Plan nieidealny

Prószyński i S-ka
2024-04-09
2024-04-09
Wattpad Przemoc Nadużycie Narkotyki Wulgaryzmy 16+ Fake dating

Na wstępie chcę uprzedzić, że książka przeznaczona jest dla młodzieży. Starszym może się nie spodobać, mogą mieć inne oczekiwania co do czytanych książek. Jak było ze mną? Ja lubię książki, które się szybko czyta. Czasami mam ochotę na coś mniej ambitnego, więc z przyjemnością przeczytałam historię opisaną przez autorkę.

Emily, to główna bohaterka książki. Wraz z przyjaciółką idzie na imprezę, na której widzi jak były chłopak obściskuje się z jakąś dziewczyną. Jest tym załamana. Niby miała świadomość, że nie są razem, lecz taki widok wciąż boli. Chcąc uciec jak najdalej od tego widoku, przypadkowo wpada na chłopaka, który wylewa na nią piwo, które niósł w dłoni.

W ten sposób w głowie Emily rodzi się pewien plan… Chcąc wzbudzić zazdrość w byłym chłopaku, dziewczyna zdobywa numer “chłopaka od piwa” o imieniu Chase. W rozmowie z nim przedstawia swój plan, na który o dziwo! on się zgadza.

Co prawda Chase jest typem imprezowicza i podrywacza, lecz idealnie wpasowuje się w przyjętą rolę i stara się robić wszystko, by ich udawany związek wyglądał jak prawdziwy. Ci młodzi ludzie poznają swoje rodziny, być może i w jakiś sposób zaprzyjaźniają się. A może to tylko udawana przyjaźń? Wszystko idzie zgodnie z tym jak sobie Emily wymyśliła. Ale… przecież wszystko co dobre szybko się kończy, prawda? Nagle trzeba wyznać prawdę. Co się wtedy wydarzy, gdy okaże się, że związek tych dwoje był udawany?

Książkę czyta się bardzo szybko. Wystarczy jeden poranek, albo wieczór. Jest napisana lekkim językiem, miałam wrażenie, że nawet i młodzieżowym. Bardzo denerwowała mnie główna bohaterka, w szczególności wtedy, gdy wsiadła do samochodu obcego człowieka. Gdyby nie ucieczka i szybki telefon do Chase zostałaby zgwałcona… Jej tok myślenia jest nieco dziwny… Gdybym nie miała świadomości, że to nastolatka, to pomyślałabym, że jest dzieckiem, które dopiero wkracza w młodzieńcze lata. Emily jest z tych osób, które patrzą w jeden punkt, nie zauważając tego co się dzieje gdzieś obok.

Chase mimo swojego swobodnego zachowania to chłopak, którego da się lubić, a nawet w pewnych momentach mu współczuć. Jego niezbyt ciekawa sytuacja rodzinna, kłótnie z ojcem, opieka nad siostrą… to wszystko sprawia, że poznając jego życie, zaczynasz inaczej patrzeć na człowieka a nawet i go próbować rozumieć.

To nie jest ambitna książka, przy której będziecie się zatrzymywali podczas czytania. Tu nie będzie głębokich przemyśleń. Jeżeli chcecie coś luźnego na kilka godzin, to śmiało bierzcie się za “Plan nieidealny”. Jeżeli szukacie książki, gdzie zatracicie się w niej, a nawet i znajdziecie problemy, z jakimi sami się stykacie (w szczególności młodzież),to szukajcie dalej… 🙂

Emily, to główna bohaterka książki. Wraz z...

Jak mam słabość do young adult tak ta pozycja niestety nie przypadła mi do gustu. Jakoś kompletnie nie potrafiłam się wczuć w historię. Bohaterowie nie wzbudzili mojej sympatii, co więcej mocno mnie momentami irytowali.

Książka to romans przeznaczony raczej dla młodzieży i młodych dorosłych. Akcja przedstawia relia licealnego ale także codziennego i rodzinnego życia. Głównym motywem historii jest udawany związek.

Główna bohaterka Emily, przechodzi przez załamanie spowodowane rozstaniem z chłopakiem, który na jej oczach wymienia czułości z nową dziewczyną. Emily chcąc uciec od krępującej sytuacji, wpada na nieznajomego, który wylewa na nią piwo. Kiedy dziewczyna jest zmuszona skonfrontować się z byłym, nieznajomy podaje się za jej chłopaka.

