Mam na ciebie plan

Okładka książki Mam na ciebie plan Ilona Gołębiewska
Okładka książki Mam na ciebie plan
Ilona Gołębiewska Wydawnictwo: Muza literatura obyczajowa, romans
Muza
2024-03-13
2024-03-13
literatura polska

BRUTALNY ŚWIAT ILUZJI I POZORÓW

Kolejna powieść Ilony Gołębiewskiej za mną. "Mam na Ciebie plan" to historia odsłaniająca blaski i cienie telewizyjnego światka pełnego rywalizacji, plotek, intryg i nieczystych zagrywek. Książkę przeczytałam bardzo szybko i z zainteresowaniem. Muszę przyznać, że autorka ciekawie nakreśliła kulisy powstawania popularnego programu, pokazała presję i nieustanny stres związany z życiem na świeczniku. Bo przecież sława, prestiż i wielkie pieniądze mają także swoją ciemną, smutną stronę.

Lili Antos studiuje dziennikarstwo i pracuje w lokalnej redakcji. Mieszka w Otwocku razem z ojcem, jednak stara się być jak najbardziej samodzielna. Kiedy gazeta zostaje sprzedana, dziewczyna musi szukać sobie nowego zajęcia. Lili nieśmiało marzy o pracy w telewizji, ale zdaje sobie sprawę, że na razie jest to jedynie mrzonka. A tymczasem los szykuje dla niej pewną niespodziankę. Z przyczyn osobistych dziewczyna postanawia odnowić kontakt z ciotką, która przed laty zerwała relacje z rodziną swojej młodszej siostry. Laura Kordas jest dzisiaj znaną dziennikarką, której programy biją rekordy popularności. Lili pragnie poznać przyczynę zerwania kontaktów z rodziną, z którą kiedyś była mocno emocjonalnie związana. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że prawda może ją bardzo zaskoczyć i zupełnie wywrócić jej poukładany świat.

Historia przedstawiona w powieści "Mam na Ciebie plan" zainteresowała mnie od samego początku. Przede wszystkim ciekawa byłam samego podejścia do tematu. Cieszę się, że Ilona Gołębiewska wplotła do fabuły ważne kwestie społeczne takie jak alkoholizm, zdrada, walka z chorobą nowotworową, czy skomplikowane relacje rodzinne. Są to istotne tematy, które ubogacają fabułę i sprawiają, że opowieść pełni dodatkowo dydaktyczną rolę. Choć są to tematy bolesne i trudne w odbiorze, to na szczęście nie przytłaczają czytelnika, a jedynie subtelnie i delikatnie przypominają, sugerują i pozostawiają wolny wybór.

Polubiłam bardzo główną bohaterkę. Lili okazała się dojrzałą i empatyczną młodą osobą, która konsekwentnie dąży do zamierzonego celu. Pomimo trudnych doświadczeń i bolesnej straty ma w sobie jednak wiele optymizmu i pogody ducha. Jej ciotka Laura nie była już mi tak bliska i nie wzbudzała we mnie aż takiej sympatii, choć oczywiście starałam się zrozumieć motywy jej postępowania.

"Mam na Ciebie plan" to warta przeczytania, przyjemna lektura, która jednak pozostawiła po sobie pewien niedosyt. Autorka ma lekkie pióro, lubię jej styl pisania. Fabuła jest spójna i dokładnie przemyślana. A jednak, mimo mojej całej sympatii dla autorki, muszę zauważyć, że książki Ilony Gołębiewskiej stają się coraz bardziej odtwórcze. Motywy się powtarzają, tak jakby autorce brakowało nowych pomysłów. Niedawno była powieść zimowo - świąteczna "Czekam na Ciebie", gdzie bohaterki są dziennikarkami pracującymi w porannym programie telewizyjnym, teraz mamy popularną celebrytkę prowadzącą swój program. Nierzadko pojawiają się też postaci związane z pracą w korporacji. Coraz częściej brakuje świeżości, elementu zaskoczenia, a pojawia się sztampa i rutyna. Szkoda.

