Trafiony, zatopiony

Okładka książki Trafiony, zatopiony Tessa Bailey
Okładka książki Trafiony, zatopiony
Tessa Bailey Wydawnictwo: Muza Cykl: Bellinger Sisters Series (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Bellinger Sisters Series (tom 2)
Hook, Line, and Sinker
Muza
2024-03-20
2024-03-20
2022-03-01
Karolina Stańczyk

W pierwszej części serii o siostrach Bellinger,
bardzo polubiłam Hannah, dlatego też cieszyłam się na książkę, która skupi się na jej historii.
Jednak trochę się zawiodłam.
Nie powiem, miała ona swoje dobre strony jak to np., że porusza ciekawe tematy jak chociażby seksualizacja mężczyzn.
Miała też te gorsze.
Relacja między bohaterami zdawała mi się taka… szybka. Nie wspominając też o tym, że Hannah przyjechała tam nakręcić film, a mam wrażenie że na tym planie była z 2 razy XD
Też trochę ciężko uwierzyć że max półgodzinna rozmowa z matką zmieniła cały pogląd Foxa na swoje życie, który utrzymywał się z 15 lat.
Epilog z kolei wydawał mi się trochę podkoloryzowany, no ale cóż.
Pomimo tego, że moje oczekiwania co do tej pozycji były większe, to książkę czyta się przyjemnie.
Jest idealna na takie oderwanie od rzeczywistości na kilka wieczorów.

W pierwszej części serii o siostrach Bellinger,
Jednak trochę się zawiodłam.
Miała też te gorsze.
Relacja między bohaterami zdawała mi się taka… szybka. Nie...

Hannah, która pełni funkcję asystentki produkcji w niewielkim studiu filmowym mieszczącym się w malowniczym Los Angeles, od dłuższego czasu skrycie żywi uczucia do Siergieja, uzdolnionego reżysera, dla którego wykazuje ogromny szacunek i oddanie podczas codziennej współpracy. Gdy dowiaduje się , że planowane zdjęcia do najnowszego filmu zostaną zrealizowane w urokliwym rybackim miasteczku Westport, Hannah nie może ukryć swojej podwójnej radości. Nie tylko będzie miała możliwość spędzenia cennego czasu ze swoją siostrą, która zamieszkuje właśnie w owym miejscu, lecz także ponownie stanie naprzeciwko przystojnego i pełnego wdzięku kapitana Foxa.Niestety Hannah nie mogąc zatrzymać się u siostry, wyląduje w mieszkaniu nieziemsko przystojnego mężczyzny. Kapitan, z reputacją kobieciarza, postanawia pomóc Hannah zdobyć serce Siergieja, niestety na przeszkodzie do zrealizowania tego zadania staje sam Fox, który do szaleństwa zakochuje się w młodej dziewczynie. Czy uda mu się zdobyć jej bardzo nieufne serce? "
Trafiony, zatopiony" to niezwykle zabawna i lekka komedia romantyczna.Autorka w niezwykle sugestywny sposób ukazuje atmosferę uroczego portowego miasteczka, w którym rozgrywają się losy głównych bohaterów. Drobne detale wprowadzone do fabuły oraz malownicze opisy sprawiają, że czytelnik przenosi się w malownicze okolice Westport, gdzie marzenia stają się bardziej realne, a problemy nabierają nowego kontekstu. Autorka stworzyła historię pełną emocji i wewnętrznych konfliktów, gdzie bohaterowie walczą ze swoimi osobistymi demonami, pragnąc odnaleźć szczęście i spełnienie. To opowieść o poszukiwaniu sensu życia, marzeniach, i miłości, które napędzają ich działania, oraz o pragnieniu znalezienia własnej drogi do spełnienia. Każda postać wnosi do historii coś wyjątkowego, co sprawia, że czytelnik chce poznać ich historie i być częścią tego magicznego świata. Jednak to, co sprawia, że ta historia jest tak pociągająca, to fakt, że każda postać ma coś unikalnego do zaoferowania.

Trafiony zatopiony" to drugi tom cyklu "Bellinger sisters series" o czym sama nie wiedziałam, zanim zaczęłam czytanie, jednak na szczęście jakoś mocno nie przeszkodziła mi nieznajomość pierwszej części.

