Wartka śmierć

Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Wartka śmierć
Robert Galbraith
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2023
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Cormoran Strike (tom 7) kryminał, sensacja, thriller
Cormoran Strike (tom 7)
Inne

Przeczytane 1894 Opinie 433 Oficjalne recenzje 187

Wyróżniona opinia i

Książki 75 Opinie 74

"Wartka śmierć" to siódmy tom cyklu o Cormoranie i Robin, ja oczywiście od niego zaczęłam 🫣 Stwierdzić jednak mogę, że brak znajomości poprzednich części nie przeszkadza w niczym ☺️, zawsze można nadrobić i taki mam zamiar. Ciekawy wątek kryminalno-detektywistyczny i fajni bohaterowie okazał się strzałem w dziesiątkę. Po dużych ilościach przeczytanych thrillerów, mocnych kryminałów, nie jest może zbyt dynamicznie i emocjonująco, jednak dość ciekawie. Na tym polega praca detektywów, czasami tygodniami szukają tropów, przeglądają po raz 10 te same akta, doszukując się kłamstw w zeznaniach. Ja czuję się ustatysfakcjonowana 💁‍♀️tym bardziej, że mało jest 1000 stronicowych książek, które potrafią podsycać zainteresowanie czytelników i nie zanudzić a dodatkowo czyta się naprawdę ekspresowo, gdyż ciekawość bierze górę :-).

"Szczęście to wybór, który czasami wymaga wysiłku."

Być może za dlugie, dużo wątków pobocznych trochę zapychających historię, ale wszystko genialnie przeczytane przez pana Macieja Stuhra. Polecam!

Kolejna udana część perypetii detektywistycznego duetu czyli Robin i Cormorana Strike'a. Tym razem sprawa, której się podejmują dotyczy wniknięcia w zgromadzenie religijne. Powieść wciąga pomimo złożoności fabuły. Jak zwykle praca zawodowa miesza się z życiem prywatnym bohaterów, a nowe wątki wprowadzają powiew niepewności.

Widzę że tendencje skręca w stronę akcji a nie tajemnicy ale i tak wymiata.

Widzę że tendencje skręca w stronę akcji a nie tajemnicy ale i tak wymiata.

Wysłuchałam audiobooka w interpretacji Macieja Stuhra. Dzięki lektorowi dotrwałam do końca, bo sama książka jest za długa, rozmyta poprzez różne dygresje nie mające wpływu na akcję, przez co trudno o stworzenia rosnącego napięcia i oczekiwania przez czytelnika rozwiązania. Dość irytujące dialogi o sprawach oczywistych i zupełnie dla mnie niezrozumiałe stałe powtarzanie sekwencji o paleniu e-papierosa (jakiś sponsoring?).

Im dalej tym lepiej, czekam na kolejny tom

Im dalej tym lepiej, czekam na kolejny tom

Książka, pomimo swojej objętości, wciągająca. Podobał mi się pomysł z sektą, aczkolwiek spodziewałam się większej grozy. Niestety zakończenie mnie zawiodło, spodziewałam się czegoś więcej, a mam wrażenie, że zagadka za sprawą magicznego olśnienia nagle sama się rozwiązała. Zakończenie zaskakujące, ale miałam nadzieję, że kto inny za wszystkim stoi i że chodziło o coś głębszego. Liczyłam na większą analizę psychologiczną bohaterów, którzy założyli i zarządzali PKH. No i, ileż można czekać, aż głowni bohaterowie będą razem!
Czekam z niecierpliwością na kolejny tom, bo bohaterów bardzo lubię i jednak każdy kolejny tom coraz lepszy (chociaż Serce jak smoła bardziej skradło moje serce :)

Bardzo podobny schemat jak w „Sercu jak smoła”, mało wciągające. Czekam wreszcie na jakiś przełom. Oby nastąpił bo jestem fanką tej serii. Jeżeli w następnej części nic się nie zmieni nie wiem czy jest sens śledzić dalsze losy.

Po prostu świetna i zgadzam się z innymi czytelnikami że chyba najlepsza część .

Faktycznie, chyba najlepsza część całej serii. Nie spodziewałem się, że wciągnie mnie historia o sekcie religijnej. Ale dzięki pogmatwaniu historii i wciągającej opowieści, trudno było się oderwać.

• Kryminał