Chcę też zwrócić uwagę na kwestię żeńskich odmian rzeczowników gość i polityk. Szczerze mówiąc drażniło mnie i zgrzytało używanie pojęć gościni, czy polityczka. Niby są to formy dopuszczone i uznane za poprawne (sprawdziłam w słowniku),ale jakoś do mnie nie przemawiają. Polityk oraz gość brzmią znacznie lepiej nawet jeśli oznaczają rodzaj żeński.
Przeczytałam niemal wszystkie powieści autorki i zawsze miałam same pozytywne odczucia. Tym razem nie jestem w pełni usatysfakcjonowana, chociaż tematyka książki jest ciekawa i warta poznania.

BRUTALNY ŚWIAT ILUZJI I POZORÓW

To moje kolejne spotkanie z twórczością autorki. Za mną już spora większość powieści Ilony, każda mi się podobała, dlatego nie mogłam przejść obojętnie obok najnowszej historii spod jej pióra, czyli "Mam na Ciebie plan". Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki i przyjemny w odbiorze co sprawia, że książkę czyta się niesamowicie szybko. Ja pochłonęłam ją w jedno popołudnie i z dużym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem śledziłam losy bohaterów. Fabuła została w intrygujący sposób nakreślona, przemyślana i dobrze poprowadzona. Natomiast bohaterowie zostali w niesamowicie autentyczny sposób wykreowani. To postaci, kuite mają swoje tajemnice, wady i zalety, borykają się z różnymi problemami, tak jak my popełniają błędy, dlatego tak łatwo się z nimi utożsamić, podzielając podobne troski i dylematy moralne. Na kartach powieści mogłam lepiej poznać Lili i Laurę, ich myśli, odczucia, mogłam dowiedzieć się z czym się mierzą, a także jakie wydarzenia z przeszłości odcisnęły piętno na ich obecnym życiu, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Lili od początku zaskarbiła sobie moją sympatię i bardzo jej kibicowałam, natomiast Laura była dla mnie jedną wielką zagadką i byłam szalenie ciekawa jaką tajemnice skrywa kobieta. Muszę przyznać, że z dużym napięciem śledziłam właśnie ten wątek. Pisarka w interesujący sposób przedstawiła cienie i blaski świata telewizji - prestiż, blichtr, ale również intrygi i manipulacje, nie szczędząc przy tym swoich bohaterów. Autorka w swojej powieści porusza wiele ważnych, życiowych i ponadczasowych tematów, które tak naprawdę mogą spotkać każdego z nas czy naszych bliskich. Mowa o chorobie nowotworowej, stracie bliskiej osoby, problemach alkoholowych czy trudnych relacjach rodzinnych i międzyludzkich, a wszystko to wywołuje zarówno w samych bohaterach jak i Czytelniku wiele skrajnych emocji i wrażeń. Autorka na przykładzie swoich bohaterów pokazuje, że czasami pozory mylą, a nie wszystko jest takim jakim się wydaje na pierwszy rzut oka. Miło spędziłam czas z tą książką i czekam już na kolejne powieści spod pióra autorki. Polecam!

Lili pracuje w lokalnej gazecie i studiuje dziennikarstwo. Marzy o karierze w telewizji, żyjąc pełną pełnią życia, choć po śmierci matki, z ojcem, który nie radzi sobie ze stratą, jest jej ciężko.
Gdy traci pracę, postanawia odnowić kontakt z ciotką, siostrą mamy, która jest bardzo rozpoznawalną postacią TV.
Lilly ją podziwia, jest nią zauroczona, aż do momentu odkrycia pewnej tajemnicy.

„Mam na ciebie plan” ukazuje świat, który widzimy w telewizji, jednak w zupełnie inny sposób. To, co nam wydaje się zachwycające, może mieć drugie dno. Osoby które podziwiamy: ambitne, samowystarczalne, pracowite, piękne i zadbane, bardzo często muszą za to ponieść wysoką cenę. Cenę swojej polarności – zdrowiem, przyjaźnią, miłością i rodziną.
Patrząc na świat gwiazd, zakładajmy filtr, mając świadomość, że to ludzie tacy jak my.

To historia o wielkim świecie mediów, utraconej rodzinie, przyjaźni, miłości i momencie, kiedy trzeba zdjąć różowe okulary i wziąć życie w swoje ręce.
Tą książkę powinna przeczytać każda młoda dziewczyna, która z zapartych tchem obserwuje bohaterów popularnych programów, bardzo otwiera oczy.

