Książkowa_Wieża

Profil użytkownika: Książkowa_Wieża

Nie podano miasta Nie podano
Status Czytelnik
Aktywność 19 godzin temu
263
Przeczytanych
książek
314
Książek
w biblioteczce
168
Opinii
827
Polubień
opinii
Nie podano
miasta
Nie podano
Dodane| Nie dodano
Czytanie książek to moja pasja, hobby i uzależnienie. Chętnie dziele się opiniami na temat polskiej fantastyki i nie tylko.

Opinie


Na półkach:

Świat Vudagory się wali. Dzięki ofiarności swoich sług i wyjątkowemu szczęściu, Władca Thanazzaru Urol został uwolniony ze swego więzienia. Po kontynencie szaleją straszliwe burze, oznajmujące powrót ich dawnego Pana, który gromadzi wokół siebie potężną armię złożoną z nieumarłych, jaszczurów oraz demonów, której celem jest wymordowanie wszystkich mieszkańców krainy. Powrót Cesarza Umysłów odciska wyraźny wpływ ca mieszkańcach i przyrodzie Vudagory. Armie ludzi, elfów, smoczych dam i wspomagających ich czarodziejów zmuszone są do odwrotu, a łączący je sojusz zaczyna się rozpadać. Magowie pod dowództwem nowego arcymaga Jorgana ponownie zbierają swoje siły, aby bronić swojej wyspy Nauri. Na południu Elfy i Smoczary szykują się do zatrzymania ogromnej armii wampirów pod dowództwem Vasenlona. W tej trudnej sytuacji mieszkańcy Vundagory będą musieli zjednoczyć się jeszcze raz, znaleźć nowych sojuszników by ponownie stawić czoła Urolowi.

Lesław Chowaniec za sprawą „Burzy”, po raz trzeci zabiera swoich czytelników do pełnego tajemnic, czarów i przygód świata fantasy, w którym wszystko się zdarzyć może. Autor w swojej książce postawił na szybki rozwój wydarzeń, tak aby czytelnik nie miał czasu się nudzić. W odróżnieniu od poprzednich części , „Burza” charakteryzuje się mroczną i klaustrofobiczną atmosferą. Opisy bitew są bardzo żywe, a zwroty akcji sprawiają, iż do końca nie sposób przewidzieć która z walczących stron zwycięży. Autor zdecydował się na wprowadzenie do opowieści kilka nowych postaci (min. Neruliana, Truskara), co nieco odświeżyło powieści i pozwoliło historii głównych bohaterów obrać nową ścieżkę. Jedynym elementem, który moim zdaniem wymagałby dopracowania a w zasadzie rozwinięcia jest relacja miedzy braćmi Nasturionem i Nerulianem. Myślę, że postać pogromcy smoków zasługiwała na dużo większą uwagę. Chętnie przeczytałbym o jego postawie np. w czasie bitwy z wampirami. Niestety autor zdecydował się inaczej poprowadzić tę postać.

Świat Vudagory się wali. Dzięki ofiarności swoich sług i wyjątkowemu szczęściu, Władca Thanazzaru Urol został uwolniony ze swego więzienia. Po kontynencie szaleją straszliwe burze, oznajmujące powrót ich dawnego Pana, który gromadzi wokół siebie potężną armię złożoną z nieumarłych, jaszczurów oraz demonów, której celem jest wymordowanie wszystkich mieszkańców krainy. Powrót...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

