Odkupienie diabła

Okładka książki Odkupienie diabła Natasha Knight
Okładka książki Odkupienie diabła
Natasha Knight Wydawnictwo: Wydawnictwo Papierówka Cykl: Pionek diabła (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Pionek diabła (tom 2)
Devil's Redemption
Wydawnictwo Papierówka
2023-12-22
2023-12-22
Age Gap Różnica wieku Zemsta Zakazana relacja Dark romans

Okładka książki Odrodzenie serca Natasha Knight, A. Zavarelli
Odrodzenie serca Natasha Knight, A. ...
Okładka książki Odkupienie grzechu Natasha Knight, A. Zavarelli
Odkupienie grz... Natasha Knight, A. ...
Okładka książki Requiem duszy Natasha Knight, A. Zavarelli
Requiem duszy Natasha Knight, A. ...

Emocje wywołuje niesamowite. Końcówka zbyt słodka, ale i tak książka warta przeczytania.

"Wro­go­wie. Ko­chan­ko­wie. Każde utrzy­mu­ją­ce coś w ta­jem­ni­cy przed dru­gim".
"Je­stem pion­kiem Je­ri­cha. Pion­kiem dia­bła. Py­ta­nie tylko, czy prze­trwam tę grę. Czy prze­ży­ję czar­cią ze­mstę. I czy to moż­li­we, bym stała się jego od­ku­pie­niem".

Książka z najbardziej wkurzającą bohaterką to...? 🤔 U nas zdecydowanie na podium trafia "Odkupienie diabła" z lekkomyślnymi i chyba nie do końca przemyślanymi decyzjami Isabelle...🫣
Najnowsza powieść Natashy Knight to książka, która z całą pewnością przysporzyła nam wielu emocji wraz z niemałym bólem głowy 🤣 Isabelle będzie w niej dokonywać wyborów, które nie do końca będziemy aprobować a wręcz momentami będziemy się przez nią za nie mocno wkurzać mając wręcz ochotę popukać się w głowę krzycząc "nie rób tego!" po czym przeczytać kolejne kilka linijek po których chciałybyśmy odłożyć książkę, położyć się na łóżku i powiedzieć "i na co Ci to do cholery było?" 🤣 I choć faktycznie czasami dość mocno się irytowałyśmy to wiecie co? Książka była rewelacyjna! i powyższe reakcje świadczą jedynie o tym, że autorka umie wzbudzać w czytelniku silne emocje dzięki czemu w trakcie lektury absolutnie nie da się cierpieć na nudę 😎 mówiąc jednak o tej bohaterce należy także zaznaczyć, że była ona bardzo młodą i otwartą osobą, która ewidentnie potrzebowała ciepła, bliskości i kogoś komu mogłaby bezgranicznie zaufać. Czemu o tym mówimy? Ponieważ choć byłyśmy na nią kilkukrotnie złe rozumiałyśmy jej postępowanie. Czasami wiara w drugiego człowieka i zaufanie jakim się go darzy potrafią nam przysłonić prawdę, którą mamy tuż przed samym nosem..
Jericho również będzie postacią, która zapadnie Wam w pamięci. Impulsywny, despotyczny i zawzięty. Momentami gdy coś sobie ubzdurał tracił zdrowy rozsądek przez co jego osąd nie do końca okazywał się trafny mogąc wywołać wiele nieodwracalnych szkód... Są co prawda rzeczy i osoby, które mogą go powstrzymać tylko czy zdążą na czas? A może chęć zemsty i nienawiść spowodują, że raz na zawsze zostanie przekreślone wszystko to co mogło być dobre?
Najnowsza książka autorki nie będzie co prawda ani krwawą ani mocno brutalną lekturą jednakże i tak znajdziemy w niej przebijający z historii klimat darku. Relacja bohaterów będzie dość skomplikowana i na pewno nie pomogą im stale piętrzące się problemy wynikające z sekretów oraz niedomówień. Czasami będziecie się zastanawiać jak to możliwe, że Isabelle daje się tak traktować własnemu mężczyźnie patrząc na to jak przedmiotowo potrafił ją potraktować, jednakże wg. Nas oboje mieli pewne potrzeby, które tylko oni bez słów wzajemnie rozumieli i potrafili spełnić. Nie musieli nawet rozmawiać aby wiedzieć, że to drugie czuje się samotne, zagubione i potrzebuje pomocy. I choć sceny zbliżeń moglibyście momentami uznać za wręcz brutalne wydaje nam się, że to one właśnie nie raz spełniły formę ich porozumienia się i wyrażania tego co tak naprawdę potrzebują. My bawiłyśmy się rewelacyjnie i jak najbardziej możemy ją Wam polecić 😍

Syndrom sztokholmski w pełnej krasie. Propagowanie takich wzorców zachowań powinno być zabronione. Opinia odnosi się do obydwu tomów.

uwielbiam Knight. Fajne zakonczenie Dylogii chodz pod koniec zrobilo sie za slodko a do tego ja na miejscu Belle az tak latwo vym nie wybaczyla.niektorych wyskokow Jerycho, facet musialby najpierw porządnie odpokutowac.