Lilly ją podziwia, jest nią zauroczona, aż do momentu odkrycia...

Znacie powieści Ilony Gołębiewskiej? Wierzę, że tak, bowiem autorka stworzyła już 29 emocjonujących historii, które cieszą się naprawdę sporą popularnością.

Ostatnia książka Pani Ilony, "Mam na ciebie plan", niedawno trafiła w moje ręce i w mig została przeze mnie pochłonięta. Autorka ma lekkie pióro i przyjemny styl pisania, fabuła powieści zawsze jest spójna i ciekawa, zaś bohaterowie nietuzinkowi. Dzięki temu czytelnik szybko daje się porwać w emanujące ciepłem objęcia opowieści.

Lili studuje dziennikarstwo i pracuje w lokalnej gazecie w Otwocku. Na razie jej to wystarcza, jednak skrycie marzy o wielkiej karierze w szeroko dostępnych mediach. Życie jej nie oszczędzało..Kilka lat temu zmarła jej ukochana mama, która zmagała się z nieuleczalną chorobą. Choć ma ogromne wsparcie w swoim ojcu, czasem czuje się samotna. Nie rozumie dlaczego rodzice zerwali kontakt z jej jedyną ciocią, siostrą mamy. Czuje, że jakaś ogromna tajemnica ciąży nad ich rodziną.

Laura Kordas to znana dziennikarka, której programy telewizyjne biją rekordy popularności. Jest niekwestionowaną gwiazdą, jednak i nią targają silne emocje, a rodzinne problemy i skrywane tajemnice nie pozwalają na chwile wytchnienia.

Lili postanawia wreszcie po latach rozłąki odwiedzić ciotkę i odnowić z nią kontakt. Szybko zawiązuje się między nimi nić sympatii, a Laura od razu proponuje siostrzenicy pracę. Skromna i nieświadoma brutalnych zagrywek w medialnym świecie Lili, daje się wciągnąć w świat telewizji..

Wkrótce jednak na jaw wychodzi powód rodzinnych niesnasek...

Jak wpłynie to na dalszą relację Lili z ciotką? Czy raz utracone zaufanie uda się odbudować?

Historia toczy się spokojnym rytmem, choć nie brak tu intryg. Autorka sporo czasu poświęciła ważnym społecznie tematom, takim jak rak i profilaktyka nowotworowa czy trudne relacje rodzinne.

Książki Pani Ilony zawsze niosą ze sobą jakieś głębsze przesłanie, dlatego gorąco je Wam polecam.

Całość na: http://www.ksiazkowewyliczanki.pl/2024/04/zobacz-jaki-mam-na-ciebie-plan-ilona.html

Szybko się czyta ten tytuł, coraz bardziej zagłębiając się w historię i bohaterów. Z pewnością ma na to wpływ lekki język, którym posługuje się autorka. Jest to jednocześnie historia, która porusza ważne życiowe kwestie i pokazuje, że piękna oprawa nie zawsze zawiera równie wspaniały środek. Świat, w którym przyjdzie zagłębić się Lili, w pierwszej chwili pełen blasku i blichtru, okazuje się jednocześnie pełen intryg i pułapek, w które bardzo łatwo wpaść.

Nie zabraknie również wątku miłości, którą młoda bohaterka odnajdzie w niespodziewanym dla siebie miejscu. Choć próby odnalezienia drugiej połówki nie zawsze będą dobre, przyniosą również wiele zawodu i smutku. Ostatnim elementem spinającym tą historię jest tajemnica skrywana przez najbliższych Lili. Dziewczyna nie rozumie, co stało się, że ciotka, z którą spędziła wiele wspaniałych dni w dzieciństwie, po śmierci mamy, odsunęła się, a ojciec nie chce zdradzić tajemnicy z tym związanej. Odkrycie, którego dokona Lily uświadomi jej jak niewiele wie o życiu i każe zweryfikować swoje uczucia.

"Mam na ciebie plan" to historia, którą szybko się czyta, ale która zostaje w głowie. Autorka zawarła w tym tytule kilka ważnych wątków, pokazując blaski i cienie zarówno codziennych dni, jak i sławy i bogactwa, które wiążą się z rozpoznawalnością medialną. I choć pojawia się tu kilka problemów, takich jak nowotwór i walka z nim, często nierówna, problemy alkoholowe, pomówienia, ranienie najbliższych, jak również wykorzystywanie innych do własnych celów, to tematy te nie przytłaczają, ale bardzo dobrze się dopełniają w tej historii. Dzięki temu powieść pokazuje życie, w którym są lepsze i gorsze chwile, ale zawsze warto próbować iść dalej i pokonywać coraz to nowe trudności.