Historia Hannah, asystentki w studiu filmowym i polowiacza krabów Foxa. Oboje od czasu poznania codziennie wymieniają ze sobą wiadomości, a teraz za sprawą kręcenia filmu w którym udział bierze dziewczyna w jego rodzinnej miejscowości mają ze sobą również zamieszkać. Czy reputacja przystojnego poławiacza sprawi, że kobieta zmieni o nim zdanie?

"Trafiony zatopiony" to przyjemna komedia romantyczna, która dosyć fajnie umiliła mi te momenty, kiedy mialam czas do niej zajrzeć :) postać głównego bohatera, jego uprzedzenia co do siebie, powtarzane od lat, które mocno wglebily się w jego podświadomość, że ciężko było mu uwierzyć w coś innego to dosyć ciekawy wątek, który może zainteresować. Dość szybkie love story, nadmorski klimat, filmowe akcenty, jak dla mnie super 🤩

Hannah i Fox poznali się, gdy obie siostry Bellinger przyjechały do Westport, by odnowić dawny bar ojca, i choć od tamtego czasu minęło już wiele miesięcy nadal utrzymują kontakt. Teraz będą mogli ponownie spędzić więcej czasu razem, bo nie dość, że Hannah przyjeżdża tu do pracy to jeszcze... wspólnie zamieszkają.

Druga powieść o siostrach Bellinger zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu i skradła moje czytelnicze serduszko. Nie umiem znaleźć nic do czego mogłabym się przyczepić czy co nie do końca odpowiadałoby moim czytelniczym upodobaniom. "Trafiony zatopiony" to ten typ romansu, po który chciałabym tylko i wyłącznie sięgać. Z jednej strony lekki i przyjemny, a z drugiej Autorka bez strachu sięgnęła po trudniejszy temat i to w tak nietypowym wydaniu.

Już od pierwszych stron powieści uśmiech nie schodził mi z ust. Relacja między Hannah a Foxem wywoływała cieplejsze uczucia i choć cały czas wiedziałam dokąd zmierza ta historia to i tak nie mogłam się od niej oderwać. Każda kolejna strona tylko utwierdzała mnie w przekonaniu, że warto było dać pisarce drugą szansę, bo stworzyła genialną komedię romantyczną z nietuzinkowymi bohaterami i podjęła się tematów, o których nieczęsto możemy poczytać.

Powieść przeznaczona dla odrobinę starszego czytelnika, bo jednak sporo jest hot scen, jednak tym razem (w porównaniu do poprzedniej książki) zostały one lepiej napisane i przede wszystkim nie przysłoniły one relacji między bohaterami. Chemia między Hannah a Foxem wiedzie tu prym, a gorące sceny są tylko dodatkiem, co prawda niezwykle interesujacym, ale jednak dodatkiem i właśnie taki typ romansu preferuję.

"Trafiony zatopiony" udowodnił, że nie zawsze udane pierwsze spotkanie z twórczością danego autora musi rzutować na kolejne. Ta powieść zostanie ze mną na dłużej i już teraz czekam na kolejne powieści Bailey, które ukażą się w Polsce.

Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu Muza.

Druga powieść o siostrach Bellinger zdecydowanie bardziej...

"Trafiony zatopiony" to drugi tom serii "Bellinger Sisters" od Tessy Bailey. Pierwszego tomu oczywiście nie czytałam, ale nieznajomość pierwszej części w ogóle nie przeszkadza przy czytaniu drugiego tomu. Teraz muszę się zapoznać z poprzednim tomem, bo ten drugi bardzo mi się podobał. "Trafiony zatopiony" oddaje ciepły i wakacyjn klimat do którego nam wszystkim tak spieszno. To była bardzo lekka, urocza, zabawna i ciepła historia. Z fantastycznymi bohaterami, których czytelnik polubi od pierwszych stron i będzie im kibicowac. Emocji również nie zabrakło, bo Hannah podkochuje się w innym mężczyźnie, a Fox mimo że żywi głębokie uczucia do Hannah... no właśnie. Będzie emocjonująco. W pewnym momencie akcja trochę zwolniła i zaczęło mi to bardzo przeszkadzać, ale później na szczęście akcja znowu się rozkręci. Bardzo przyjemnie spędziłam czas z bohaterami i rewelacyjnie się bawiłam.