No i z chęcią przeczytałabym teraz historię Sędziego :D

No i z chęcią przeczytałabym teraz historię Sędziego :D

Seria " Pionek diabła" jest jedną z tych serii, które nie są dla wrażliwych czytelników.
Czytając "Odkupienie diabła" byłam w mrocznym świecie, gdzie Isabelle i Jericho dają nam świat przepełniony brutalnością i miłością. Uczucia w tym świecie rządzą się innymi prawami. Tutaj zemsta ma pierwszeństwo. Tutaj kara jest brutalna a miłość leczy rany.
Czy ta dwójka ma szanse na happy end ?

Nie wiem co ze mną nie tak, ale im bardziej jest brutalnie tym bardziej mnie książka wciąga. Czasami próbuje zrozumieć bohaterów a czasami po prostu wraz z fabułą odkrywa wszystko. W tym przypadku odkrywałam wraz z fabułą, wszystkie kłamstwa i tajemnicę a także przemianę Jericho, który nie tylko swoją brutalnością przyciągnął mnie do siebie, ale także druga strona, która pokazała się, gdy uparciuch zrozumiał swoje uczucia.
Sceny erotyczne dodają pikanterii do historii.

Polecam dla miłośników mocniejszy , brutalniejszych, erotycznych wrażeń.
Nie jest to książka dla osób które nie lubią przemocy.

Czy ta dwójka ma szanse...

Ależ ja czekałam na tę pozycję! “Odkupienie diabła”, długo wyczekiwana kontynuacja dylogii „Pionek diabła” nareszcie wpadła w moje ręce!
Isabelle, wierzyła, że może zaufać swojemu mężowi, że będzie jej ostoją i bezpieczną przystanią. Jednak Jericho szybko wyprowadził ją z błędu zdradzając w najgorszy możliwy sposób. Teraz oboje zdają sobie sprawę, że to co było trzeba spisać na straty a ponowne zaufanie sobie będzie niemal niemożliwe. Zwłaszcza, gdy dziewczyna stoi w oku cyklonu i napierają na nią różne wersje tych samych wydarzeń. Komu może zaufać? Czy człowiek, który potrafi darzyć miłością, choćby własną córkę będzie w stanie pokochać ją? Czy miłość do męża umarła wraz z jego intrygami? Plan zemsty nie zostanie pogrzebany, zwłaszcza, że to sam Diabeł jego realizację…

Kochani, ta historia to coś obok czegoś nie da się przejść obojętnie. Zwłaszcza nasz Diabeł, który wzbudził skrajne uczucia nawet we mnie. Momentami wręcz sama zrobiłabym do niego maślane oczy by za chwilę oczekiwać by ktoś strzelił go w ten głupi łeb. Silny, arogancki, despotyczny samiec alfa a zarazem cudowny ojciec, idealny kochanek. Jednak zemsta za krzywdy musi się dokonać. Kto zapłaci za nią największą cenę? Isabell staje między dylematem bycia lojalnym wobec rodziny, która choć na krótko to jednak zapewniła jej dach nad głową, a mężem, który potrafi być równie okrutny co cudowny. To młoda dziewczyna i choć doświadczona wieloma tragediami, które spotkały ją w życiu, to nie poznała dotąd obłudy i poczucia bycia wykorzystaną do czyichś celów. Wiele zła doznała z rąk samego męża. To właśnie on wykorzystał ją najbardziej. Jednak nie tylko on stanowi dla niej zagrozenie...Czy w nowej sytuacji, w jakiej się znaleźli będzie szansa choćby na pojednanie? Ja kibicowałam im cały czas.
Uwielbiam to uczucie, gdy historie bohaterów prowadzone są na krawędzi. Między nienawiścią i miłością, gdzie najmniejszy nawet gest może ich zarówno zrzucić w przepaść jak i ponieść na szczyt. Doskonale dopracowane gorące sceny również na pograniczu brutalności a namiętności, która potrafi porwać samego czytelnika. Jest ich tu sporo więc to idealna pozycja dla czytelników lubiących wysoką temperaturę w trakcie lektury. Zwroty akcji, które zaskakują i podnoszą wręcz ciśnienie to kolejny rewelacyjny dodatek. To zwieńczenie dylogii idealne, może nieco przewidywalne, ale nie odebrało mi to przyjemności z czytania, a właściwie jest to coś co właśnie lubię najbardziej w książkach autorki. Z pewnością nie raz jeszcze wrócę do nie, jak i do Trylogii Socjety.