Następnego dnia dziewczyna zdobywa numer do Chase'a i prosi go o odgrywanie roli jej chłopaka do odwołania, ten się zgadza w zamian oczekując pomocy przy opiece nad siostrą. Relacja tej dwójki jest napięta, oboje skaczą sobie do gardeł i wzajemnie dogryzając, wszyscy wokół oprócz nich widzą, że łączy ich coś więcej.

Książkę czyta się bardzo lekko i swobodnie. Można powiedzieć, że to komedia romantyczna, fabuła jest przyjemna, wydarzenia niemal z życia wzięte. Bohaterowie są trochę irytujący, jednak przy ich rozmowach można się uśmiać.

Choć książkę czytało mi się dobrze i szybko, nie jest to historia która mnie specjalnie poruszyła. Wszystko jest oklepane i przewidywalne, jednak plusem jest to że rzeczywistość nie została zbytnio ubarwiona. Książka do przeczytania na jeden wieczór, na zabicie czasu i nudy jak najbardziej.

Debiut Anny Szubert, czyli jedna z najnowszych propozycji Wydawnictwa Proszyński i S-ka to romans przeznaczony dla młodzieży i młodych dorosłych, utrzymywany w realiach licealnego życia.

Poznajemy Emily podczas imprezy, na której zmuszona jest oglądać swojego ex, obściskującego się ze swoją nową dziewczyną. Zirytowana zachowaniem byłego dziewczyna, przypadkowo wpada na całkiem przystojnego, ale też niezmiernie irytującego chłopaka. Gdy ów chłopak ratuje ją z opresji podczas konfrontacji z byłym, w głowie Emily rodzi się niedorzeczny plan – Chase teraz będzie musiał udawać jej chłopaka. Aby go do tego przekonać, dziewczyna obiecuje, że w zamian będzie opiekować się jego młodszą siostrą. Chase początkowo niechętnie, jednak zgadza się, a młodzi powoli zaczynają do siebie czuć coś więcej, niż zwykłą sympatię.

Niestety, podczas czytania książki, czuć, że coś poszło nie tak przy kreowaniu bohaterów. W mojej opinii są dość płascy i irytujący, a sama główna bohaterka nie do końca umie się zdecydować o co jej tak właściwie chodzi. Język, używany do opisu scen i czynności bohaterów też nie jest zbyt przyjazny, przynajmniej według mojego gustu. Nie wiem dlaczego, ale niektóre sformułowania, chociażby o paleniu, strasznie mnie irytowały i nie pasowały kompletnie do kreacji głównej bohaterki. Miałam wrażenie, że autorka na siłę próbowała z niej zrobić i szarą myszkę i imprezową dziewczynę, co nie wyszło zbyt dobrze. Finalnie dostaliśmy poprawną, choć nudną historię romansu w stylu od niechęci do miłości. Dodatkowo Chase, na wzór obecnej mody, musiał oczywiście być tajemniczy i z traumatyczną przeszłością, co przyznam szczerze zaczyna mnie już powoli nudzić. Jasne, rozumiem, że normalne życie nie jest idealne i autorka chciała nam po prostu pokazać, że każdy, nawet niezwykle popularny Chase także ma problemy w domu, jednak znowu, cała ta historia była tak płaska, że nie sposób było w nią wsiąknąć.

[współpraca reklamowa]

„Plan nieidealny” przeczytałam już jakiś czas temu w pdf-ie. Nie wiem czy to zasługa właśnie tej formy książki i czy w papierze bardziej zwracałabym na jakieś wady, ale mega przyjemnie czytało mi się historię Emily i Chase’a.

Naprawdę! Było mnóstwo momentów, które przywoływały na moje usta uśmiech. Wspólne słodkie chwile głównych bohaterów powodowały u mnie chwilę zatrzymania i pisku 🥰 Ale ich relacja nie jest idealna, na początku mają przed sobą sekrety, które powodują trudności w drodze do szczęśliwego zakończenia, bardzo spodobało mi się, że te wszystkie sytuacje i uczucia są jak najbardziej realistyczne. Autorka stworzyła uroczą, komfortową młodzieżówkę 🤍 PS. kocham Chase’a.

Pomimo pewnych wątpliwości, które
czasami na mnie spływały, za sprawą powodu udawania pary - mianowicie tym powodem była „zemsta” na byłym chłopaku Emily, a w sumie odniosłam wrażenie, że bardzo szybko zapomnieli o tym najważniejszym powodzie. Jednak ani trochę mi to nie przeszkadzało. Tak samo jak dosyć szybkie rozwinięcie ich relacji. Ale jednocześnie była ona tak naturalna bo z nieznajomych przeszli do przyjaciół, u których zaczęły pojawiać się uczucia.

