Ugly girl

Joanna Muc Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo WasPos
2024-03-19
2024-03-19

Pozytywy: napisana poprawną polszczyzną, postacie dość interesujące, czyta się przyjemnie.
Negatywy: kolejna książka o delikatnej dziewczynie zakochującej się w mordercy. Takie niespełnione fantazje naiwnej nastolatki. Kolejna pozycja wciskająca małolatom, że przestępca zabijający ludzi bez mrugnięcia okiem pod ich wpływem w magiczny sposób zmieni się w opiekuna, gentelmana i czułego kochanka.

📚 RECENZJA ! 📚

Tytuł - " Ugly Girl "
Autor - Joanna Muc @aszysza
Wydawnictwo - @waspos

Abigail , zwana przez niektórych " Ugly Girl " ,spokojna dziewczyna, mieszkająca z ojcem ,wiodącą ułożone życie - do czasu gdy postanowiono jej je odebrać... miała zapłacić za błędy swojego brata, w najgorszy sposób.. swoim ciałem.
Pewnego dnia ,wracając z pracy została porwana ,a jej życie wywrócone do góry nogami.
Miała zostać wytrenowana na "seks zabawkę".
Colossus , gangster pozbawiony uczuć i emocji. Był trenerem, przygotowującym dziewczyny do sprzedaży.
Zazwyczaj była to łatwa praca, ponieważ one same tego chciały. Do czasu aż miał trenować Abigail, ona miała w sobie " to coś " , była waleczna choć nieśmiała, była charakterna ,choć wystraszona. Walczyła ile miała w sobie siły...
Co gorsze , zaczęła powoli rozkładać go emocjonalnie.

Czy Ugly Girl uda się wrócić do swojego dawnego życia?

Czy Collossus jej pomoże?

I najważniejsze... Czy mężczyzna pozbawiony emocji który nigdy nie zaznał miłości potrafi się zmienić?

W mojej ocenie " Ugly Girl " jest bardzo emocjonalną historią. Na pewno nikt nie chciał by znaleźć się na miejscu głównej bohaterki, bardzo jej współczułam, oraz przeżywałam z Nią wszystkie te złe ,jak i później te dobre chwile. Niczemu nie winna dziewczyna, zaznała tak wiele cierpienia. Podobała mi się również jej twarda postawa , pomimo bólu, strachu ,poniżania, nie chciała pokazać swojej słabości.
Natomiast poznając Colossusa od razu czułam, że jest inny niż pozostali z " bandy ".
Historia pokazuje jak bardzo można się zmienić dzięki miłości, oraz jak dużo można poświęcić dla osoby którą się darzy uczuciem.
Kolejny ważny temat który jest poruszony , to to jak jedni ludzie potrafią " oceniać książkę po okładce " - a dokładnie oceniać innych poprzez pryzmat wyglądu, lub choroby, natomiast dla innych osoby z "defektem" są wyjątkowe.
Mi się bardzo książka podobała, histora jest naprawdę ciekawa. Ale o tym przekonajcie się już sami ! 🤗
Szczerze polecam ! 😍

📚 RECENZJA ! 📚

Tytuł - " Ugly Girl "
Autor - Joanna Muc @aszysza
Wydawnictwo - @waspos

Pewnego dnia ,wracając z pracy została porwana ,a...

"Ugly girl" to kolejna odsłona romansu mafijnego z motywem gangów motocyklowych.Temat jak dla mnie w książkach oklepany, lecz ta historia naprawdę była całkiem niezła.
Abigail została porwana za błędy brata z którym nie utrzymuje kontaktu. Jest wyjątkowa,bo choruje na bielactwo. Mam zostać wytrenowana n najlepszą dziwkę. Colossus zostaje jej trenerem, mężczyzna mimo tego że nie pierwszy raz trenuje dziewczyn na sprzedaż w Ugly girl dostrzega wiele różnic. To jak została potraktowana kruszy jego zlodowaciałe serce. Cierpiał razem z Abigail gdy dochodziła do siebie po kolejnych razach zadanych przez gangusów. Syndrom sztokholmski jaki zrodził się między tą parą można dostrzec na każdej kartce książki. Mimo że ani Abigail, ani Colossus nie wiedzieli jakie uczucie ich połączy, stworzyli udany związek partnerski, a później małżeński. Czy rodzina powinna płacić za błędy innych członków rodziny? Raczej nie,ale w książkach wszystko się może zdarzyć. Mimo że fabuła książki tak jak wspominałam wyżej już był nie raz wykorzystany w książkach mamy obraz tego, że nawet gangster i ofiara mogą przeciwstawić się przeszkodom i stanąć do walki o miłość i przyjaźń. A tajemnice i osoby które są powiązane z całym porwaniem Abigail ukształtują w postaciach walkę i determinację aby żyć.
Książka zdecydowanie idealna dla fanów romansów mafijnych. Momentami przeraża jak i również wzrusza czytelnika.

