Sens tego wszystkiego. Rozważania o życiu, religii, polityce i nauce.

Okładka książki Sens tego wszystkiego. Rozważania o życiu, religii, polityce i nauce. Richard P. Feynman
Richard P. Feynman Wydawnictwo: Prószyński i S-ka popularnonaukowa
1999-01-01
83-7180-356-7
Stanisław Bajtlik
nauka

Polecam tą książkę, szczególnie w obecnych czasach, kiedy coraz więcej ludzi wątpi w naukę i zatraca ciekawość, nie docieka i nie sprawdza informacji skąd płyną.
Feynman bardzo ciekawie przedstawił problemy nauki. Porusza kwestie religii, etyki, wątpliwości, niepewność, którą cały czas powinniśmy mieć w sobie, żeby móc dalej się rozwijać i zadawać pytania.

Ocena bardzo subiektywna:)

Ocena bardzo...

Wykłady wygłoszone ponad pół wieku temu.A wcale się nie zestarzały.Mój ulubiony mistrz ,nauczyciel, noblista.

Bardzo ciekawa pozycja.
Jest to krótka i treściwa książka, będąca transkryptem z wykładów Feynmana. Są one jednocześnie przystępne w czytaniu oraz błyskotliwe, czy po prostu mądre, w treści. Nie pozostawia nas referent na poziomie teoretycznych rozważań. Wręcz przeciwnie, wszelkie spostrzeżenia są bogato ilustrowane ciekawymi przykładami z różnych źródeł.
Uważam, że jest to okazja dla każdego wnikliwego czytelnika, by wspólnie z wielkim fizykiem zastanowić się nad ówczesnymi zagadnieniami z życia codziennego (UFO, religijność, naukowość, polityka i wiele innych). Pomimo biegu czasu i odległości między USA a Polską, lektura tego wywodu z pewnością nie będzie miała li tylko charakteru historycznego.

Bardzo ciekawa pozycja.
Uważam, że jest to...

drugi raz i jeszcze lepsza niz za pierwszym :)

drugi raz i jeszcze lepsza niz za pierwszym :)

Po prostu Feynman. :)

Po prostu Feynman. :)

Mądry człowiek i bardzo dobrze przeprowadzone wykłady. Polecam. Aż tak bardzo sie nie przedawnily.

Moja opinia na temat jakiejkolwiek książki Feynmana jest cokolwiek skrzywiona przez uwielbienie, jaki go darzę. Napiszę więc po prostu: znakomita.

• Nauka
  • Popularnonaukowe

Dodaj cytat z książki Sens tego wszystkiego. Rozważania o życiu, religii, polityce i nauce.