Drugi tom dylogii o siostrach Bellinger w pewnych aspektach mnie zaskoczył, a w innych był przewidywalny, ale nie w negatywnym sensie.

Schemat jest podobny - dziewczyna z wielkiego miasta i rybak, a w miarę jak przebiega akcja, również coraz bardziej paląca potrzeba zmiany. Jak jednak w pierwszym tomie rewolucyjne przedefiniowanie własnych celów życiowych dotyczyło Piper, czyli kobiecej bohaterki, tak tutaj dotyczy to Foxa. Fabuła powieści opisuje rozwijające się uczucie od przyjaźni do miłości pomiędzy Hannah, młodą kobietą, której życie określa muzyka, a Foxem Throntonem, zastępcą kapitana, który znany jest z seryjnych miłosnych podbojów na jedną noc. Z zaskoczeniem, ale i z zadowoleniem odkrywałam, z jakimi problemami musi się zmagać Fox, bo jest to temat rzadko werbalizowany i często lekceważony w przypadku mężczyzn. Hannah jest mniej rozdarta i wydaje mi się mniej ciekawą postacią, ale prezentuje pewną stałość, która ostatecznie pomaga Foxowi uporać się z przeszłością. Wielką wartością wynikającą z książki są rozmowa, komunikacja i szczerość jako podstawy zdrowego związku.

W trakcie lektury kilka razy łzy pociekły, bo wzruszających momentów jest tam naprawdę sporo. Książka przeznaczona jest dla dorosłych czytelników - sceny erotyczne w myśli, mowie lub uczynku są tu dość liczne i nie pozostawiają wiele wyobraźni. Równocześnie zalecam czytanie tej książki poprzedzić poprzednim tomem - wątek znajomości głównych bohaterów tam się już ładnie zawiązuje i jest kontynuowany w drugim tomie. Polecam oczywiście i będę wypatrywać kolejnych książek tej autorki na polskim rynku :)

Nie miałam świadomości, że dostaniemy od autorki historię siostry Piper. Bez wahania po nią sięgnęłam i okazuje się, że jest nawet lepsza niż 1 część.
Hannah jest asystentką przy produkcjach filmowych. Od dłuższego czasu kocha się w reżyserze, Siergieju. Kiedy ekipa szuka nowego miejsca nagrywania filmu, Hannah proponuje okolice Westport. Odwiedzi siostrę, a przy okazji swojego przyjaciela Foxa. Od czasu wspólnego wypadu do Toronto i targów winyli są w stałym esemesowym kontakcie. Hannah chciałaby zbliżyć się do Siergieja, ale nie ma pojęcia jak. Kilka pomysłów podsyła jej Fox, tylko że on jakby patrzył na to wszystko z zazdrością. Nie pomaga Brendan, ukochany Piper, a do tego szef Foxa, który ostrzega go przed zalotami do Hannah. Wszyscy w miasteczku wiedzą, że Fox to pies na baby, żadnej nie przepuści, ale nie robi tego na miejscu tylko w Toronto.
Motyw friends to lovers jest bardzo fajnie poprowadzony. Uwielbiam małomiasteczkowe klimaty, a bohaterowie są fajnie wykreowani. Wzięłabym ich bez wahania do swojej paczki.

🩵 Po roku od wydania książki „Zdarzyło się pewnego lata” byłam ciekawa kolejnej lektury o najmłodszej z siostrzyczek Bellinger. Historie Piper i Brendona dobrze wspominam.

Mimo iż ponownie opowieść dzieje się w wiosce rybackiej- Westport, to obie książki bardzo się różnią. Jak w przypadku pierwszej historii dostaliśmy instant love, to w tej relacja bohaterów była na poziomie slow burn.
Już we wcześniejszej książce relacja pomiędzy Hannah i Fox mnie zaintrygowała. Ich wątek miłosny przypominał nieco musical, tylko bez śpiewania i tańczenia, bo wątek muzyczny odgrywał tu ważną rolę. Oboje bohaterów połączyła miłość do muzyki i to ze nie lubią być w centrum uwagi oraz to ze chcieliby być po ciuchu kimś więcej.