📚 RECENZJA PATRONATU 📚

[Współpraca reklamowa z @waspos ]

UGLY GIRL
Joanna Muc

♾️/5⭐

Recenzja mojego pięknego patronatu. Jestem naprawdę dumna i zaszczycona, że mogłam objąć patronatem tak świetny debiut.

Zacznę od tego, że krótko przedstawię Wam o czym jest książka, a następnie przejdę do docelowej opinii.

Abigail nie pojawiła się w tym miejscu dlatego, że chciała. To był czysty przypadek, który wywrócił jej życie do góry nogami. Zastraszona dziewczyna w końcu przestaje walczyć...

Debiut Asi to totalny rollercoaster emocjonalny. Ta książka wręcz bawi się naszymi emocjami. Jest wciągająca, a zarazem potrzebujecie chwili oddechu aby przetrwać to co wydarzyło się w fabule.

Zdecydowanie takie książki lubię najlepiej. Autorka poruszyła wiele trudnych tematów, które niemal idealnie zostały wplecione w całokształt fabuły. Nie było to proste zadanie.

Zakończenie książki jest porażające i zostawia pustkę w sercu. Zdecydowanie potrzebuje więcej zapierających dech w piersiach historii od naszej Asi.

Trudno mi uwierzyć, że jest to debiut, gdyż styl pisania autorki, jest rozwinięty na tak dużym poziomie, że ciężko poznać czy była to jej pierwsza książka czy dziesiąta.

Słowem zakończenia, chciałam jeszcze raz serdecznie pogratulować Asi tak wspaniałej książki. A was zachęcam do sięgnięcia po tę perełkę, jeśli macie jeszcze jakieś wątpliwości, to zostawiam Wam swoją polecajkę znajdującą się na skrzydełku książki.

"Wzruszająca, nieszablonowa i wciągająca. Taki właśnie jest debiut naszej Asi. "Ugly girl" to nie tylko romans, ale również pełna zwrotów akcji historia dowodząca, że gdy serce wybiera, rozum nie ma nic do gadania, a miłość potrafi przyjść w najmniej oczekiwanym momencie. Kiedy zaczęłam czytać tę książkę, już po kilku stronach wiedziałam, że totalnie przepadłam dla wyjątkowych bohaterów i tego niesamowitego, niebezpiecznego gangsterskiego klimatu. Nie możecie przegapić tej powieści, fabuła zostanie w waszej głowie na długo!
Polecam, Zuzanna Napora, aquamarine_book"

📚 RECENZJA PATRONATU 📚

[Współpraca reklamowa z @waspos ]

UGLY GIRL
Joanna Muc

♾️/5⭐

Abigail nie pojawiła się w tym miejscu dlatego, że chciała....

miałam przestój z czytaniem ok 2 lat, a jak wzięłam tą książkę , to zostawiałam ją w pracy, bo wiedziałam, że jak wezmę ja do domu, to zawale obowiązki 😅 jest mi smutno, że tak szybko się skończyła, i szczerze, że była taka cienka :( ja chcę jeszcze 😭
Dawno nie czytałam książki z takim napięciem i tak dobrze napisanej, mam nadzieję, że następna będzie dużo grubsza i równie świetna, jak ta. To był naprawdę sztos i żałuję, że się już skończyła

