Kuchnie świata w insulinooporności

Okładka książki Kuchnie świata w insulinooporności Magdalena Makarowska, Dominika Musiałowska
Okładka książki Kuchnie świata w insulinooporności
Magdalena MakarowskaDominika Musiałowska Wydawnictwo: Feeria kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Feeria
2022-10-26
2022-10-26

Okładka książki Dietooporne. Kobiecy przewodnik po skutecznym odchudzaniu Patrycja Kłósek-Bzowska, Magdalena Makarowska
Dietooporne. K... Patrycja Kłósek-Bzo...
Okładka książki Jak dbać o odporność w insulinooporności Magdalena Makarowska, Dominika Musiałowska
Jak dbać o odp... Magdalena Makarowsk...
Okładka książki Zdrowe termogotowanie. Mix przepisów nie tylko dla insulinoopornych Magdalena Makarowska, Dominika Musiałowska
Zdrowe termogo... Magdalena Makarowsk...

Według mnie jest super :). Mnóstwo ciekawych przepisów, do tego opisy dotyczące każdej kuchni, dzięki którym można "zrozumieć" dietę.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kuchnie świata? Już na początku zadajesz sobie pytanie podlane sosem wątpliwości w podtekście. Kuchnie świata w domu? I na dodatek w jednej książce? To raczej niemożliwe. Kojarzysz kuchnie z różnych miejsc i zakątków, z miast i małych wiosek, czy domów, w których jadłeś i coś ci podszeptuje, że do opisania kuchni świata trzeba by było co najmniej kilku tomów tworzących całość. Azja, Ameryka, czy Europa, a do tego podział i odrębne państwa i rejony. W jednej książce wszystkie smaki świata? Nie możliwe, mówisz niekontrolowanie postukując łyżką o blat stołu kuchennego. Ale...
Niemożliwe istnieje przecież po to, by stać się MOŻLIWE. „Kuchnie świata...” to niewiarygodny przewodnik po zdrowiu (bazuje w głównej mierze na insulino odporności) i świecie smaków. To kompendium wiedzy o człowieku, jego stylu życia, nawykach, schorzeniach i jedzeniu właśnie. To mapa pachnąca tysiącem aromatów zapraszająca do smakowania, ucztowania i radości. Autorki, Magdalena Makarowska i Dominika Musiałowska wskazują nam drogę, na której każdy krok równoznaczny jest z przyprawą, daniem, doznaniem i rozkoszą. Idziesz, kosztujesz, oceniasz, kolekcjonujesz... i ucztujesz. Dlaczego? Bo uczta nie jest grzechem. Uczta sprzyja biesiadowaniu, bliskości i niekończącym się rozmowom. Uczta to okazja do przygotowania jedzenia, jakiego nie robimy na co dzień.
Ucztowanie z „Kuchnią świata...” zmienia dotychczasowy porządek i nawyki. Od teraz zaczniesz wszystkie te potrawy przygotowywać sam – w swojej kuchni – na własnych talerzach. Teraz zapraszasz do swojego stołu. Voila, mówisz, szef kuchni poleca zdrowie, smak i raj dla kubków smakowych. Pretekstem zaproszenia jest insulino odporność, lecz to tylko haczyk, który autorki zarzuciły dla smacznego połowu. Można zdrowo żyć, znajdować radość w jedzeniu i tym samym wprowadzić kilka zmian w swojej codzienności.
Każdy dzień jest inny, a do tego, dzięki Magdalenie Makarowskiej i Dominice Musiałowskiej smakuje inaczej. Każdy kęs to feeria doznań, które osiągają zenit dzięki... przyprawom.
„Kuchnie świata...” to skarbnica aromatów. Zainteresuj się swoim zdrowiem, mówią autorki i nie wykluczaj dań z racji ich nielubienia. Dopraw je, poszukaj przypraw, które znasz, ale i tych dotąd nieznanych i eksperymentuj. Masz kuchnię, masz chęci, masz piękną zastawę. Połącz to.
Ucztuj zdrowo we własnym domu.
Bądź mistrzem gotowania.
Przyrządzaj, notuj i urozmaicaj. Kosztuj i odkrywaj nowe doznania.
Podlecz ciało i duszę. Zdrowo musi być – i jest. Kolorowo musi być – i jest. I choć czasem nie uda się tak, jakbyśmy chcieli, to niech to będzie bodźcem do dalszej pracy. Do podnoszenia swoich kulinarnych zdolności.
Zdrowe dania z całego świata można pakować w pudełka i każdego dnia poznawać rejon globu. Dziś smakujesz włoskiego makaronu z mozzarellą i sosem bazyliowym, jutro zrobisz słodki ryż z szafranem i sałatką z anchois, które przywołają smak Indii.
Podróż we własnej kuchni? Ba, podróż po całym świecie w swoich czterech ścianach? Tak. Zapraszamy, mówią głośno Magdalena Makarowska i Dominika Musiałowska, a twój sukces wznoszą toastem, izraelskim Malabi – deserem z malin i nasion chia podanym w szklanym słoiku, ozdobionym palemką i listkiem świeżej mięty .
Zapraszamy do kosztowania tęczy smaków, kolorów i doznań.
I jak się nie poddać?
Coś niesamowitego

Insulinooporność wcale nie musi oznaczać rezygnowania z naszych ulubionych dań, nadal może być smacznie, a przy tym zdrowo. Co więcej, dzięki tej książce przekonacie się, że może być także egzotycznie o światowo.

Znajdujemy tutaj ponad 150 przepisów z najróżniejszych zakątków świata. Teraz nie musicie wybierać się w dalekie podróże , aby spróbować rozmaitych pyszności, może przyrządzić je sami w swojej kuchni i to nie martwiąc się o nadwyżki cukru.

To książka w sam raz dla fanów gotowania, eksperymentów kulinarnych i poznawania nowych smaków. Przygotowana bardzo ciekawie, pełna apetycznych zdjęć i ciekawych przepisów na najróżniejszych dania. Ramen, kimchi, falafele... Znajdziecie tu naprawdę ogromy wybór. Nic tylko gotować.

Serdecznie polecam. Pięknie wydana. Kolorowo, smakowicie. Pełno inspiracji, porad i dobrego jedzenia. Opisane wartościami energetycznymi pozwalają na komponowanie diety. Cudowna książka.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Chcę kupić
  • Kulinarne

Dodaj cytat z książki Kuchnie świata w insulinooporności