Pan Samochodzik i bursztynowa komnata Tom 1 - Wilczyca z jantaru

Okładka książki Pan Samochodzik i bursztynowa komnata Tom 1 - Wilczyca z jantaru Jerzy Szumski
Jerzy Szumski Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza "Warmia" Cykl: Pan Samochodzik (tom 18.1) powieść przygodowa
powieść przygodowa
Pan Samochodzik (tom 18.1)
Oficyna Wydawnicza "Warmia"
2001-02-08
2001-02-08

Kolejny tom przygód Pana Samochodzika niestety nie spotkał się z moim entuzjazmem.
Tym razem Paweł Daniec natrafia na trop Bursztynowej Komnaty. Objeżdżając okolice Rosynantem który niestety nie ukazuje nadal wszystkich możliwości technicznych w ktore jest zaopatrzony Pan Daniec kierując się mapą i wizerunkiem wilka przeczesuje okolice w poszukiwaniu skrytek które mogą zawierać zaginioną komnatę.
Poszukiwania trochę chaotyczne, z miejsca na miejsce.
Towarzyszącą mu siostrzenica pana Tomasza, Zosia, która swoim sielskim zachowaniem miała urozmaicić przygody, niestety powoduje, że staje się bardzo denerwująca nie tylko bohaterów ale samego czytelnika.
Pierwszy tom mimo stałej i słabo postępującej akcji można przeczytać dla zabicia czasu. Moim zdaniem niestety najsłabszy tom całej serii póki co.

Loteratopolo

Loteratopolo

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejne ciekawe przygody Pana Tomasza.

Kolejne ciekawe przygody Pana Tomasza.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejny pomysł na to, co stało się z bursztynową komnatą. Do tego wyjątkowo u...wa Zosia, nawiązania do Trylogii, takie trochę na siłę i koszmarna wręcz korekta, a właściwie jej brak....

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Sama historia, jak zawsze jest bardzo ciekawa, fabuła dość zajmująca. Co się zmieniło w stosunku do książek Nienackiego, to mam wrażenie, że tutaj mniej jest historii, więcej samej akcji. Niedopuszczalne jest jednak to, co się stało z tą książką w warstwie przygotowawczej do druku. Tyle błędów w warstwie żeńskich / męskich czasowników (powiedziałem, zamiast powiedziałam i tego typu kwiatki). Czytając szybko, pewnie się tego tak nie dostrzega, ale gdy się zwróci uwagę, to tragedia.

Kolejna z książek przygodowych pozytywnie odebranych. Można byłoby pomiąć trochę zachowanie siostrzenicy pana Tomasza , czasami irytujące, ale da się przeżyć . Najważniejsze to jest to , że akcja dzieje się w Polsce i opisuje dzieje Polski . Z punktu historycznego zaciekawia i poucza , a treść sam humorystyczna i przygodowa.
Zakupiłem dalsze części , zobaczymy jak inni autorzy . Jestem bardzo ciekaw . Lektura miła i przyjemna , a zarazem zabawna i ciekawa , polecam .

Zakupiłem dalsze części , zobaczymy jak inni...

Kolejna książka o peryferiach Pana Tomasza i jego młodego pomocnika Pawła. Pewnego dnia otrzymują list informujący ich o Wilczycy która może im wskazać miejsce ukrycia Bursztynowej Komnaty. Paweł wraz z Zosią wyruszają na zlot poszukiwaczy skarbów a zarazem poszukują skrytek Wilczycy z Jantaru. Dobra książka polecam

bardzo słaba korekta

bardzo słaba korekta

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Całkiem sprawnie napisana powieść, z sympatycznymi postaciami i wartką fabułą - nie pozbawioną jednakże niejakich naciągnięć, nie psujących jednak zanadto jej odbioru.
Ciekawostką jest osadzenie akcji w realiach prawdziwej imprezy eksploratorskiej, która odbyła się w l. 90.

1993

Coraz bardziej podobają mi się te "nowe" Samochodziki. Momentami zapominam, że nie napisał ich Nienacki.

• Pan Samochodzik
  • Seria: Pan Samochodzik
  • Z dzieciństwa

Dodaj cytat z książki Pan Samochodzik i bursztynowa komnata Tom 1 - Wilczyca z jantaru