Okładka książki Jak być zabawnym, a nie śmiesznym. Przewodnik po dobrej rozmowie w pracy, w domu, w życiu Przemysław Kutnyj
Przemysław Kutnyj Wydawnictwo: Onepress biznes, finanse
biznes, finanse
Onepress
2022-11-15
2022-11-15

Sięgając po lekturę, warto zwrócić uwagę, że jest to przewodnik, nie poradnik.

Autor w konkretny, uporządkowany wizualnie oraz zrozumiały sposób przeprowadza nas przez tajniki dobrej rozmowy w pracy, w domu, w życiu.
Każdy rozdział zakończony jest podsumowaniem, ćwiczeniami.

Z tej książki dowiesz się:
- na co zwrócić uwagę, by chciano z Tobą rozmawiać;
- jak prowadzić rozmowę, by się z kimś porozumieć;
- kiedy przerwać rozmowę i jak to zrobić, gdy z jakiegokolwiek powodu uważasz, że już wystarczy.

Nie tak łatwo jest rozmawiać, choć umiejętność ta wydaje się oczywista. Książkę polecam każdemu, bo rozmowa jest kluczem do budowania i dbania o relacje międzyludzkie.

Sięgając po lekturę, warto zwrócić uwagę, że jest to przewodnik, nie poradnik.

Każdy rozdział zakończony jest podsumowaniem, ćwiczeniami.

Z tej książki dowiesz się:
- na co zwrócić uwagę, by chciano z Tobą rozmawiać;
- jak prowadzić...

Dla kogoś, kto wcześniej liznął trochę wiedzy z poradników (książkowych/video) na temat tzw. skilli miękkich, książka nie będzie odkrywcza. Ma jednak jeden zasadniczy plus - zawiera najczęściej udzielane rady w jednym miejscu, sprawdza się więc jako coś w rodzaju checklisty-przypominajki.

Zdecydowanie lepiej sięgnąć po wydanie papierowe, audiobooka słucha się tak sobie; jednak jak czyta lektor a nie autor to wychodzi to nieco lepiej :)

Książkę polecam osobom, które nie czytały do tej pory nic (szczególnie zagranicznych autorów) dotyczącego komunikacji. Jestem raptem po kilku szkoleniach z umiejętności miękkich i przeczytaniu kilku autorów z kanonu komunikacji i nie znalazłam w książce żadnego aspektu już gdzieś opisanego. Autor wykonał dla nas pracę przejrzenia i podsumowania najważniejszych aspektów dotyczących rozmowy.
Po książkę sięgnęłam w formie audiobooka czytanego przez samego autora. Moim zdaniem to zbrodnia Onepress, ze autorom, którzy nie są lektorami pozwala nagrywać. Myślę, że to pogarsza odbiór książki na niekorzyść - jest to po prostu odczytane.

Klucz do rozmowy.

Każda słowna, międzyludzka interakcja sprowadza się do teoretycznie prostej, ale czasem jakże trudnej rzeczy: do rozmowy. Jej właściwe prowadzenie jest nie lada sztuką, nie od rzeczy zatem może być poświęcony rozmowie poradnik, który jest także swoistym przewodnikiem po sztuce konwersacji. Takim poradnikiem może być "Jak być zabawnym, a nie śmiesznym. Przewodnik po dobrej rozmowie w pracy, w domu, w życiu".

Prowadzenie konwersacji jest sztuką. Sztuką, o której jakości świadczy rezultat. Większość rozmów bowiem, pomijając luźne, rozrywkowe pogaduszki prowadzone dla zabicia czasu, ma nas do czegoś doprowadzić. Na przykład do uzyskania od rozmówcy konkretnych informacji, zasiania w nim ziarna wątpliwości wobec konkurencyjnych projektów albo przekonania go do pomysłu na wspólne działanie. Im wytrawniejszy i skuteczniejszy rozmówca, tym większy wpływ wywiera na innych ludzi. I właśnie o to w tym wszystkim chodzi: o wywieranie wpływu przy użyciu słów.

Wywieranie wpływu, to coś, czego - świadomie lub nie - doświadczamy na co dzień. Tak naprawdę możemy tego doświadczyć wszędzie, w absolutnie każdej sytuacji, która wiąże się z koniecznością prowadzenia rozmowy. Autor niniejszej książki zwraca uwagę na ten fakt, dając jednocześnie przykłady technik konwersacyjnych i podając sposoby ich użycia.

Dzięki książce dowiemy się jak zaczynać, prowadzić i skierować rozmowę do satysfakcjonującego nas końca. Autor uczy nas także, jak i kiedy wprowadzić do konwersacji elementy humoru, właściwe gesty oraz jak dostosować do własnych słów całą mowę naszego ciała. Kutnyj radzi także, jak zachować się w sytuacjach konfliktowych lub w chwili, gdy druga strona przekracza w rozmowie pewne granice. Znajomość teorii na tym polu może bez wątpienia przełożyć się na skuteczność praktyki.