Styl pisania Ani jest na maxa przyjemny, przez lekturę przepłynęłam w parę godzin <3 Polecam wam tę historię, jest ona idealnie na jeden dzień lub wieczór, mam nadzieję, że otuli was niczym ciepły kocyk😽

★★★★,5/5

🥙 𝐎𝐜𝐞𝐧𝐚: 𝟑/𝟓 ⭐
_______

[współpraca reklamowa z 𝐖𝐲𝐝𝐚𝐰𝐧𝐢𝐜𝐭𝐰𝐨 𝐏𝐫ó𝐬𝐳𝐲ń𝐬𝐤𝐢 𝐢 𝐒-𝐤𝐚]

𝐌𝐎𝐆Ą 𝐏𝐎𝐉𝐀𝐖𝐈Ć 𝐒𝐈Ę 𝐒𝐏𝐎𝐈𝐋𝐄𝐑𝐘

🥙 Chłopak Emily Johnson ją zdradził. Teraz musi na niego patrzeć, gdy na imprezie dotyka dziewczynę, która przyczyniła się do rozpadu ich związku. Emily jest jednocześnie zła i ma złamane serce, jednak na ratunek przychodzi Chase, który udaje jej chłopaka. Oboje się nie spodziewają, że ten udany związek muszą dalej pociągnąć inaczej wszystko się wyda..

🥙 Chase, to chłopak pewny siebie. Od stałego związku woli przelotne romanse. Jednak od pewnej imprezy zostaje udawanym chłopakiem. Wszystko idzie zgodnie z planem, gdy po jakimś czasie będzie trzeba wyznać prawdę, a kłamstwo to ostatnie, co można w tej sytuacji zrobić.

🥙 "𝐏𝐥𝐚𝐧 𝐧𝐢𝐞𝐢𝐝𝐞𝐚𝐥𝐧𝐲", to książka, która jest przede wszystkim lekka w czytaniu. Gdybym miała więcej czasu, napewno przeczytałabym to w jeden dzień. Bo ta książka jest na jeden wieczór. Brak skomplikowanej fabuły ani rozłożonych na czynniki pierwsze charakterów bohaterów. Co do Emily, czyli głównej bohaterki muszę powiedzieć, że nie do końca się z nią polubiłam. W pewnych momentach wydawała się dla mnie aż za bardzo infantylna. To nie było "nastoletnie" myślenie, powiedziałabym, że bardziej dziecinne. Nie przypominam sobie momentów, gdzie przejawiałam sympatią do tej głównej bohaterki. Bardziej utkwiły mi momenty, gdzie widać jak bardzo bohaterka jest lekko myślna. Jedną z sytuacji jest, gdy Emily idzie na randkę z chłopakiem, którego poznała na kręgielni. Wszystko byłoby w porządku, gdyby porozmawiała z nim dłużej, a nie wsiadła do samochodu, gdy chłopak zaproponował jej, że pojadą do super miejsca. Tu od razu coś śmierdziało, ale Emily była tak zaślepiona swoją chęcią poznania kogoś nowego, że nie zauważyła znaków, które mówiły, że coś jest nie tak. Natomiast, jeśli chodzi o głównego bohatera, to zdecydowanie bardziej go polubiłam. Chociaż miewał swoje też złe momenty, gdzie przesadnie reagował, tutaj zdecydowanie jest odwrotnie, bardziej pamiętam miłe sceny z nim związane niż te infantylne. Scena, która utkwiła mi w pamięci to ta, gdzie była kolacja. Jego ojciec miał nową kobietę, ta starała się być miła, ale w pewnym momencie Chase nie umiał wytrzymać tego co plecie jego własny ojciec. Dlatego przyznał się tej dziewczynie, co wyprawiał, ale to i tak nie pomogło. Jednak podziwiam chłopaka, że nie da się tłamsić i stara się bronić młodszą siostrę przed ojcem.
Co do Emily i Chase'a razem, szczerze mogę powiedzieć, że polubiłam to kim są wspólnie. Wzajemnie się uzupełniają. Uśmiech czasem wchodził na moją twarz, gdy czytałam ich wspólne sceny. Jedna z moich ulubionych to ta gdzie chłopak zabrał Emily na kebaba, usiedli wtedy na huśtawce i rozmawiali. Ta scena, właśnie zapadła mi w pamięć. Co do otoczenia to też niezbyt mi się podobało. Wszyscy poboczni bohaterowie byli bardziej infantylni niż główna bohaterka. Na przykład były chłopak Emily uważał się za jakiegoś Boga, a później chciał ją ponownie wykorzystać gdy była pijana. Natomiast dziewczyna, z którą zdradził Em, była totalnie głupia. Ślepo wierzyła w każde słowo chłopaka i była tam zakompleksiona, że nie mogła przyjąć do wiadomości, że główna bohaterka ma kogoś innego i ciągle ją nachodziła.

