Finisz

Okładka książki Finisz Magdalena Winnicka
Okładka książki Finisz
Magdalena Winnicka Wydawnictwo: Akurat Cykl: Grzechy krwi (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Grzechy krwi (tom 4)
Akurat
2023-04-26
2023-04-26

Świetna seria, mocno będę tęsknić za rodzina Tirona. Sięgając pa te książki dostaniecie sporą dawkę emocji, przeróżnych. Raz polecą wam Łzy, raz poczujecie strach innym razem będziecie się śmiać a jeszcze innym poczujecie odrazę. Na końcu zepniecie to wszystko klamrą błogiego spokoju i szczęścia. Bardzo przypadła mi do gustu cały cykl.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Powiem wam szczerze, nie do końca przepadam za książkami o mafii, ale nawet gdybym chciała doczepić się do czegokolwiek w tej pozycji, to zwyczajnie nie mogę. Każda mafia kojarzy mi się ze złymi emocjami, które targają prawie każdym bohaterem, ale ta nie. Owszem, są tu wulgaryzmy, ale używane w chwilach niemocy. Postacie bywają tu bezsilne i nic nie mogą poradzić na siły, które ich opuszczają. Ktoś tu bardzo nie chce, by reszta rodziny dowiedziała się, że umiera i sam jest zły na siebie, że siły go opuszczają. My czytamy o jego planach, opowiada nam jak silną był postacią, choć doskonale pamiętamy to z wcześniejszych tomów. Nagle ognisty goryl zrobił się zaplątaną w sidła sarenką, której nikt nie jest w stanie uwolnić. W pewnym momencie dochodzi do tego, że przestaje wierzgać. Stoi dumnie, kiedy inni patrzą, a gdy odwracają wzrok, opada załamana. Książka jest napisana z perspektywy postaci, nowy rozdział, to nowa opowieść innej osoby. W ten sposób widzimy osoby od wewnątrz, a później opis innych widzących ją od zewnątrz. Autorka ma bardzo ciepłe i delikatne pióro. Przedstawia ciastko jako delicję, z gracją opowiada o losach postaci. Ja przez całą lekturę delektowałam się jej warsztatem literackim, prawdziwością osób ukazanych bardzo realistycznie i takim niewypowiedzianym bólem, który sami odczuwamy. To ostatni tom serii i naprawdę czujemy się opuszczeni przez lokatorów książki. Jakby wszystkie tomy umarły wraz z zamknięciem ostatniej strony. Jednak, gdyby tak mocno pogłówkować, to istniałaby szansa, by ten tom nie kończył serii. Bo niby znamy tu problemy postaci, wiemy co ich cieszy, co męczy, jak wielkie rzeczy za nimi się ciągnął i ile jest jeszcze przed nimi, jednak wydawało mi się, że jest jeszcze coś, co nie zostało zamknięte. Autorka bowiem w napięciu trzyma nas do ostatniej strony, wciąż każda sytuacja może się skończyć w dwojaki sposób. Niby coś nam po drodze sugeruje, ale te spekulacje nie zawsze mają siłę przebicia. Śmiało mogę powiedzieć, że to jedna z lepszych serii o mafii:-)

" Bo Tirona to nie nazwisko.
To cholerna filozofia, której nie da się zniszczyć."

Gdy zaczynałam przygodę z tą rodziną, gdy ich poznałam, nie spodziewałam się, że tak się do nich przywiąże. Nie brałam pod uwagę też tego, że pień tej rodziny, Kosta będący ich spoiwem, będzie umierający. Nie spodziewałam się, że autorka postawi na szali jego życie i nie wiedziałam jaki scenariusz będzie w tym przypadku najlepszy. Czemu ? Bo cudowne uzdrowienie byłoby tandetne, a śmierć tego bohatera zbyt bolesna. Jak rozegrała to Magda ? Nie zawiodła. Już na wstępie brawo za to, że obrała taką drogę do finiszu tego wątku, że nie mam się czego doczepić 😊

Ale nie tylko Kosta i jego życie dostarczyło tu niezwykle dużo emocji. Cała ta książka, bałam się, że będzie już zbędna. Aż nazbyt często autorki przeciągają na siłę serie, przez co nie raz męczyłam się czując, że czytam o niczym. Tu jednak było o czym pisać, było czym czytelnika zadowolić. Wiele wątków okazało się jednak nie do końca wyczerpanych, bohaterowie wciąż mieli traumy do wyleczenia. I wg mnie to wciąż nie powinien być koniec, wciąż zostało coś co trzeba dokończyć 😊

Co mamy tu ? Wszystkich Tironów, biały welon, strach, porwanie, zaufanie i niepewność, nadzieję, plan na kolejną walkę o uwięzione kobiety... Dzieje się bardzo dużo ale jak to się skończy dla tej rodziny ?

