Mostek Czarownic. Baśnie wrocławskie

2007-01-01
1996-12-31
48 min.
978-83-7407-166-6
bajki baśnie Wrocław Mostek Czarownic Kluskowa Brama Kamienna Głowa legendy podania

Okładka książki Przygody Koziołka Matołka Kornel Makuszyński, Marian Walentynowicz
Przygody Kozio... Kornel Makuszyński,...
Okładka książki Kuchnia pelna cudów Ewa Salamon, Maria Terlikowska
Kuchnia pelna ... Ewa Salamon, Maria ...
Okładka książki Baśnie angielskie Joseph Jacobs, Bogdan Zieleniec
Baśnie angielskie Joseph Jacobs, Bogd...

Zło zostaje co prawda ukarane, ale swojemu dziecku takich "baśni" na pewno bym nie przeczytała:(

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka przeznaczona raczej dla dzieci, bo u dorosłego pozostawi niedosyt i chęć zapoznania się z obszerniejszym zbiorem baśni i legend o Wrocławiu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Teraz, jako dorosła osoba, przypomniałam sobie, że miałam taką książkę, lecz poszła w świat. Miło ją wspominam, w moje ręce trafiła wersja z ciekawymi ilustracjami, gdzie wzbudzały moją ciekawość jako u dziecka. Historie pamiętam słabo, natomiast najbardziej utkwiła mi w pamięci "Kluskowa brama":-)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Poznaję miasto na nowo:) z innej strony, z innych czasów i czuję coraz większą więź z nim. Piękny bajkowy przekaz pewnych wartości, trochę magiczny, utkany w najpiękniejszych częściach miasta. Dzieci uczymy tych wartości, choć sami ich nie stosujemy.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Miałam ogromne szczęście uczęszczać do pierwszej klasy w szkole podstawowej z Martynką Urbanek, córką Pana Mariusza - autora owej książki. Dostałam ją na urodziny z przepiękną, długą dedykacją i autografem autora. Mam ją w cudownie ilustrowanym wydaniu. Przyznam, że niektóre historie są dość mroczne i "ciężkie", niemniej jednak zawsze chętnie do nich wracam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejna ulubiona książka z dzieciństwa. Pamiętam że przy "Kluskowej bramie" zawsze robiłam się głodna :D

2091

"... miłość do miasta zaczyna się od pierwszej usłyszanej o nim bajki."
Zawsze lubiłam Wrocław, ale odkąd poznałam jego legendy, wyruszyłam ich śladami oraz wybrałam się na poszukiwania wrocławskich krasnoludków, zaczęłam go kochać :-)

"... miłość do miasta zaczyna się od pierwszej usłyszanej o nim bajki."

• Czytane dzieciom
  • Dla dzieci