Niektórzy rodzą się z naturalnym talentem do konwersowania. Częściej jednak nauka efektywnej komunikacji zajmuje ludziom nieco więcej czasu - i to do nich skierowana jest ta książka. Sztukę efektywnej rozmowy bowiem można opanować, można się jej nauczyć. Przy czym nie wolno zapominać o uniwersalnym kluczu do każdej wymiany myśli z drugim człowiekiem, czyli o byciu zabawnym. Nie śmiesznym, bo śmieszność jest przypadkowa, niezamierzona, nie daje się kontrolować, a co za tym idzie - nie możemy jej wykorzystać jako narzędzia wywierania wpływu. Umiejętność świadomego wywoływania uśmiechu na twarzach innych, i to dokładnie w momentach, w których będzie nam on sprzyjał - o, to wielka sztuka.

Do sięgnięcia po tę lekturę warto zachęcić. Wszak codziennie spotkać się możemy z sytuacjami, w których ktoś próbuje na nas oddziaływać, przekonać nas do czegoś lub do czegoś nas skłonić – i to niekoniecznie w naszym dobrze pojętym interesie. Często także my sami robimy coś takiego względem innych, a kluczem do sukcesu jest zawsze to, co jest treścią niniejszej książki: rozmowa. Zapoznać się zatem z treścią omawianej książki jak najbardziej warto.

Onepress - dziękuję.

#jakbyczabawnymaniesmiesznym #przewodnikpodobrejrozmowie #przemysławkutnyj #onepress #cosnapolce #dobraksiazka #rozmowa #konwersacja #poradnik #dobraksiazka #czytamksiazki #bookstagram #bookstagrampolska #recommendedbooks

Klucz do rozmowy.

Świetna książka. Doskonały poradnik dla wszystkich, którzy chcą doskonalić swoje komunikacyjne kompetencje. Niezależnie od tego, z jakiego poziomu zaczynają.

Nie czyta się jej jak powieści, bo autor ma zapędy naukowe (jest trenerem, mentorem i coachem) i zawiera sporo bibliografii, powołuje się na autorytety. To zdecydowany plus. Czytelnik wie, że ma do czynienia z głęboko ugruntowaną w nauce, wiedzą.
Ale, nie jest to też książka trudna w odbiorze, bo autor jest doskonałym mówcą-praktykiem (m.in. Mistrzem Polski w Wystąpieniach Humorystycznych Toastmasters). Pisze więc ze swadą i lekkością.

Kilkanaście lat temu spotkałem Przemysława na swojej drodze. Współtworzyliśmy dwa, a może nawet trzy (dawne czasy) kluby Toastmasters. Mogę więc stwierdzić, że jest w tej publikacji spójny, a że sam otarłem się o tematykę, którą Przemysław w swojej książce opisuje, zdecydowanie stwierdzam, że jest jednym z najkompetentniejszych w tej dziedzinie autorytetów w Polsce.

Gorąco polecam.

"Humorystyczna postawa wobec życia może być skuteczną formą samoobrony zarówno przed atakiem z zewnątrz, jak i przed sobą samym."

Czy wiecie na czym polega różnica między byciem zabawnym, a byciem śmiesznym? 🤡

Odpowiedź znajdziecie w tej książce, która idealnie opisuje relacje między ludźmi, w życiu codziennym i biznesowym.

Od wielu lat mam kontakt w pracy z wieloma ludźmi i wszystkie rady zawarte w tej książce to prawda. Są to cenne wskazówki, o których wiedziałam już wcześniej lub używałam nieświadomie. Dowiecie się jak rozpocząć tzw. small talk biznesowy i jak przejść z niego do dłuższej i poważniejszej rozmowy. Dowiecie się jak ze smakiem rozluźnić napiętą atmosferę i jak zażartować bez obrażania drugiej osoby. Pojawią się również 4 osobowości (czerwona, żółta, zielona i niebieska) o których pisałam więcej przy recenzji "Otoczeni przez idiotów. 🎨 Dzięki tej książce, na pewno rozwiniecie swój biznes, w końcu czym jest biznes bez kontaktu z innymi osobami 💁🏼‍♀️ Nie prowadzisz biznesu? Nie szkodzi! Te wskazówki na pewno pomogą Ci w codziennym życiu, może poznasz nowego przyjaciela, a może będziesz potrzebował rady jak wyjść z "niewydogodnej" dla Ciebie rozmowy. 🤯

Moim zdaniem to świetna książka dla początkujących. Jest napisana prostym językiem, podzielona na krótkie rozdziały. Każdy rozdział jest zatytułowany, pod tytułem znajdziecie cytat pasujący do omawianego działu (swoją drogą, uwielbiam to!) I najważniejsze: zapowiedź co znajdziecie na następnych stronach i podsumowanie tematu 🙆🏼‍♀️

Czy wiecie na czym polega różnica między byciem zabawnym, a byciem śmiesznym? 🤡

Od wielu lat mam kontakt w pracy z wieloma...