"Kiedy zyskujesz silne przeświadczenie, że twoje życie jest idealne, to znak.
Znak, że coś zaraz bardzo się spierdoli.
Zniszczy twoją bajkę.
Zmieni ją w koszmar."

Tak więc jak wszystko z pozoru zaczyna się układać, nagle każdy plan okazuje się nie mieć sensu, a bohaterowie muszą walczyć o przetrwanie. Czy im się uda, już sprawdźcie sami. Sądzę, że warto.
To książka, która zapewni Wam cały wachlarz emocji. Bawi, zaskakuje, porusza, rozgrzewa 😈 nie daje się nudzić i nie jest przewidywalna. Podoba mi się to jak dopracowane są wątki wymyślone przez autorkę. Podoba mi się to jak świetnie wykreowani są jej bohaterowie. Podziwiam jaką rodzinę stworzyła, jaka silna więź ich łączy. Każdy kto do niej zaczyna należeć, staje się stałym elementem. Z automatu pod ochroną. I Filomena musi się z tym oswoić choć raczej dla niej najtrudniejsze jest pogodzenie się z więzią jaka nadal istnieje pomiędzy Amą a Jasperem. Olaf też ma z tym problem i mamy tu taki czworokącik dość skomplikowany. Czy w końcu uda im się dojść do ładu, porozumienia? Ponownie stwierdzam, że warto sprawdzić.
Jednak jeśli Kosta nie wygra swojej walki, oni również polegną.
Ach ... Co tu się działo to aż trudno opisać. Ale po raz kolejny czekam na więcej, bo nie można tego tak zostawić. To nie jest Finisz. Nie zgadzam się na to. Magdo - zaczęłaś to dokończ 😈
Na chwilę obecną dziękuję za kolejną dawkę niezapomnianych wrażeń zarówno Tobie jak i Wydawnictwu Akurat.
Polecam 😊

" Bo Tirona to nie nazwisko.
To cholerna filozofia, której nie da się zniszczyć."

⚜️⚜️⚜️⚜️ Recenzja ⚜️⚜️⚜️⚜️

Magdalena Winnicka " Finisz " #4
@winnicka_magdalena

Seria : Grzechy krwi #4

Wydawnictwo: Akurat
@wydawnictwomuza

⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️

"Najgorszy rodzaj samotności to ten, kiedy otaczają cię kochający ludzie, ale nie mogą cię wesprzeć, bo zwyczajnie o niczym nie wiedzą.."

"Finisz" to zakończenie serii Grzechy krwi.. Autorka w niesamowity sposób serwuje nam zwroty akcji, dreszczyk emocji, trudne wybory i ciągle nas zaskakuje, tajemnice wzbudzają emocje, a gorące sceny są serwowane w sposób naturalny i nie wulgarny..
Książka jest przepełniona uczuciami, bólem, cierpieniem, bezradnością, dobrą akcją, ciętym językiem i nutką humoru z błyskotliwimi ripostami..
Fabuła jest dynamiczna i ciekawie poprowadzona, a cała książka trzyma nas w napięciu i niepewności do samego końca ..

Książka jest napisana z perspektywy kilku bohaterów, w tym Jespera, Filomeny, Kosty, Olafa i Davida..
Każdy z bohaterów ma swoją historię i emocje, które wpływają na ich postępowanie i decyzje.. Bohaterowie są dobrze wykreowani i mają różnorodne osobowości..
Jesper to jeden z bohaterów, który jest odważny i sprytny, ale czasem zbyt pewny siebie. Filomena to inteligentna i silna kobieta, która potrafi stawić czoła trudnościom. Kostya to doświadczony i mądry człowiek, który jest bardzo lojalny wobec swoich przyjaciół I rodziny. Olaf to twardziel z wewnętrznym konfliktem, który stara się znaleźć swoje miejsce w świecie. David to człowiek, który wie, czego chce, ale czasem zbyt pochopnie podejmuje decyzje..
Każdy z bohaterów ma swoją unikalną osobowość i historię, co sprawia, że są bardzo interesujący..