Ilona Gołębiewska to pisarka, która z niebywałą estetyka i barwnością kreśli swoje historie oraz postaci. Lili i Laura - opowieść o dwóch kobietach, połączonych więzami rodzinnymi, to jakby zderzenie przeszłości i przyszłości. Laura nosi w sercu sekret, który boli, a Lili chce się dowiedzieć, czemu tak, a nie inaczej potoczyło się życie sióstr. I to właśnie ta tajemnica trzyma czytelnika w nieustannym napięciu, sprawiając że strony powieści przewracają się same, a my chłoniemy wszystkie te emocje i uczucia, którymi autorka obdarzyła swoich bohaterów. Bohaterów, którzy są bardzo dobrze wykreowani i dadzą się lubić. Na ich przykładzie możemy nauczyć się, że pozory mogą czasem mylić, a nie zawsze wszystko jest takie, jak pokazują nam ekrany. A sława, pieniądze, popularność mogą zarówno uszczęśliwić, jak przytłoczyć. Powieść porusza również te trudne tematy, za co ukłon w stronę Autorki. Przedstawia ona nam histore, taką jaką pisze życie, bez lukru. Co mi się jeszcze podobało to piękna oprawa graficzna. Każdy rozdział ma śliczne zdobienia oraz ciekawe nazewnictwo.... Nie pozostaje zatem nic innego jak polecać! Czytajcie kochani - nie zawiedziecie się!

„Mam na ciebie plan” Ilona Gołębiewska.

W momencie gdy Lilianna decyduje sie na odejście z pracy, nawiązuje kontakt z dawno niewidzianą siostrą swojej zmarłej matki.

Laura to kobieta sukcesu, która wszystko poświęciła aby być w tym miejscu, w którym jest obecnie. Jej program bije wszelkie rekordy popularności a dobra passa wydaje się nie mieć końca.

Zatrudnienie Lili okazuje się być początkiem powtórnej relacji pomiędzy kobietami. Ciężką praca i warszawski świat kuszą dziewczynę z mniejszej miejscowości, która wciąż szuka swojego miesiąca na ziemi.

Czy Laura będzie mieć dość siły aby walczyć z przeciwnościami ?
Czy Lily odnajdzie się w świecie show-biznesu ?
Jak przeszłość wpłynie na znajomość tych dwóch kobiet ?

Ciepła obyczajówka o wielkich marzeniach i trudnych wyborach. Poświęcenie i zaangażowanie często przynoszą samotność i depresję.

Bliskość i otwartość nie są mile widziane. A młodość, która wkrada się w życie dojrzałej już kobiety otwiera przed nią dawno zamknięte już drzwi.

Miłość i przyjaźń walczą z codzienną rzeczywistością. Nasze bohaterki muszą przejść swoiste oczyszczenie aby odkryć co tak naprawdę jest ich celem w życiu.

Książkę czyta się bardzo przyjemnie choć delikatnie rozpraszała mnie szczegółowość opisów sytuacji. Bez względu na to podjęte tematy to problemy naszej epoki i cudownie, że wplecione w historię edukują i pokazują cały obraz bez przekoloryzowania.

„Mam na ciebie plan” Ilona Gołębiewska.

Zatrudnienie Lili...

Cześć.

Dziś chcę Was zabrać do świata, gdzie rządzi sława, prestiż, pieniądze, a mianowicie świata pełnego fleszy, kamer czyli telewizji. Podczas czytania zagłębiamy się w historię bohaterów, poznając blaski i cienie, a także dowiadujemy się jak trudne jest życie będąc osobą publiczną.

„Mam na Ciebie plan” Ilona Gołębiewska, wydawnictwo Muza.