Hannah uważała się za postać drugoplanową (utożsamiałam się troszeczkę z nią),która tylko doradza i pomaga głównym postaciom. Dzięki wsparciu i zachętom Foxa powoli zaczęła dokonywać zmian w swoim życiu zawodowym. Zrozumiała też, że może stać się główną bohaterką, tak jej siostra Piper.

Mieszkańcy Westport nie mieli dobrej opinii o Foxie. On spotykał się z kobietami na jedną noc i przez swoją reputację ma przyklejoną etykietę ‘’playboya’’. Przednim ostrzega się wiele kobiet, bo on nie może zaoferować im nic więcej. Fox nienawidził być tak postrzegany. Jedynie Hannah potrafiła w nim dostrzec tego, co inni nie mogli i zobaczyć jaki on jest naprawdę.
Jak wspominałam powyżej, relacja bohaterów toczyła się powoli. Zaczęła się wcześniej od przyjaźni, a gdy Hannah i Foxa zostali współlokatorami, pojawiło się między nimi gorące napięcie. Na pewno było mocno odczuwalne od pierwszego pocałunku. Kiedy myślałam, że pomiędzy nimi wreszcie do czegoś dojdzie, a ich relacja przeniesie się na wyższy poziom, to ponownie Hannah robiła krok do tyłu. Wszystko było znowu od początku. Nie raz mnie to irytowało. Jednak muszę przyznać, że uwielbiałam patrzeć na te dwójkę i to jak między nimi nieraz się działo. Uroczych scen na pewno nie zabrakło i szczerych rozmów Foxa z Hannah.

Szkoda tylko, że ostatnie rozdziały książki potoczyły się zdecydowanie za szybko i jak również związek bohaterów. W dodatku wątek absurdalnego zauroczenia Hannah reżyserem był przerysowany i bez sensu. Moim zdaniem niepotrzebny w fabule.

🩵„Trafiony zatopiony” to fajna komedia romantyczna, w której czegoś więcej mi zabrakło. Nieco słabsza niż pierwsza część. Szkoda także że musieliśmy rok czekać na ten tom. Oby nie było podobnie z kolejną książką spod pióra Tessy Bailey.

Książka wciąga nas w niesamowicie klimatyczne Rybackie Westport, które zachwyci was od samego początku swoją swojskością.
Mamy tutaj dwójkę bohaterów, którzy walczą na każdy sposób z magnetyzmem jaki ich próbuje połączyć. Pełna emocji jak i niesamowitych słów, książka zdecydowanie na letni wieczór przy zachodzie słońca 🤌✨
Przez większa część czytałam z zapartym tchem, nie mogłam się doczekać, aż nadejdzie kulminacja emocji postaci 😌
Jednakże, już później trochę mój zapał opadł, Fox był bardzo niezdecydowany 😐
Co niestety miało negatywny wpływ na odbiór romansu, ciężko było za nim nadgonić.
Jednak, dobrze się bawiłam podczas czytania 😌

Przez większa część czytałam z zapartym tchem, nie...

To jedna z tych książek, którą przed chwilą przeczytałam, a już zastanawiam się o czym ona była, co jest zaskakujące, bo nigdy nie czytałam książki, w której główny bohater byłby rybakiem. Z jednej strony podoba mi się podejście do tematyki toksycznej męskości, z drugiej podejście Hannah "mogę go zmienić" wywoływało u mnie uczucie zażenowania. Nie nazwałabym najlepszymi przyjaciółmi ludzi, którzy przez kilka miesięcy wymieniają ze sobą proste esemesy. Cały romans, który w zasadzie śledziliśmy przez miesiąc rozwinął się koniec końców tak szybko (mam tu na myśli wyznania i silne uczucia bohaterów),że poczułam kolejną falę żenady. Na uwagę zasługuje tu jeszcze matka Foxa, której zachowanie pozostawia największe uczucie zażenowania, a jej przemiana jest jeszcze bardziej nieprawdopodobna niż głównego bohatera. Czytało się lepsze komedie romantyczne.

Dodaj cytat z książki Trafiony, zatopiony