Vege bez zobowiązań. Fleksitariańskie przepisy z całego świata

Okładka książki Vege bez zobowiązań. Fleksitariańskie przepisy z całego świata Julia Charles
Okładka książki Vege bez zobowiązań. Fleksitariańskie przepisy z całego świata
Julia Charles Wydawnictwo: Wydawnictwo RM kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
The Flexitarian Cookbook: Adaptable recipes for part-time vegetarians and vegans
Wydawnictwo RM
2022-08-31
2022-08-31
Agata Boroś-Rybka
Kulinaria Kuchnia wegańska Kuchnia wegetariańska Weganizm Wegetarianizm Przepisy kulinarne

Coraz więcej osób decyduje się na dietę wegetariańską lub eliminują całkowicie spożycie produktów pochodzenia zwierzęcego ze swojego jadłospisu (dieta wegańska). Przyjmuje się ,że około 3 milionów Polaków stosuje dietę wegetariańską. Ten trend ciągle rośnie.

W książce "Vege bez zobowiązań" Julii Charles znajdziemy mnóstwo przepisów z całego świata. To ciekawa książka dla osób nie spożywających mięsa. Można znaleźć przepisy wegańskie jak i typowo wegetariańskie. Znajdują się również przepisy z mięsem. Jednocześnie na dole strony odnajdziemy ten sam przepis z zamiennikiem mięsa .
W książce są nowoczesne przepisy czasem produkty są wyszukane, trudniejsze do znalezienia w sklepie.

Książka jest podzielona na 7 rozdziałów:
🥑 Wstęp
🥑 Śniadania i brunche
🥑Przekąski i lekkie dania
🥑Sałatki i przystawki
🥑Zupy i gulasze
🥑Makarony, noodle i ryż
🥑Dania pieczone i zapiekane

Każdy przepis ma odpowiedni znak sugerujący jaka jest to potrawa:
🫑 Wegetariańska
🫑Wegańska
🫑Peskatariańska
🫑 Mięsna
Dodatkowo mamy podane ilości porcji jakie wyjdą z podanej ilości składników.

Zdjęcia potraw sa wykonane w taki sposób, że czytelnik ma ochotę zaraz wskoczyć do kuchni i przygotować pyszne danie. Dla mnie to duży plus, że każdy przepis można zobaczyć na zdjęciu, które jest naprawdę starannie przygotowane pod każdym względem .

Serdecznie polecam książkę z nowoczesnymi przepisami dla tych którzy chcą spróbować potraw bezmięsnych 😊

Fleksitarianizm polega na tym, że zamierzamy wyeliminować z naszej diety produkty zwierzęce, ale nie jesteśmy w tym rygorystyczni. Dalej zdarzy nam się czasem przekąsić coś mięsnego, nie robimy z tego dramatu, ale jednak chcielibyśmy coś w diecie zmienić, odżywiać się bardziej zdrowo.

„Vege bez zobowiązań” to książka z przepisami na dania z całego świata, przeznaczona zarówno dla jedzących mięso, ale chcących je ograniczyć, jak i wegetarian i wegan. Przepisy są tak skonstruowane, że możemy w prosty sposób je modyfikować i dostosować dla potrzeb fleksitarian, wegetarian oraz wegan. I w tej uniwersalności jest siła tej pozycji.

A co znajdziemy w środku? Cudowne przepisy na przekąski, zupy, sałatki i wiele innych. A wszystko kolorowe, smaczne i tylko czekające by przyrządzić i zjeść (bo takie pyszności długo nie pozostaną na talerzu). Są tu przepisy z całego świata, więc obok swojskich naleśników (lecz w zupełnie innym wydaniu) w książce znajdziecie przepisy na takie perełki jak musaka z soczewicy, bakłażan po Syryjsku czy pacos z kalafiorem. A to dopiero początek dań, które przyrządzicie z pomocą tej książki!

Ciekawym pomysłem autorki są przepisy na wegański parmezan, ser i śmietanę, dzięki czemu nasze dania mogą być jeszcze smaczniejsze i nie musimy rezygnować z tych dodatków.

„Vege bez zobowiązań. Fleksitariańskie przepisy z całego świata” to pozycja godna polecenia, dzięki której możemy smacznie i zdrowo wejść w świat kuchni wegańskiej, wegetariańskiej i ograniczyć w naszej diecie mięso, nabiał czy ryby. Polecam.

Jak dobrze wiecie lubię testować nowe przepisy i dzięki temu próbować nowe potrawy. Tym razem pomogło mi @wydawnictwo_rm , które przysłało mi dwie bardzo ciekawe książki. Dzisiaj opowiem Wam o jednej z nich a mianowicie "Vege bez zobowiązań. Fleksitariańskie przepisy z całego świata" Julii Charles. Książka po pierwsze jest świetnie wydana, ja uwielbiam jak przepis opatrzony jest zdjęciem i tutaj tak właśnie jest, bo przecież na początku jemy oczami. W książce mamy około 100 przepisów, które podzielone są na śniadania, przekąski, sałatki, zupy, makarony i dania pieczone. Pod każdym przepisem mamy informacje czym zastąpić dany składnik lub co dodać by z tego przepisu wyszło całkiem inne, nowe danie. Składniki potraw są ogólnodostępne, więc możemy testować do woli. U mnie na pierwszy ogień poszła bezzbożowa granola. Często jem na śniadanie granolę z jogurtem, ale kupną bo uważałam ją za pracochłonną. A tu mamy dosłownie 5 minut przygotowań i 15 minut pieczenia. Pycha. Polecam Wam tą książkę

Kochani,
Chciałabym Wam bardzo polecić książkę napisana przez Julia Charles „Vege bez zobowiązań”. Znajdziecie w tej książce fleksitariańskie przepisy z całego świata. W książce macie ok 100 przepisów, które podzielone są na śniadania, przekąski, sałatki, zupy, gulasz, makarony czy dania pieczone.
Dania które znajdziecie w książce są proste, a składniki, z których macie przygotwać posiłek są ogólnodostępne co jest dużym ułatwieniem. Większość dań jest bardzo szybka w przygotowaniu, co jest dużym plusem. Bardzo dużym ułatwieniem jest to, że praktycznie każdy przepis ma wskazówki jak zrobić z niego 100% wegańskie.
Także dla mnie ta książka jest idealna - nie dość ze ma super zdrowe przepisy to jeszcze jest pięknie wydana.
Bardzo polecam Wam ta książkę, bo znajdziecie tam fajne przepisy na dani rozgrzewające na nadchodzą jesień czy zimę😉

Kochani,
Dania które znajdziecie w książce są proste, a składniki, z których macie...

• Do kupienia
  • Kucharskie
  • Dietetyka

Dodaj cytat z książki Vege bez zobowiązań. Fleksitariańskie przepisy z całego świata