📚Joanna Muc "Ugly girl"
📖 Wyd. @waspos
Abigail przez swojego brata wpada w poważne kłopoty. Niestety zostaje złapana i trafia do miejsca w, którym tresuje się dziewczyny na uległe kochanki i sprzedaje. Dziewczyna jest załamana i nie chce już żyć. Jej nauczycielem okazuje się Collosus, który od początku widzi, że ona jest inna niż pozostałe. Jako jedyna wywołuje w nim ludzkie uczucia i to doprowadza go do szału. Nie wie co się z nim dzieje.
Czy Abigail uda się uciec i mieć jednak normalne życie ?
Kochani ta książka zaskoczyła mnie totalnie. Myślałam, że będzie to erotyk i fabuła mnie nie porwie, lecz jak w większości przypadków się myliłam i ogromnie się cieszę, że ta książka wywołała u mnie takie uczucia.
Jestem oczarowana, że w końcu trafiam na bohaterkę, która choruje na bielactwo i to czyni ją wyjątkową. Uwielbiam kiedy w powieściach są postacie z różnymi skazami ciała czy po prostu z jakimiś wadami. To czyni wtedy historię bardziej prawdziwą . Czasami mam dość tego, że bohaterowie są tacy idealni z wyglądu, ponieważ to nie przyciąga czytelnika . Takie postacie jak Abigail są po prostu wyjątkowe i chce się o nich czytać. Szkoda mi jej było ogromnie przez to jak potraktował ją los i, że musiała płacić za grzechy brata.
Collosus zaskakuje mnie tym, że mimo swojej natury zmienia się w całkowicie innego człowieka. Te jego początki czucia nowych emocji to coś tak wyjątkowego, że moje serce aż się radowało. Uwielbiam widzieć przemiany bohaterów i poznawać ich nowe życie.
Ta dwójka to połączenie ognia i wody, którzy po połączeniu wprawiają w ruch całe otoczenie. To jak rodziła się pomiędzy nimi ta iskra radowała moje serce. Kibicowałam im z całego serca i ogromnie się cieszę, że było tu wiele sytuacji w, których miałam mini zawał.
Jeżeli lubicie historię inne niż wszystkie to jak najbardziej polecam wam tą książkę. A co najlepsze ? Jest to debiut autorki, więc skoro teraz napisała taką perełkę to aż się boje jakie cuda stworzy w przyszłości. Wielkie gratulacje 😍

📚Joanna Muc "Ugly girl"
📖 Wyd. @waspos

📜RECENZJA 📜

,,NAJPIERW MNIE ZŁAMAŁ PO TO,ŻEBY MNIE URATOWAĆ,PO CZYM ZWIĄZAŁ MNIE Z ŻYCIEM,W KTÓRYM KAŻDEGO DNIA,W KAŻDEJ CHWILI MOGŁO NAM SIĘ COŚ STAĆ.
ALE CZY ŻAŁOWAŁAM?
NIGDY NIE BĘDĘ…,,

Życie Abigail wywróciło się do góry nogami.Nie spodziewała się,że rodzina zgotuje jej taki los,a jej przyjdzie zapłacić za to tak wysoką cenę.Abigail zostaje porwana i trafia do miejsca, w którym nikt nigdy nie powinien się znaleźć.Przechodzi przez piekło,przetrzymywana ,bita i katowana za błędy brata.
Jednak najgorsze ma dopiero nadejść …
Kiedy pojawia się mężczyzna,który ma ją wytresować na bycie posłuszną,a później sprzedać nie liczy,że jej los się odmieni.

Colossus członek gangu motocyklistów.Bezwzględny i siejący postrach mężczyzna.Lubiący ostrą zabawę ,kobiety i niebezpieczeństwo.
Człowiek nie okazujący uczuć ani emocji.Zajmujący się nauką i tresowaniem kobiet na posłuszne i uległe.Do tej pory takie zadania dla Colossusa nie były problemem ,jednak z chwilą kiedy jego wzrok spoczywa na Abigail coś się w nim zmieniło…