Lili pracuje jako dziennikarka, marzy o pracy w mediach. Pomimo młodego wieku życie jej nie oszczędzało, zmarła jej mama, jednak kobieta stara się czerpać z życia pełnymi garściami i iść w stronę marzeń. Postanawia spotkać się z ciotką Laurą, która jest sławną prezenterką, która prowadzi własny program. Lili pragnie się dowiedzieć, czemu jej ciocia i mama zerwały ze sobą kontrakt przed laty.

Jednak nie spodziewa się jak wpłynie na nią i relacje rodzinne sekret, który pozna.

Fabuła książki wciągnęła mnie od pierwszej strony i nawet nie wiem kiedy znalazłam się na ostatniej. Bardzo polubiłam Lili i bardzo jej kibicowałam, aby odnalazła swoje miejsce w świecie pełnym celebrytów.

Autorka w książce pokazuje nam uroki, jak i problemy wiążące się z pracą na szklanym ekranie. Plotka, pomówienia to praktycznie codzienność często słowa odbiegające i mijające się z prawdą. W książce również zostają poruszone ważne tematy jak problem z alkoholem, uzależnienie, trudne relacje rodzinne, kłamstwa. Warto wspomnieć o wątku, który porusza raka piersi i wskazanie jak bardzo ważne są badania profilaktyczne, jak i kontrolne dla zdrowia i życia kobiet.

„Mam na Ciebie plan” to książka o poszukiwaniu własnej drogi, posądzaniu za marzeniami, o sekretach i tajemnicach, które mogą przekreślić kruche relacje rodzinne. Ta książka jest moim kolejnym i to bardzo udanym spotkaniem z piórem autorki i bardzo Wam polecam, również wcześniejsze powieści Pani Ilony.

Warto też wspomnieć o pięknej okładce i cudownym wnętrzu książki.

Cześć.

„Mam na Ciebie plan” Ilona Gołębiewska, wydawnictwo Muza.

Lili pracuje jako...

Mam na ciebie plan to lekka I przyjemna lektura odsłaniającą kulisy pracy gwiazd telewizji życia w blasku fleszy .Z rodzinną tajemnicą która ujrzy światło dzienne I zmieni życie niektórych bohaterów. Traktuje również o ważnych problemach alkoholizm choroba nowotworowa zdrada nieuczciwość wobec ludzi to sprawy z którymi zmagają się bohaterki tej powieści. Ale są i marzenia przyjaźń i rodzące się uczucie . A wszystko napisane świetnym językiem sprawie że miło spędziłam czas podczas lektury. Polecam do czytania

Dziś przybywam do Was z recenzją rewelacyjnej książki, przy której nie będziecie się nudzić. " Mam na Ciebie plan" to plan idealny na wieczór ❤️❤️❤️

Lili Antos to młoda dziewczyna, marząca o pracy dziennikarki. Pracuje w lokalnej gazecie, studiuje zaocznie dziennikarstwo i ma plan by pracować w telewizji, dużej telewizji. Lili, mimo tego że ma kochającego tatę, przyjaciół to czuje się bardzo samotna. Po stracie matki czasem nie radzi sobie z przytłaczającymi problemami. Laura Kordas to znana dziennikarka prowadząca program pt. " Mam na Ciebie plan", który jest telewizyjnym hitem, bijącym rekordy popularności. Prywatnie jest siostrą matki Liliany. Jednak przed laty kobiety coś poróżniło i Laura straciła kontakt nie tylko z siostrą ale i siostrzenicą. Po latach Lili postanawia ją odnaleźć i dowiedzieć się całej prawdy dlaczego siostry były skłócone. Dowiaduje się że to była bardzo smutna historia. Jednak kobiety postanawiają odbudować relację i dziennikarka wprowadza siostrzenicę w świat wielkiej telewizji, ale Lili jeszcze nie wie że Laura ma mnóstwo problemów i demonów, które będą musiały razem rozwiązać i pokonać...

Czy kobiety mają szansę na wznowienie relacji rodzinnej? Jak historia z przeszłości wpłynie na życie Liliany? Czy Lili poradzi sobie w telewizji? I czy na horyzoncie pojawi się także miłość?

Musicie przeczytać. Ja jestem zakochana w tej historii 🌸 💕 💗 Polecam z całego serca, uwielbiam styl autorki

• Współpraca
  • Do zdobycia
  • Lit. polska
  • Wydane w 2024
  • Ebook do kupienia

Dodaj cytat z książki Mam na ciebie plan