Spowiedź Szweja

Rafał Wykręt
2024-01-01
2024-01-01
9788396721976

Powiadają: "Chłop bez wojska to nie chłop"... Niby tak, ale jakoś osobiście nie czułem potrzeby w wieku lat 19 tracenia 2 lat z życia w onucach... Na szczęście system mnie nie chciał i mogłem w odróżnieniu od Rafała spędzić czas w nielubianej pracy, a potem na studiach, też do bani... To w kwestii własnych przemyśleń... a miałem pisać o książce, chociaż ta zmusza do przemyśleń... W każdym razie, z pewną taką nieśmiałością sięgnąłem po "Spowiedź Szwejka", gdyż obawiałem się nadmiernego "haitańskiego luzu". Już pierwsze strony mnie uspokoiły - ot wspomnienia dorosłego nastolatka, który dzięki wspaniałym wzorcom ze swej rodziny postanawia zostać komandosem Wojska Polskiego. Ten zapał i pogoda ducha oraz góralska zadziorność ratuje go z niejednej opresji jaka na niego czekała, zarówno ze strony złośliwych kaprali, fali czy trepów. Książka napisana miło dla oka, z humorem i funem, troszkę scenek jest, ale w sam raz. Czekam zniecierpliwiony na drugą część - "Desant".

Dodaj cytat z książki Spowiedź Szweja