🥙 Reasumując, tak jak pisałam styl pisania autorki, jest przyjemny i lekki, ale jeśli szukacie czegoś, co wywoła u was emocje, to na pewno nie będzie to ta książka. Jednakże, jeśli chcecie po prostu odlecieć od realnego świata i przejść do takiego lekkiego to zdecydowanie polecam. 💜

𝐃𝐨 𝐧𝐚𝐬𝐭ę𝐩𝐧𝐞𝐠𝐨 💜

🥙 𝐎𝐜𝐞𝐧𝐚: 𝟑/𝟓 ⭐
_______

[współpraca reklamowa z 𝐖𝐲𝐝𝐚𝐰𝐧𝐢𝐜𝐭𝐰𝐨 𝐏𝐫ó𝐬𝐳𝐲ń𝐬𝐤𝐢 𝐢 𝐒-𝐤𝐚]

𝐌𝐎𝐆Ą 𝐏𝐎𝐉𝐀𝐖𝐈Ć 𝐒𝐈Ę 𝐒𝐏𝐎𝐈𝐋𝐄𝐑𝐘

Emily dowiaduje się, że jej chłopak nie jest jej wierny. Niedługo po tym pojawia się na imprezie, gdzie jest tego naocznym świadkiem. Kompletnie załamana postanawia się wypłakać przyjaciółce, jednak nie zauważa pewnego przystojnego mężczyzny, na którego przez przypadek wpada. Dziewczyna układa w głowie plan, aby zawrzeć z Chasem układ, a dzięki temu odegrać się na jej byłym.
Jednak uczucia młodych zaczynają kiełkować..

"Plan nieidealny" to debiut pisarski Anny Szubert. Jest to pozycja, taka idealna na majówkę, kiedy jest czas odpoczynku i relaksu. Dla młodzieży okaże się ciekawą lekturą, dla mnie, nieco starszego czytelnika, nie była zbyt wymagająca, czy skomplikowana.
Motyw fałszywej randki był momentami dość mocno podkreślany. Mimo, że Emilly i Chase poszli na żywioł i grali swoje role dość spontanicznie, koniec końców wyszło im to dość przyjemnie.
Mimo, że oboje znaleźli się z początku w dość nietypowej sytuacji, wyszli na tym całkiem nieźle. "Plan nieidealny" to pozycja z gatunku Young Adult. Autorka posługuje się ciekawym, ale jednocześnie łatwym językiem, tworząc całkiem przyjemny romans, który czyta się bardzo szybko.
Przy historii spędziłam miło czas, jednak nie zachwyciła mnie na tyle, abym do niej wracała częściej. To taka pozycja na raz, idealnie na zakończenie tegorocznej Majówki.

Emily miesiąc temu odkryła, że jej ukochany ją zdradza. Po tym odkryciu kompletnie sie załamała. Mimo złamanego serca dziewczyna radzi sobie i zaczyna funkcjonować na nowo. Wyciągnięta przez przyjaciółkę na imprezę dziewczyna niespodziewanie wpada na swojego byłego z jego nową miłością. Na tej imprezie pojawia się także tajemniczy Chase. Chłopak chce pomóc dziewczynie i staje się jej udawanym chłopakiem. Żadne z nich nie zdaje sobie sprawy, że mimo udawanych uczuć, po czasie pojawią się również te prawdziwe.

Ta książka jest lekka i przyjemna, wręcz idealna na czytanie w majówkę na hamaku ❤️ Jest to typowa młodzieżówka dla tych młodszych młodszych czytelników. Mówi o takich sprawach jak dorastanie, szkolne pierwsze miłości czy problemy rodzinne. Pokazuje, że życie bohaterów, mimo pozorów które tworzą wcale nie jest takie proste i idealne jak początkowo myśleliśmy.

