którymi nie przepadam.

II część IH czytało mi się tak samo dobrze jak pierwszą część. Wątek miłosnego trójkąta jak dla mnie trochę naciągany, nie czułam „chemii” ani tego czegoś między bohaterami do tego stopnia że wątek miłosny w tej trylogii mógłby być dla mnie pominięty. Jak dla mnie to mogłby być druga i ostatnia część serii.

Mogę psioczyć, a i tak potem siadam i czytam kolejne tomy. Ten jest lepszy niż pierwszy, co się dość rzadko zdarza. Chyba jednak dam również szansę trzeciej części.

Całkiem git

Całkiem git

Jennifer Lynn Barnes The Inheritance Games. Tom II. Dziedzictwo Hawthorne'ów Zobacz więcej