Moje życie i psychoanaliza

Okładka książki Moje życie i psychoanaliza Sigmund Freud
Okładka książki Moje życie i psychoanaliza
Sigmund Freud Wydawnictwo: Bellona biografia, autobiografia, pamiętnik
Ma vie et la psychoanalyse
Bellona
2023-04-26
1991-01-01

Wykład na temat psychoanalizy w wykonaniu autora, z elementami biograficznymi. Tym de facto jest ta książka.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie nacieszyłam się lekturą. Ukierunkowana raczej na innych naukowców a nie na zwykłego czytelnika.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Trochę czuje niedosyt. Zygmunt ciekawie opisał swoją karierę zawodową ale brakuje trochę tego "błysku". Tak w ogóle dobrze jakby portal zmienił okładkę na obecną.

Dla fanów autora.

Dla fanów autora.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

ta krótka książeczka może stanowić wstęp do zgłębiania tematu psychoanalizy i osobowości, jaką był Freud. na te ponad sto stron spojrzymy na świat jego oczami. książkę przeczytałam, mając już dosyć sporą wiedzę w tym zakresie, dlatego nie odkryłam w niej nic nowego, stąd też ocena. a, i uważam, że okładka jest dosyć okropna, nikt nie wpadł na nic lepszego?

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo interesująca pozycja, która przybliża nam życie jednego z najsłynniejszych badaczy ludzkiego umysłu. Informacje są podawane przejrzyście, a autor swój życiorys uzupełnia nijako biografią swojej teorii od jej początków aż do ostatecznego ukształtowania. Obowiązkowa lektura dla wszystkich zainteresowanych tą postacią.

• Psychologia
  • Wypożycz z Biblioteki Raczyńskich
  • Do odświeżenia
  • Psychopatologia, psychologia kliniczna, diagnoza psychologiczna, pomoc psychologiczna
  • Popularnonaukowe Reportaże/ Biografie/ Wspomnienia

Dodaj cytat z książki Moje życie i psychoanaliza