,,Ugly girl,, to mroczna ,pełna niebezpieczeństwa i okrucieństwa powieść.Pełna tajemnic,kłamstw i intryg.
Historia o oziębłych ,a wręcz nieistniejących relacjach rodzinnych.O ponoszeniu kary za błędy bliskich.O doświadczeniu zła w każdej postaci.
Historia o wkroczeniu do zupełnie nieznanego świata.Okrutnym traktowaniu,przeżyciu niewyobrażalnego bólu i cierpienia.Zaznaniu strachu,niepewności i niebezpieczeństwa.O odnalezieniu w sobie siły,odwagi i pogodzeniu się z rzeczywistością i tym co się wydarzy.Utracie nadziei na ratunek.
Historia dwójki poranionych przez życie ludzi,których mocno doświadczył los i zawiódł człowiek.Obydwoje nie zaznali w dzieciństwie żadnych pozytywnych uczuć ani emocji.Obydwoje zmagają się z traumatyczną i bolesną przeszłością.Dźwigają na swoich barkach ogromny bagaż doświadczeń i walczą z demonami przeszłości.
Historia o powolnym poznawaniu się ,budowaniu relacji i zaufania.O potrzebie zapewnienia bezpieczeństwa i spokoju.Powolnym otwieraniu się na nowe i nieznane dotąd doświadczenia i przeżycia.O odczuwaniu sprzecznych emocji.Walki z samym sobą,myślami i uczuciami.Podjęciu trudnych i ryzykownych decyzji.O daniu sobie szansy na stworzenie czegoś nowego i zupełnie nieznanego …
Historia pełna grozy ,ale także i fascynacji ,przyciągania i wzajemnego pożądania…

Sięgając po tą książką ,której opis mocno mnie zaintrygował,tak na prawdę nie wiedziałam czego mogę się po niej spodziewać .Z twórczością autorki spotykam się po raz pierwszy,gdyż ta książka jest jej debiutem,który uważam za naprawdę bardzo udany.
Autorka stworzyła niebanalną historię napisaną bardzo przyjemnym i swobodnym w odbiorze stylem,przez co czyta się ją bardzo szybko.Zarówno fabuła jak i wątki genialne,wciągające już od pierwszych stron i niepozwalające odłożyć się,aż do samego końca.Akcja poprowadzona dynamicznie,niejednokrotnie zaskakując i trzymając w napięciu.Bohaterowie świetnie wykreowani ich losy śledziłam z zapartym tchem.
Autorka tą książką wywarła na mnie ogromne wrażenie.Podczas czytania towarzyszyła mi cała gama emocji.Przez większą część książki miałam ściśnięte gardło i łzy w oczach,a także wielokrotnie wstrzymywałam oddech.
Ale nie zabrakło także gorących i pełnych uniesień momentów pobudzających wyobraźnię i zmysły .
Niezwykle emocjonalna i nieprzewidywalna historia zapraszająca do świata gangu bikerów ,ukazująca skomplikowaną relacje i siłę miłości .

Polecam

📜RECENZJA 📜

ALE CZY ŻAŁOWAŁAM?
NIGDY NIE BĘDĘ…,,

Są książki, po których zbieram się żeby napisać recenzję. „Ugly girl” @aszysza @waspos jest właśnie taką książką i pomimo, że przeczytałam ją 10 dni temu dopiero dzisiaj zbieram się żeby Tobie drogi czytelniku ją polecić!

Książka opowiada historię dziewczyny tytułowej Ugly girl, która zostaje porwana aby sprzedać ją za błędy swojego brata. Jest uwięziona w ciemnej celi, w której odwiedza ją jej „trener”- ma ją wyszkolić aby dobrze służyła, aby dobrze dysponowała swoim ciałem.
Ale Ugly girl nie jest zwyczajną dziewczyną! Jest silną, mocną kobietą, która walczy o swoje. W takich warunkach bardzo zacieśnia się więź pomiędzy nią a jej trenerem Colossusem.
Pewnego dnia w miejscu gdzie są przetrzymywane dziewczyny dochodzi do strzelaniny a Ugly girl ucieka. Biegnie co sił w nogach aby uciec z tego straszliwego miejsca. I trafia wprost do…. Colossusa, który zabiera ją do swojego prywatnego domu.

Jak zakończy się ta historia? Czy Colossus będzie miał kłopoty z powodu zabrania „nieswojej” dziewczyny? Czy ta historia wogóle ma szansę na happy end?

@aszysza gratuluję tak pięknego debiutu! Muszę przyznać, że w żadnym momencie książki nie poczułam, że to debiut! Książka jest mocna, jest mroczna, ale ma również zabawne momenty ( z przyjacielem Colossusa - Veinie- uwielbiam gościa),ma również elementy zaskoczenia. Czyta się ją bardzo szybko i z wielkim zaciekawieniem.