Rozmowa toczy się wszędzie. Rozmawiamy w pracy, że znajomymi, z rodziną, z nieznajomymi... Ale jak rozmawiać dobrze?

Prowadzenie konwersacji jest sztuką i tutaj dowiemy się sporo o tej sztuce. Niektórzy mają do tego dar, inni musza się nauczyć- bo da się tego nauczyć. Dzięki wskazówkom z tej książki możemy prowadzić ciekawe i zabawne rozmowy.

Dowiemy się tutaj jak wprowadzać humor do rozmowy, jakie są kluczowe zasady formowy, oraz jak wywołać uśmiech ja twarzy innych.

Książka w sam raz dla każdego kto ma dużo kontakt z ludźmi, często przemawia i chce być duszą towarzystwa.

Dowiemy się tutaj jak...

„Nie jesteś odpowiedzialny za cudze uczucia i emocje. A skoro tak, nie bierz za nie odpowiedzialności, chyba że twoim celem jest uszczęśliwianie innych kosztem siebie.”

Znajdziesz w niej odpowiedzi na pytania:
• Jak zaczynać, prowadzić i kończyć rozmowę?
• Na co zwracać uwagę przy konwersacjach, żeby nie wypaść na zadufanego buca?
• Jak i kiedy wejść na głębszy poziom rozmowy?
• Jak się nie zadręczać myślami w stylu „pewnie ma mnie za i.diote”, „gadam jak d.ebil”?
• Jak zadbać o spójność w mowie ciała, jak dostosować ją do sytuacji?
• Jak przetrwać small talk? (ooo i tu osobisty szacun ode mnie, bo small talków osobiście nie znoszę, więc wszelkie wskazówki biorę głęboko do serca)
• Jak argumentować i jak bronić swoich racji?
• Jak poradzić sobie z konfliktem?
• Jak zadbać o siebie kiedy ktoś przekracza granice w rozmowie?
Przemysław Kutnyj w swojej książce nie pomija również drugiej strony i odpowiada również na pytania:
• Jak skutecznie słuchać?
• Jak zrozumieć potrzeby rozmówcy?

Książkę polecam bardzo! Każdemu kto ma ochotę podszkolić się z dziedziny komunikacji. Cenie ją sobie za całościowe podejście do tematu. Autor zwraca uwagę na wszelkie aspekty komunikacji. Daje nam wskazówki zarówno dotyczące mowy werbalnej jak i niewerbalnej, pisze o mówieniu ale i o słuchaniu. Zwraca uwagę na ton, sposób mówienia, stylistykę, spójność. Szkoda tylko, że książką tak szybko się kończy, bo wciąga mocno.

Ja bym tej książce raczej nadała tytuł – Przewodnik po dobrej rozmowie. Autor omawia nie tylko bycie zabawnym, ale generalnie bycie dobrym i ciekawym rozmówcą. Porusza wiele przeciekawych wątków....

Dzięki współpracy z wydawnictwo @wydawnictwo_onepress mam możliwość zrecenzowania dla was bardzo fajniej książki, która jest dedykowana absolutnie wszystkim. I z pewnością każdy po zapoznaniu się z treścią, wyniesie z niej coś dla siebie.
Dlaczego sięgnęłam po książkę pana Przemysława? Po pierwsze dlatego, że jest ona przewodnikiem, a nie poradnikiem. Niby nic takiego, ale jednak robi sporą różnicę. Drugim powodem jest w moim odczuciu, problem z rozmową. I nie tylko w kwestii humoru. Po prostu mam poczucie, że nie potrafię rozmawiać. Po przeczytaniu książki, zapewne nie od razu będę potrafiła naturalnie konwersować z drugim człowiekiem. Ale dzięki przewodnikowi wiem już na co mam zwrócić uwagę.
Książka podzielona jest na kilka rozdziałów, bardzo dużo tematów zostaje w niej poruszonych. Ponadto każdy rozdział kończy się ćwiczeniami. To powoduje, że cały czas można doskonalić się w kwestii konwersacji.
Podsumowując, z tej książki dowiesz się:
* na co zwracać uwagę, by chciano z Tobą rozmowę,
* jak prowadzić rozmowę, by się z kim porozumieć,
* kiedy przerwać rozmowę i jak zrobić, gdy z jakiegokolwiek powodu uważasz, że już wystarczy.
Ode mnie 8/10.

• Współpraca z wydawnictwem