Rudowłosa

Okładka książki Rudowłosa Jaye Wells
Okładka książki Rudowłosa
Jaye Wells Wydawnictwo: Rebis Cykl: Sabina Kane (tom 1) fantasy, science fiction
Sabina Kane (tom 1)
Red-headed Stepchild
Rebis
2010-01-01
2010-01-01
Mirosław P. Jabłoński
wampiry rudowłosa

Książka rozkręca się powoli ale uważam, że jest na co czekać. Po kroku poznajemy mroczny świat Sabiny, poznajemy jej przyjaciół, jej wrogów, jej "rodzinę". Obawiałam się, że książka się nie rozkręci, ale autorka zaskoczyła mnie pozytywnie. Z zapartym tchem wciągało się w kolejne słowa książki a w głowie tworzyła się niesamowita historia. To książka z 2010 roku i dziwie się, że po tylu latach nadal mnie wciągnęła, bo nie każda daje rade, niestety. Biorę się za kolejny tom, a Was pozdrawiam i zachęcam do lektury. ^^

Oceny nie wystawie bo czytałam tą książke spory czas temu, ale pamiętam że mi się nie spodobała. Mimo tego, że staram się znaleźć w każdej książce jakieś mocne strony, tutaj nic takiego nie zapamiętałam. W sumie z fabuły pamiętam tylko początek i koniec oraz jakąś scene w motelu czy czymś takim, a także poczucie, że wydała mi się naciągana, głupia i nudna. Największe zastrzeżenia miałam jednak do głównej bohaterki. Wydawała się... hm najlepiej tu pasuje określenie bez duszy. Nie byłam w stanie zupełnie jej poczuć. Była taka nieprawdziwa, zwyczajnie źle napisana. Nie wiem do końca jak to ująć w słowa, ale jej działania wydawały się bez sensu. Miałam wrażenie, że autorka zapomniała przez przypadek, a może świadomie, przedstawić jej mmotywacje. Znaczy, wydaje mi się, że coś tam było, ale bardziej w rodzaju suchych faktów, nie podpartych czymś więcej. Takie przynajmniej miałam przemyślenia podczas czytania tej książki i te odczucia były tak silne, że, mimo niezapamiętanej fabuły, one zostały mi w pamięci do dziś. Gdyby nie to, pewnie bym nawet nie pamiętała, że czytałam tą książke. Zwyczajnie zrobiła na mnie wrażenie bezosobową, pustą bohaterką. Nigdy później nie spotkałam sie z takimi odczuciami w stosunku do jakiejkolwiek postaci w książkach. Choć czesto napotykałam bohaterów naiwnych, głupich czy irytujących, to jednak mieli to coś, mieli motywacje, można było znaleźć jakiś sens w ich działaniach, poczuć ich emocje, ich dusze. Trochę jednak mi głupio tylko najeżdżać na tą książkę, więc na obrone napisze, że czytałam ją będąc nastolatką i możliwe że zbyt krytycznie do niej podeszłam, możliwe, że szukałam bohaterów w jakiś określonych ramach, a ona ich zwyczajnie nie miała. Dlatego uważam, że sprawiedliwie będzie nie wystawiać oceny, ale opinie musiałam napisać bo naprawdę długo mi to siedziało w głowie.
Oczywiscie nie kontynuowałam serii i teraz też nie mam zamiaru do niej wracać.

59/22/151

59/22/151

Po prawie dwóch tygodniach udało mi się przeczytać książkę autorstwa Jaye Wells pod tytułem „Rudowłosa”. Publikacja opowiada historię wampirzycy Sabiny Kane. Główna bohaterka jest w połowie wampirzycą oraz magiem. Babka Sabiny jest jedną z trzech władczyń królestwa wampirów, które nazywają się Dominie. Jakie zadanie powierzy Sabinie babka? Kim jest tajemniczy mag, który śledzi główną bohaterkę? Kim jest Clovis? Kto nasłał na Sabinę demona o imieniu Giguhl? Czego dowie się główna bohaterka? Jakie kłamstwa wyjdą na jaw? Czy śmierć przyjaciela Sabiny zmieni jej zachowanie i myślenie wobec babki? Na te pytania musicie odpowiedzieć sobie sami czytając książkę.
Gdy zaczynałam czytać książkę autorstwa Jaye Wells nie spodziewałam się, że aż tak długo mi się zejdzie z zapoznaniem z jej treścią. Jak na mnie prawie dwa tygodnie to strasznie długo. Ale z drugiej strony bardzo się cieszę, że w końcu skończyłam ją czytać. Jak dla mnie to książka mogła by choć trochę szybciej rozwijać swoja akcję. Bo dopiero jakieś sześćdziesiąt kartek przed końcem książki powieść mnie porwała. I nie mogłam przestać czytać powieści. Czy polecam przeczytanie tej książki? Jak ktoś nie ma cierpliwości to nie. A jeśli ktoś jest zdeterminowany i nie zrazi go dość monotonna treść powieści to jak najbardziej polecam. Ale żeby nie było czytacie na własną odpowiedzialność.

Historia ciekawa opowiada o wampirach,magach i czarodziejach.
Niezwykła,dobra,wciągająca książka.

Historia ciekawa opowiada o wampirach,magach i czarodziejach.
Niezwykła,dobra,wciągająca książka.

Na półkach: , , , , , ,

Sabina miała być twarda i zadziorna, a wyszło jak zawsze. Ataki paniki i potrzeba rycerza w srebrnej zbroi.
Sama fabuła fajna i jest kot to jest dobrze. Czytam dalej dla kota.

Sama fabuła fajna i jest kot to jest dobrze. Czytam dalej dla kota.

Ciekawie zapowiadająca się historia , fantastyczne postacie, fajnie się czyta.

Ciekawie zapowiadająca się historia , fantastyczne postacie, fajnie się czyta.

lekka i przyjemna lektura, nieskomplikowana historia na zimowy wieczór

lekka i przyjemna lektura, nieskomplikowana historia na zimowy wieczór

Gł. bohaterka nie dość że głupawa, to jeszcze zahukana

Gł. bohaterka nie dość że głupawa, to jeszcze zahukana

"Rudowłosa" autorstwa Jaye Wells to pierwszy tom przygód Sabiny Kane - zabójczyni, która ma mieszaną krew wampira i nekromanty, co wystawia ją na wiele prób i wyzwań. Lekka, dość przewidywalna książka, ale wciągająca, idealna na wieczory, w które mamy potrzebę odciąć się od świata realnego i zagłębić w innej rzeczywistości. Plusem książki jest to, że zaczyna się dosłownie z pierdolnięciem, co od razu zaciekawia czytelnika. Brakowało mi większej ilości faktów o wampirach, nekromantach, nimfach i ich mocach, bo są opisane dość pobieżnie, ale historia sama w sobie jest ciekawie zbudowana. Jako wstęp do historii jak najbardziej, liczę jednak na to, że w kolejnych tomach dowiem się więcej o tym świecie. Bardzo podobało mi się wplecenie w akcję demona, który swoim pozaziemskim zachowaniem potrafił rozbawić czytelnika. Nieczęsto zdarza się czytać o demonie, który zamawia supermegasokowirówkę. Na pewno sięgnę po kolejne tomy!

• Wampiry
  • 2011