Z czystym sumieniem gorąco polecam!
Ogólna ocena: 10/10

Abigail trafia do miejsca gdzie nikt nie chciał by się znaleźć. Za to co zrobił jej brat to ona ma ponieść największą karę. Ludzie, którzy ją porwali są brutalni, niebezpieczni i nie cofną się przed niczym. Jeden z mężczyzn ma za zadanie wytresować ją na posłuszną i uległą prostytutkę. Colossus nie spodziewał się, że to zadanie odmieni jego życie.

Ugly girl to debiut Joanny Muc, przyznam, że całkiem udany. Książkę czytało mi się bardzo szybko, autorka ma przyjemny styl pisania. Bohaterów polubiłam, choć były momenty, że mnie wkurzali swoim zachowaniem. Abigail dostała łatkę Ugly girl, tylko dlatego, że cierpiała na pewną chorobę. Musiała z tego tytułu przejść masę okropności, jednak to twarda dziewczyna i nie poddała się tak łatwo. Jej podejście do samej choroby również było dobre. Między nią ,a Colossusem wytwarza się dziwna relacja, której chyba nawet oni sami nie rozumieli. Autorka kilka razy mnie zaskoczyła, nie obyło się tu bez zwrotów akcji, niebezpieczeństw i silnego uczucia. Jednego z bohaterów polubiłam najbardziej i jego postać uważam, że dodała dużo do tej książki, a mowa tu Veinie. Czy polecam, owszem warto sięgnąć po tą książkę, która również pokazuje, że piękno to nie tylko wygląd zewnętrzny.

Ugly girl to debiut...

Z w miarę nudnego życia, zostajesz nagle porwana i trafiasz do miejsca, które nawet w najgorszych koszmarach nie było tak złe? Miałaś tak? Ja też nie, ale Abigail nie miała tyle szczęścia. Przyszło jej zapłacić za błędy brata. Tylko co w przypadku, kiedy ten brat nie chce w żaden sposób naprawić swoich błędów i uratować siostrę? Piekło dziewczyny pogłębia się, gdy dowiaduje się, że niejaki Colossus ma ją wytrenować na posłuszną zabawkę, która wkrótce zostanie sprzedana. Tylko czy do tego dojdzie? Zważywszy, że w mężczyźnie w obecności Abigail zaczyna mieszać się w głowie i jego dotychczas martwe serce zaczyna przejawiać emocje.
Jestem ogromnie zaskoczona jak dobra była to historia, aż nie do wiary że jest to debiut. Zaskoczyło mnie również to, że mamy do czynienia z gangami motocyklowymi. Dlatego nic w tej książce nie jest słodkie, wręcz przeciwnie mamy całą masę mroku, bólu, żalu i poczucia niesprawiedliwości.
Fabuła jest przemyślana od początku do końca. Relacja między bohaterami rozwija się stopniowo, możemy patrzeć na ich walkę ze swoimi demonami i powolne pękanie ich skorup. Oboje są bardzo dobrze wykreowani.
Abigail mimo tego czego doświadczyła, jest dzielną i mądra kobietą. Do tego choruje na rzadką chorobę, ale stara się tym nie przejmować, nawet jeśli komentarze innych ją bolą i są nie na miejscu. Colossus to typowy biker, wielki, brodaty, groźny z zimnym spojrzeniem. Bardzo fajnie, że pozostał sobą i nie zmienił się w słodką ciapę.
W książce oprócz mnóstwa mroku, przeróżnych emocji, głównie tych złych znajdziemy także rozpalające sceny uniesień.
Akcja jest wartka, tu nie ma czasu na nudę. Jak jest w miarę spokojnie to zaraz autorka zrzuca na nas bombę. Ale to co zrobiła na końcu to jedno wielkie wow. Nie szło odłożyć książki. No musiałam natychmiast wiedzieć jak to się skończy. Trzymała mnie mocno w napięciu.
Podsumowując na pewno nie jest to książka dla wrażliwych czytelników. Jeśli natomiast lubisz, tak jak ja mrok w książce, porwania, tortury, niesprawiedliwe traktowanie kobiet to koniecznie musisz przeczytać Ugly Girl.

• Od wydawnictwa
  • Współpraca