Dinozaury. Encyklopedia

2023-03-21
2023-03-21
Mikołaj Malanowski
encyklopedia dinozaury dla dzieci

"Dinozaury. Encyklopedia" to bogato ilustrowana książka w twardej oprawie i w dużym formacie.

Jest przepełniona faktami dotyczącymi dinozaurów, zaczynając od tego skąd się one wzięły, kiedy chodziły po ziemi oraz kiedy i jak odkryto ich szczątki i podjęto badania na ich temat.

Poznamy rodzaje dinozaurów, czym się żywiły, ich rozmiary, obyczaje i środowiska życia - które z nich żyły na lądzie, w wodzie i w powietrzu. Dowiemy się też które z obecnie żyjących zwierząt są następcami dinozaurów.

Na uznanie zasługują wspomniane już ilustracje, które są duże, barwne i wyraziste.
Każdy dino-fan będzie zachwycony.

Ta encyklopedia to skarbnica wiedzy na temat wszystkich dinozaurów. Piękne, realistyczne ilustracje. Mnóstwo wiedzy.

Jako mama 3,5-latka znam życiorysy dinozaurów dokładniej niż niejeden paleontolog. Jestem tego pewna! Książki o tej tematyce są u nas wybierane do czytania najczęściej.
Jest to dość sporych rozmiarów książka w twardej oprawie, ze śliskimi stronami, świetnymi ilustracjami i pachnie nowością.
Ta encyklopedia zawiera informacje o pochodzeniu dinozaurów, o historii paleontologii. Poczytamy również o anatomii tych prehistorycznych stworzeń, a także o najnowszych teoriach na ich temat.
Książka podzielona jest na cztery główne rozdziały: zwierzęta mięsożerne, zwierzęta roślinożerne, w morzu, w przestworzach. W każdym z powyższych rozdziałów zawarto informacje dotyczące życia całych grup, jak również poszczególnych gatunków dinozaurów. Jakie gatunki były najsłynniejszymi w poszczególnych grupach? Tego się tam dowiecie.
Mimo iż wiem już naprawdę sporo o tych gadach, to jednak ta książka wniosła coś nowego. Informacje w niej zawarte są przedstawione w sposób przyjemny i zrozumiały dla najmłodszego dinofana.

Ta encyklopedia zawiera informacje o pochodzeniu dinozaurów, o historii...

Dinozaury, dawno wyginęły, a dalej fascynują, szczególnie małe dzieci. W sumie ja również lubię te tematy i chętnie z rodzinką odwiedzamy muzea.

Dzisiaj jednak niesamowita pozycja dla fanów dinozaurów. Wydawnictwo SBM prezentuje encyklopedię o dinozaurach, która przyciąga wzrok już samą okładką i wielkością. Zawartość jest fascynująca. Znajdziemy tu kalendarium, gatunki i fakty. Duży plus za to, że treść jest bardzo czytelna. Książka podzielona jest na rozdziały według gatunku. Zaczynamy informacjami na temat zwierząt-dinozaurów mięsożernych, poprzez roślinożerne, żyjące w morzu, kończąc na dziale w przestworzach. Ilość informacji jest naprawdę solidna. Piękne ilustracje zachwycają i wywołują wielkie emocje u dziecka.

Mój Wojtek przez pierwsze dwa dni spał z tą książką. Nie dał sobie jej wyjąć z rąk. 😁 Na szczęście dał się namówić, chociaż na odłożenie przy łóżeczku.
Macie w domu mega fanów dinozaurów?
Jeśli tak, to na pewno ta pozycja będzie dla nich przepięknym prezentem.

• ~~~~📚Posiadane📚~~~~
  • Podręczniki