Fabuła rozpoczyna się tam, gdzie skończyła się poprzedni tom, w której Jesper dowiedział się jak ma na nazwisko ojciec dziecka Filomeny, co zwiększyło napięcie i powoduje wiele problemów..
Jesper pozwala Filomenie ujrzeć swoje prawdziwe ja, ale związek z nim wiąże się z wieloma wyrzeczeniami i życiem w ciągłym zagrożeniu, ponieważ jest on bezwzględną postacią w mafijnym świecie..
Mimo to, Filomena jest dla niego największą wartością.
Filemona i Jasper starają się zbudować swoją przyszłość, ale napotykają na wiele trudności ze względu na swoje silne charaktery.
Filomena ma trudniejszą sytuację pod względem uczuć, ponieważ musi zmierzyć się z poprzednią kobietą, z którą jej ukochany ma dzieci.
Choroba Kosty sprawia, że cała rodzina jest zaniepokojona jego stanem, ponieważ wydaje się, że poddał się chorobie. Olaf ma wyrzuty sumienia i jest zazdrosny o Amę, co zagraża ich związkowi..
Na dodatek, nie ma chwili spokoju, bo cały czas ktoś knuje i spiskuje przeciwko rodzinie Tironów..

⚜️⚜️⚜️⚜️ Recenzja ⚜️⚜️⚜️⚜️

Magdalena Winnicka " Finisz " #4
@winnicka_magdalena

Seria : Grzechy krwi #4

Wydawnictwo: Akurat
@wydawnictwomuza

⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️

"Finisz" to zakończenie serii Grzechy krwi.. Autorka w...

▪️Tytuł: Finisz. Tom 4
▪️Seria: Grzechy krwi
▪️Autor: Magdalena Winnicka @winnicka_magdalena
▪️Wydawnictwo: Akurat @wydawnictwomuza @grzeszne_ksiazki
▪️Premiera: 26.04.2023 r.
▪️▪️▪️
"Finisz" to zakończenie drugiej wydanej przez autorkę serii noszącej tytuł Grzechy krwi. O ile pierwsza jaką są Grzechy mafii uważamy może z pewnymi mankamentami ale za naprawdę dobrą i czytałyśmy ją z nie małą przyjemnością tak z tą miałyśmy problem gdyż czułyśmy się trochę jak na kolejce górskiej - jedna książka nam się całkiem podobała a kolejna już niekoniecznie dlatego ciekawe byłyśmy bardzo jak to będzie z ostatnią książką...🤔

Ponieważ trochę się zbierałyśmy do napisania tej opinii, gdyż przez ten tytuł nie łatwo było nam przebrnąć postanowiłyśmy w skrócie bez większego rozwodzenia się napisać Wam czego możecie się w nim spodziewać.

Otóż przede wszystkim będziecie mieć dość pokaźną liczbę dialogów i nieco ciągłej akcji które na pewno sprawią, że tytuł ten będzie czytało wam się szybko. Autorka jak przystało na tę serię ponownie zawarła w niej niebezpieczeństwa, porwania i co za tym idzie momenty w których nikt z nas nie chciałby się znaleźć... Niestety też będziemy mieć bohaterów którzy mamy wrażenie są nieco infantylni jak na swój wiek oraz zajmowane przez siebie stanowiska i to ich kobiety noszą spodnie w związkach i nie tylko... Dla osób, które są w jakikolwiek sposób związane z bohaterami serii Grzechy mafii będą tu także momenty wzruszające przez które zrodzi się w waszych głowach wiele pytań. Droga jaką przeszli bohaterowie była długa i wyboista jak jednak się zakończy? O tym musicie przekonać się sami. Zakończenie powyższej książki teoretycznie zamyka serię Grzechy krwi natomiast w taki sposób, że czytelnik czyta je w pełnym przekonaniu, że jednak powstanie kontynuacja lub kolejna seria...🙈

Niby powstałe dotychczas można czytać oddzielnie jednak przez to, że przewijają się cały czas Ci sami bohaterowie i czytelnik mimo wszystko sięga się po kolejny tom będąc ciekawym ich losów a tu mamy dowód na powiedzenie, że "co za dużo to niezdrowo". Nie mniej jednak sądzimy, że każdy na własnej skórze powinien się przekonać jak mu się spodobają losy całej ferajny poznanej przez 7 tomów obu serii Grzechy krwi oraz Grzechy mafii 😊

