DDD Dorosłe Dziewczynki z rodzin Dysfunkcyjnych

popularnonaukowa
Novae Res
2019-01-01
2019-01-01

Mimo że Autorka reprezentuje inny nurt psychoterapeutyczny, niż ja, książka okazała się dla mnie bardzo wartościowa. Skupia się na wspieraniu umiejętności zarządzania swoimi emocjami. Opisując deficyty powstałe wskutek dorastania w dysfunkcyjnych domach dzieli kobiety, z grubsza rzecz biorąc, na dominujące i podporządkowane. Pokazuje w sposób przerysowany dwie skrajne postawy, jakie przybierają kobiety w dorosłym życiu w swoich relacjach i drogach zawodowych. Jest to jednak trafny podział, bowiem te postawy rzeczywiście stanowią najczęściej przybierane formy kompensacji deficytów osób, które w rodzinnym domu nie doświadczyły bezwarunkowej miłości rodziców a ich emocje były unieważniane lub karano je za ich wyrażanie. Książka będzie na pewno bardzo ważną lekturą dla wszystkich psychoterapeutów niezależnie od nurtu, w jakim pracują, ale również dla kobiet a także mężczyzn, którzy borykają się z poczuciem nieadekwatności swoich reakcji emocjonalnych i napotykają liczne trudności w bliskich relacjach.

Pomocna.

Pomocna.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Naświetla genezę powstawania pewnych uwarunkowań, ale jakoś tak "prześlizgnięta po powierzchni". Choć niewątpliwie coś wartościowego można tu dostrzec, to wbrew temu, o czym pisze autorka, raczej nikomu nie pomoże. Taka broszura informacyjna, kim jestem i dlaczego warto do mnie przyjść.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Trafiła na swój czas. Ciekawe ujęcie, ciekawa teoria. Książka dość krótka :)

Trafiła na swój czas. Ciekawe ujęcie, ciekawa teoria. Książka dość krótka :)

• Audiobooki
  • Psychologia - poradniki terapeutyczne