Mam za to wrażenie, że ta książka była aż za lekka - nie było zwrotów akcji, nic mnie nie zaskoczyło. Tematyka byłego chłopaka Emily bardzo mnie irytowała, moim zdaniem było to mocno wyolbrzymione. Dodatkowo główna bohaterka wydaję sie bardzo naiwna i mocno nierzeczywista. Mam wrażenie, że wiele rzeczy w tej książce było po prostu dziwnych i nierzeczywistych. Mnie zdecydowanie nie zachwyciła ale raczej miło spędziłam z nią czas 😊

Szybka i łatwa lekturka. Nie znalazłam tu nic odkrywczego ani emocjonalnego. Bohaterowie niezbyt skomplikowani a ich relacja jak dla mnie bardziej przyjacielska niż miłosna.
To idealna książka na lekkie i miłe popołudnie do przeczytania na raz.

To idealna książka na lekkie i miłe popołudnie do przeczytania na raz.

💫💫💫💫💫 Recenzja 💫💫💫💫

Anna Szubert " Plan nieidealny "
@aniaszubert_autorka
@proszynski.emocje

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
@proszynski_wydawnictwo

💫💫💫💫💫💫💫💫💫💫💫💫💫

" Niestety musiałam z nim wytrzymać na tyle długo, żeby nikt się nie domyślił, że ten związek to jedna wielka ściema. A później każde z nas pójdzie w swoją stronę i pewnie nawet zapomnimy, że kiedyś się znaliśmy..."

"Plan nieidealny" To naprawdę wciągająca opowieść o miłości, zdradzie ,przyjaźni i odkrywaniu samych siebie.. Opowiada o złożonych relacjach między bohaterami, które ewoluują wraz z postępem historii..

Styl autorki jest pełen energii i emocji.. Jej słowa potrafią wciągnąć czytelnika w wir wydarzeń od samego początku do końca.. Opisy bohaterów są pełne detali, które pomagają nam lepiej zrozumieć ich charaktery i emocje.. Autorka umiejętnie balansuje między napięciem a humorem, co sprawia, że czytanie tej książki jest prawdziwą przyjemnością..

Bohaterowie w tej historii są naprawdę ciekawi i mają wiele różnych cech, które się ze sobą mieszają.. To sprawia, że są bardziej interesujący i głębsi..

Mamy główną bohaterkę, Emily, która jest zraniona przez zdradę swojego chłopaka i postanawia udawać, że ma nowego chłopaka, żeby zrobić mu na złość i wzbudzić zazdrość.. Jest silna, ale jednocześnie wrażliwa..
Potem mamy Chase'a, przystojnego i trochę złośliwego chłopaka, który zgadza się pomóc Emily.. On również ma swoje własne tajemnice i problemy.. Razem tworzą interesującą parę, która odkrywa, że mają ze sobą coraz więcej wspólnego..

Autorka potrafi stworzyć realistyczne dialogi i opisy, które ożywiają historię.. Jej narracja jest płynna i dynamiczna, co sprawia, że trudno oderwać się od czytania..

" - Chcę ci powiedzieć, kochanie, że nawet jeśli kłócisz się z tym chłopcem i są między wami jakieś nieporozumienia , ale pomimo to myślicie o sobie i martwocie się o siebie,to jest ten jedyny. Będziecie mieć jeszcze wzloty i upadki i na pewno będziesz chciała nieraz go zamordować..."

Emily dowiedziawszy się o zdradzie chłopaka, kompletnie się załamuje.. Jednak na imprezie spotyka przystojnego, ale złośliwego nieznajomego o imieniu Chase, który przypadkiem wylewa na nią piwo.. Wkrótce potem, gdy Emily musi skonfrontować się z Mattem, Chase ratuje sytuację, podszywając się za jej nowego chłopaka..

Na początku dziewczyna jest wściekła, ale później wpada na genialny pomysł.. Postanawia zawrzeć z Chase'em układ - on będzie jej udawanym chłopakiem, a ona będzie pilnować jego młodszej siostry, gdy będzie chciał wyjść z domu..

Jednak między nimi zaczyna rodzić się uczucie, nieświadomi, że niektórzy ludzie z ich otoczenia mogą stanąć na ich drodze..

Czy Emily i Chase będą w stanie pokonać przeszkody i znaleźć szczęście razem?

💫💫💫💫💫 Recenzja 💫💫💫💫

Anna Szubert " Plan nieidealny "
@aniaszubert_autorka

• Nikt
  • Chcę mieć
  • Chcę kupić
  • Pojedyncze

Dodaj cytat z książki Plan nieidealny