@wydawnictwomuza @grzeszne_ksiazki dziękujemy za egzemplarz i współpracę 🖤❤️😊

Książka dostępna na stronie:

▪️Tytuł: Finisz. Tom 4
▪️Seria: Grzechy krwi
▪️Autor: Magdalena Winnicka @winnicka_magdalena
▪️Wydawnictwo: Akurat @wydawnictwomuza @grzeszne_ksiazki
▪️Premiera: 26.04.2023 r.
▪️▪️▪️

Świetne zakończenie całej serii... choć jest zostawiona furtka na dalszy ciąg :D... Trzyma w napięciu. Emocje sięgają zenitu. Miłość, przyjaźń, zdrada, rozpacz, szczęście, smutek, żal, radość.. Bomba! Sztos!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

„Nie bawimy się w mafię Filomena. Jesteśmy nią.”.

„Finisz” to czwarty i ostatni tom genialnej serii mafijnej „Grzechy krwi” od Magdaleny Winnickiej, który idealnie domyka całą historię. Jest to książka, na którą czekałam pełna podekscytowania, ale kiedy trzymałam ją już w rękach moja radość mieszała się ze smutkiem. Cieszyłam się, że za moment poznam dalsze losy swoich ulubionych bohaterów i odnajdę odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, które pojawiły się pod koniec poprzedniej części, ale z drugiej strony było mi niesamowicie przykro, że to już koniec, że historia dobiegła finiszu.

Ja nie wiem, jak Magdalena Winnicka to robi, ale z książki na książkę moja miłość do jej twórczości rośnie. Nie było do tej pory książki, w której autorka nie zaskoczyłaby mnie czymś nowym. Opowieści podczas czytania, której nie miałabym wypieków na twarzy i przyspieszonego pulsu. Każda powieść autorki, którą przeczytałam to emocjonalna bomba, która wybuchła wewnątrz mnie, rozlewając się po całym organizmie. Nie sposób o nich zapomnieć.

Akcja w „Finiszu” rozgrywa się bezpośrednio po wydarzeniach z „Va Banque”. Jesper poznaje nazwisko ojca dziecka Filomeny, a to wiele komplikuje. Dodatkowo sen z powiek odbiera całej rodzinie choroba Kosty, który sprawia wrażenie, że już całkowicie się poddał i nie chce dłużej z nią walczyć.
Wyrzuty sumienia, ale również chorobliwa zazdrość Olafa sprawiają, że nad jego związkiem z Amą zawisają ciemne chmury.
A do tego wszystkiego ktoś ciągle knuje i spiskuje przeciwko rodzinie Tironów.

Jednym słowem dzieje się.

Autorka po raz kolejny zadbała o to, byśmy się nie nudzili i poprowadziła fabułę w taki sposób, że odłożenie książki, choćby na chwilę jest praktycznie niemożliwe.

Uwielbiam Filomenę i kupuję ją w całości. Idealnie pasuje do Jespera i jako jedyna potrafi utrzymać jego charakterek w ryzach.

Kochani, jeżeli jesteście ciekawi, jaki los czeka Kostę, czy Olaf i Amiya dogadają się i czy Filomena nie wydrapie oczu Jesperowi to koniecznie sięgnijcie po „Finisz”.

„Nie bawimy się w mafię Filomena. Jesteśmy nią.”.

Szkoda się rozstać z bohaterami, uwielbiam cała serie . Zaskakujące wydarzenia , sytuacje bez wyjścia , miłość , cierpienie i smierć , tu jest wszystko. Świetnie napisana książka , autorka nie zawodzi a wręcz daje za każdym razem duży zestaw emocji. Polecam serdecznie , warto przeczytać .

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka to finałowy tom serii Grzechy krwi i jednocześnie kończąca całą historię o rodzinie Tirona. Na pewno wiele osób czekało na tę część, by poznać zakończenie. Książka jest jednocześnie idealna z drugiej książki trochę rozczarowuje. Zostawi za sobą niedosyt bo to już koniec.

Jesper musi pogodzić wszystko, co spadło na jego barki. Rodzinne imperium Tirona, ślub z Filomeną i rodzinne zawirowania w postaci Amy, Laili, Olafa. Jednocześnie próbuje ratować ojca, który ma wrażenie podaje się chorobie, co powoduje załamanie u matki. Jednocześnie ich wrogowie nie śpią. Czy uda mu się stanąć na wysokości zadania?