Diabeł nie cofnie się przed niczym, a tym bardziej taki jak Jericho St. James. Zaślepiony rządzą zemsty, postanawia ukarać i uwięzić Isabelle Bishop. Własną żonę, która ma być środkiem do celu zniszczenia rodu Bishop. Kiedy jednak do gry wkraczają uczucia i wrogowie wszystko się zmienia. Każdy z nich musi się skonfrontować z przeszłością i własnymi uczuciami. Podjąć decyzje, które bez wątpienia zmienią całe ich życie.

Autorka pierwszą częścią #pionekdiabła wysoko ustawiła poprzeczkę, więc moje oczekiwania co do kontynuacji serii były niemałe. Na szczęście nie zawiodłam się nawet w najmniejszym stopniu. "Odkupienie diabła" trzyma poziom. Dynamiczna akcja, tajemnice i niepowtarzalny klimat wprowadziły mnie do świata socjety, którego nie chciałam opuszczać. Fabuła urozmaicona zwrotami akcji, mrokiem oraz iskrzącą zmysłowością trafiła idealnie w mój gust.

Kreacja bohaterów została konsekwentnie kontynuowana. Isabelle Bishop została zdradzona przez własnego męża i stała się narzędziem w rękach diabła. Dzielnie znosi kary, nagrody i wyrzeczenia. Pomimo młodego wieku nie daje się złamać i powoli przebija się przez skorupę otaczającą serce męża. Jericho St. James to nie typ człowieka, który łatwo podporządkowuje się cudzym sugestiom czy nakazom. Stanowczy, konsekwentny, tajemniczy, rzeczowy, brutalny i cholernie pociągający. Waży słowa i nie mówi o sprawach małoistotnych. W obliczu córki staje się przeciwieństwem tego wszystkiego, a to tylko pokazuje, że jest mężczyzną o wielu twarzach.

Gra, która toczy się między kochankami, jest pełna dzikiej namiętności, blefowania i brutalności. Wymaga odpowiedniej strategii i podjęcia decyzji, komu można zaufać, a komu nie.

Autorka świetnie poradziła sobie z ukazaniem zróżnicowanych emocji. Nie przekoloryzowała historii, dzięki czemu nadała autentyczności i wzbudziła niepokój.

Seria warta przeczytania, polecam i gwarantuje, że czas z nią nie będzie stracony.

Wciągająca i emocjonująca. Mrok, pożądanie, strach, miłość, nienawiść, to wszystko jest tu zawarte.

Rozgrywki ciąg dalszy. Jericho prze naprzód, nie cofa się przed niczym. Do czasu... Isabelle musi zdecydować komu wierzyć gdy na planszy pojawia się kolejny gracz. Kto nią manipuluje żeby wygrać? Druga część dylogii równie wciągająca. Nie brakuje mroku ale tym razem przebija się nikłe światło. Uwielbiam styl autorki. Czekam kolejne tłumaczenia serii o IVI.

2011

Kolejny świetny dark romance od którego trudno się oderwać.
Obserwujemy przemianę Jericho, który początkowo dalej traktuje Izabelle w bardzo brutalny sposób, mimo, że jest w ciąży.
Jest o nią zazdrosny nawet o swojego brata, co jest zrozumiałe, skoro sam kiedyś odbił mu dziewczynę.
Teraz zdaje sobie sprawę, że się zakochał i stara się ją chronić przed wrogami.
Trochę denerwowała mnie postawa Izabeli,która bardziej wierzyła swojej kuzynce niż mężowi, co przyniosło opłakane skutki.
Bardzo szybka i ciekawa akcja. Dużo kłamstw i tajemnic, które zostają rozwiązane. Bardzo dobrze wykreowane postacie bohaterów, tych drugoplanowych również i bardzo bym chciała przeczytać powieść o bracie Jericho, który jest postacią bardzo ciekawą.

Kolejny świetny dark romance od którego trudno się oderwać.
Teraz zdaje sobie sprawę, że się zakochał i stara się ją chronić przed wrogami.
Trochę...

• Dark

Dodaj cytat z książki Odkupienie diabła