Nigdy nie zadzieraj z mafią

Okładka książki Nigdy nie zadzieraj z mafią Agnieszka Kura
Okładka książki Nigdy nie zadzieraj z mafią
Agnieszka Kura Wydawnictwo: Agnieszka Bassa-Kura literatura obyczajowa, romans
Agnieszka Bassa-Kura
2024-06-01
2024-06-01
mafia romans romans mafijny literatura kobieca

🔥 Recenzja przedpremierowa 🔥

Premiera 01.06.2024 r. Autorka @agnieszkakura_autor

Okładka książki bardzo przyciąga uwagę. Czytając opis i czekając na książkę zastanawiałam się jaki to będzie romans mafijny... Czy znajdę tu coś nowego czego jeszcze nie czytałam. Autorka debiutuje tą książka i robi to z wielkim przytupem. Bardzo ciekawił mnie jaki styl pisania ma autorka i mogę już zapewnić, że sięgając po tą książkę nie zawiedziesz się czytelniku, jest napisana z pazurem. Autorka stworzyła bardzo mocną książkę, przepełniona mocnymi scenami intymnymi, nawet bardzo brutalnymi. Zbudowała dwa różne, ale za razem mocne charaktery głównych bohaterów. Są jak alfa i omega. Nie powinni ich łączyć nic, a łączy wszystko. Akcja w książce jest bardzo dynamiczna, szybko się wszystko dzieje, dzięki czemu czytelnik na pewno nie będzie się nudzić. Autorka ukazuje świat mafii, bezwzględny, bezkompromisowy. Książka wyróżnia się tym, że autorka nie wysuwa na pierwszy plan samego życia mafijnego, a relacje jakie panują.Ukazuje skomplikowane emocje, pragnienia, miłość w trudnym świecie bezwzględnego posłuszeństwa kobiety. Jest tu obraz chorej miłości, fascynacji. Zoe ma spaczone wyobrażenie miłości, lojalności. Jest strasznie pogubiona życiowo.Raz chce bliskości, raz chce uciekać. Dla większości kobiet zdrada była by niewybaczalna, Zoe jest w stanie pogodzić się z tym. Pytanie dlaczego ? Co nią kieruje? Może ukrywa jakąś tajemnicę? Dlaczego nie włączy z Alessiem tak jak powinna ? Dlaczego najpierw się buntuje, a zaraz szybko odpuszcza? Alessio jest silnym bezwzględnym mężczyzna. Nie znosi nieposłuszeństwa, nie toleruje zdrady. Uważa, że ma nad wszystkim kontrolę, wszystko wie i nic nie umknie jego uwadze. To jak traktuje kobiety jest karygodne, mają zaspokajać tylko jego potrzeby, nie słucha, a nawet nie próbuje wysłuchać Zoe, raz traktuje ją przedmiotowo, raz wydaje się, że ma w sobie jakieś uczucia. Autorka stworzyła bardzo ciekawą, osobowość, ciężką do zrozumienia i odkrycia. Zakończenie wywróci wszystko do góry nogami. Kiedy wydawało mi się już, że mniej więcej wiem jak historia się skończy, autorka zrobiła totalny przewrót, istny rollercoaster. Z czystym sumieniem polecam💋

🔥 Recenzja przedpremierowa 🔥

Premiera 01.06.2024 r. Autorka @agnieszkakura_autor

Byłam bardzo ciekawa tej historii. Jest to bardzo szybko rozgrywający się romans mafijny, rozgrywający się w słonecznej Italii, opowiadający historię Zoe.

Zoe wydaje ostatnie pieniądze i zadłuża się żeby otworzyć własny biznes w dobrze rokującej lokalizacji. Już pierwszego dnia kobietę odwiedzają poborcy haraczu, kobieta błaga o spotkanie z ich szefem. Ten zaś daje jej wybór albo zapłaci, albo spędzi z nim jeden miesiąc jako jego kobieta do towarzystwa. Dziewczyna zgadza się, nie wiedząc co ją czeka.

Alessio jest szefem włoskiej mafii, bierze to co chce i nie liczy się ze zdaniem innych. Zoe jednocześnie go intryguje i irytuje. Mężczyzna się z nią nie cacka i szybko mamy do czynienia z jego brutalną i okrutną stroną.

Książka zaczęła się z przytupem, główna bohaterka od razu została rzucona na głęboką wodę, wszystko dzieje się wręcz w ekspresowym tempie. Ten romans mafijny nie jest typowy, bohaterowie cały czas skaczą sobie do gardeł, Alessio jest brutalny i bezkompromisowy, nie odpuszcza dziewczynie nawet na sekundę.

Powiedziałabym, że to trudna historia, cały czas pokazywana jest brutalność mafijnego świata, wykorzystywanie ludzi, śmierć, układy i zasady, którym nie wolno się sprzeciwiać. Relacja bohaterów nie jest idealizowana ale naprawdę trudna i bolesna dla kobiety. Końcówka tej historii była rozegrana po mistrzowsku, nie mniej jestem zaskoczona zakończeniem.

Ciekawa i wciągająca historia, mamy tu zdecydowanie więcej mafii niż romansu, ale cieszy mnie to. Historię czyta bardzo szybko, ja osobiście przeczytałam w jeden wieczór i nie mogę doczekać się kontynuacji.

Jak dla mnie ta książka jest jakąś pomyłką. Relacja głównych bohaterów kompletnie nie ma sensu. Zoe jest głupia jak but i do tego naiwna i właściwie do jej opisu przychodzą mi same negatywne cechy. Do tego fabuła...
Szkoda słów.

Szkoda słów.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• DNF
  • ROMANS
  • LEGIMI
  • Jednotomówki
  • Maj 2024

Dodaj cytat z książki Nigdy nie zadzieraj z mafią