Filomena stara się nie okazywać swojej zazdrości o Amę. Jednak Jesper nie pomaga jej w tym. jednej strony mu ufa bo wcześniej prosił o to by nie wierzyła w to co będzie mógł czy robił, z drugiej wie, że Jesper i Amę łączy wyjątkowa więź. Wszystko zaczyna się układać dobrze do czasu aż Filomena trafia w ręce Dawida? Kim jest Dawid? Jakie piętno odciśnie na niej ta sytuacja?

Muszę przyznać, że autorka zaszalała z dynamicznością akcji. Jednym zdaniem co tam się działo to głową mała. Mamy mix wszystkiego. W tym wszystkim Kostę, który umiera. Jednocześnie autorka zaserwowała nam emocjonalną karuzelę. Nie tylko zagrała na naszych uczuciach Kostą ale także resztą zespołu Tirona. To, co kocham w twórczości autorki to niesamowicie lekki styl i rozdziały z punktu widzenia wielu bohaterów. Choć w głównej mierze czytamy historię oczyma Filomeny i Jespera to są rozdziały z punktu widzenia reszty. To wprowadza nas w świat widziany ich oczami. Ja takie książki wręcz kocham.

Ten tom był chyba najbardziej emocjonalny, pełne scen, które łamały serce. Wiele momentów powodowało, że nasi bohaterowie rozpadali się na kawałki. Według mnie najlepszy z całej serii. Owszem bywały momenty, że bohaterowie irytowali mnie swoim zachowaniem. Sporo było takich zabawnych, które były odskocznią lub przerywnikiem na złapanie oddechu przed kolejnymi wydarzeniami. A autorka nie zwalnia na moment. Przeskakuje między wydarzeniami z szybkością błyskawicy powodując w nas napięcie i intryguje. Każdy rozdział to coś nowego w historii. A dodatkowo zaskakuje nas wydarzeniami i tym, że Kosta mimo choroby zachował swoją trzeźwość umysłu. Wykiwał wszystkich i stworzył genialny plan. No prawie genialny bo na sam koniec Jesper połapał się tylko odrobinę za późno.

Postacie świetnie opisani, wręcz idealnie. To, co mi się podobało to, że autorka idealnie pokazała jak młodsze pokolenie przejmuje stery. Zakończenie książki ciekawe i nieoczekiwane. Dodatkowo idealnie kończy książkę, całą serię i całą historię rodziny Tirona. Polecam

🏵 "Finisz" autorstwa Magdaleny Winnickiej to czwarty tom fantastycznej serii mafijnej pod tytułem"Grzechy krwi".

🏵Kiedy koniec niespodziewanie okazuje się początkiem…

Wracamy do opowieści w chwili, w której zakończyła się w poprzednim tomie. Choćby nie wiadomo jak się starać, trudno sobie wyobrazić bardziej napiętą sytuację… Jesper właśnie poznał nazwisko ojca dziecka Filomeny. Sprawa nie wygląda dobrze.

Jak ta informacja wpłynie na relacje między naszymi bohaterami?
Jak zakończy się relacja pomiędzy Jasperem a Filomeną?

🏵 Jest to ostatnia część tej serii, jednak autorka po raz kolejny zaskakuje, a dynamiczna akcja oraz wciągająca fabuła
nie pozwalają na nudę.
Ponieważ jest to kontynuacja losów bohaterów poznanych we wcześniejszych tomach, to koniecznie musicie je najpierw przeczytać, zanim sięgniecie po tą książkę.
Styl autorki jest przyjemny w odbiorze, i muszę przyznać, że świetnie się przy niej bawiłam. Podobało mi się, że książka jest pisana z perspektywy kilku bohaterów, dzięki czemu możemy ich lepiej poznać i dowiedzieć się, co dzieje się w ich głowach.
Szkoda, że to już koniec, bo bardzo polubiłam tą rodzinkę, ale czuję, że autorka jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa i jeszcze nas zaskoczy.

Jeśli lubicie czytać romanse mafijne, to ta seria powinna się znaleźć w waszych rękach.

🏵Kiedy koniec niespodziewanie okazuje się początkiem…

• Kupić
  • Od wydawnictwa