The Books of Enoch

religia
Fifth Estate Publishers
2009-03-01
2009-03-01

Księga Henocha jest na swój sposób wyjątkowa dla wszystkich którzy interesują się aniołami, ich naturą i działaniem. To wszystko i więcej możemy dowiedzieć się dzięki Henochowi któremu przypadł zaszczyt wstąpienia do nieba, poznania aniołów i bycia świadkiem wielu wydarzeń i decyzji.

Księga jest podzielona na trzy części. Etiopską, Słowiańska i Hebrajską. Każda z części przedstawia inne interesujące elementy z życia aniołów tak jak i upadłych aniołów i jak do tego doszło.

Etiopska księga jest tą pomiędzy, wprowadzająca w tej świat i starająca się wszystko wyjaśnić w łatwy sposób. Księga Słowiańska jak dla mnie była najprzyjemniejsza i najłatwiejsza do zrozumienia, bardzo ciekawe spojrzenie na pewne rzeczy. Natomiast Hebrajska księga jest tą najtrudniejszą do zrozumienia, wiele elementów jest nad wyraz tłumaczonych przez co tą ostatnią księgę czyta się najdłużej i najbardziej się ją męczy.

Księga Henocha moim zdaniem nie jest koniecznie księga religijną, ani trochę. Sama sięgnęłam po nią z czystej ciekawości o aniołach i demonach jak i nadprzyrodzonych rzeczach i w taki też sposób traktuję tą księgę.
Do tego jak na wiek w którym została spisana czyta się ją bardzo przyjemnie, choć jest to jedna z książek które nie wypada przeczytać na szybcika, lecz na spokojnie, z rozumem.

• English 🖤
  • Best of the best 🌺