Marcelinka i wakacyjna przygoda na Mazurach

Okładka książki Marcelinka i wakacyjna przygoda na Mazurach Katarzyna Kucewicz
Okładka książki Marcelinka i wakacyjna przygoda na Mazurach
Katarzyna Kucewicz Wydawnictwo: Frajda literatura dziecięca
literatura dziecięca
Frajda
2024-05-22
2024-05-22

[Reklama] FRAJDA

Z serii o rezolutnej i wrażliwej Marcelince czytałam już tę świąteczną i była bardzo wartościowa. Dlatego też z jeszcze większą ciekawością sięgnęłam po kolejną, zastanawiając się dogłębnie o czym tym razem będzie mowa.
Emocje, takie jak zazdrość, niepokój, niepewność są nieodłącznym elementem życia każdego człowieka. Duża wrażliwość dzieci powoduje, że one chłoną je jak gąbka. Warto natomiast rozróżnić to, że dziecko jest dzieckiem i nie może stać się powiernikiem dorosłego. Nie we wszystkie rozterki dorosłych dziecko powinno mieć wgląd, nawet jeśli wydaje się być doroślejsze.
Między innymi o tym jest ta książka. Ale nie tylko. Wyruszamy bowiem z naszą małą bohaterką, jej bratem i ich mamą na Mazury do dziadka na wakacje. To będzie zdecydowanie czas pełen przygód i zaskoczeń. Nie wkradnie się nuda a Marcelinka nauczy się kolejnych ważnych spraw.
Autorka umiejętnie i pieczołowicie lawiruje pomiędzy uczuciami i emocjami. Przedstawia świat pełen barw i tajemnic. Zwraca uwagę na relacje rodzinne a także nowe przyjaźnie. Wszystko opisane lekko i pobudzająco wyobraźnię. Ciekawie i refleksyjnie.
To naprawdę bardzo wartościowa książka. Kolejna z serii, którą zdecydowanie warto przeczytać dziecku. Nam się ogromnie podobała dlatego też z nami zostaje.

Polecam

[Reklama] FRAJDA

piekna, dobra książka. cuduwna zarowno dla rodzicow jak i dal dzieci. Moja corka ją kocha - a ja czytam ja poraz setny i nadal lubie. bardzo ja polecam

Dodaj cytat z książki Marcelinka i wakacyjna przygoda na Mazurach