„Pokój 415/Co noc” to kolejna książka mistrza amerykańskiego horroru ekstremalnego Edwarda Lee, która zabiera czytelników do ponurej krainy pełnej bólu, poniżenia i seksu, granice tabu po raz kolejny zostały przekroczone. Bohaterem pierwszej historii jest Jack Flood, mężczyzna w średnim wieku, który zmaga się z nawracającą impotencją, która związana jest z rozpadem jego małżeństwa. W trakcie delegacji na Florydzie przypadkowo poznaje ludzi zajmujących się sutenerstwem i prostytucją. Z okna swojego pokoju hotelowego ma możliwość obserwowania przerażających scen i okrutnych aktów przemocy, które mają miejsce w znajdującym się naprzeciwko pokoju 415. Obrazy te mają ogromny wpływ na jego psychikę i podejmowane przez niego w późniejszym czasie decyzje.
„Co noc” to nowela opowiadająca przerażająca historię młodego mężczyzny, który wracając samochodem po nocnej zmianie, decyduje się podwieźć młodą autostopowiczkę. Bardzo szybko między tą dwójką dochodzi do intymnego zbliżenia. Rezultatem czego dochodzi do porwania, tortur i niewyobrażalnego upokorzenia głównego bohatera.
„Pokój 415/Co noc” to dwie nowele, które zrobiły na mnie bardzo duże wrażenie. Pierwsza z nich mogłaby zostać rozwinięte do poziomu kilkusetstronicowej powieści grozy lub thrillera psychologicznego. Ukazane w niej motywy mężczyzny nieradzącego sobie z depresją po rozwodzie, młodych dziewczyn szukających łatwego zarobku, finalnie zmuszanych do prostytucji, porachunków między sutenerami, mogłyby stanowić podstawę bardzo ciekawej książki. Druga z historii „co noc” wywarła na mnie szczególne wrażenie. Znajdujące się w niej bardzo plastyczne opisy gwałtów, przemocy, poniżania bezbronnego człowieka, sprawiały, iż kilkakrotnie rozważałem odłożenie jej na półkę. Ostatecznie, z wielkim trudem udało mi się doczytać ją do końca.

„Pokój 415/Co noc” to kolejna książka mistrza amerykańskiego horroru ekstremalnego Edwarda Lee, która zabiera czytelników do ponurej krainy pełnej bólu, poniżenia i seksu, granice tabu po raz kolejny zostały przekroczone. Bohaterem pierwszej historii jest Jack Flood, mężczyzna w średnim wieku, który zmaga się z nawracającą impotencją, która związana jest z rozpadem jego...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

„Człowiek w chmurze” to debiutancka powieść historyka Krzysztofa Banacha, historyka badającego dzieje polskich Żydów, łącząca w sobie elementy dystopii, science fiction i cyberpunku. Bohaterem książki jest Bruno Krause, trzydziestokilkuletni mężczyzna pracujący w dużej korporacji. Od wielu miesięcy zmaga się z wypaleniem zawodowym i depresją związaną z odejściem jego żony Marli, którą bardzo kocha. Kolejne dni zlewają mu się w jedno, nie potrafi zmobilizować się do spotkania z innymi ludźmi czy nawet do posprzątania mieszkania.
Pewnego dnia budzi się na podłodze w opuszczonej cukierni swojego zmarłego wuja. W lokalu czeka na niego Justin Reeves, wysłannik super inteligentnej cywilizacji z odległej galaktyki. W zamian za pomoc w pewnym eksperymencie, Bruno otrzymuje nagrodę w postaci własnego klona, który ma wszystkie jego wspomnienia i wiedzę, a do tego potrafi w maksymalny sposób wykorzystać potencjał fizyczny i intelektualny swojego pierwowzoru.
Wbrew pozorom, głównym wątkiem książki nie jest nawiązanie kontaktu między obca cywilizacją, a przeciętnym przedstawicielem naszego gatunku, lecz studium natury człowieka żyjącego w post apokaliptycznym świecie, w którym liczą się pieniądze, używki i kontrolowanie życia innych. Krause to człowiek "stworzony" na swoje czasy. Nie ma ambicji, jest leniwy i szuka wymówek by usprawiedliwić swoją życiową porażkę i utratę żony. Pojawienie się "Drugiego" klona w jego życiu eliminuje potrzebę chodzenia do pracy i zarabiania pieniędzy oraz daje mu szansę na uporządkowanie swojego życia i doprowadzenie ciała i umysłu do formy. Nowa sytuacja zmusza Brunona do krytycznego spojrzenia na swoje życie i wzięcia za nie odpowiedzialności.
„Człowiek w chmurze” to powieść, która wciągnęła mnie od pierwszego rozdziału i trzymała w napięciu do samego końca. Zarówno stylistycznie, jak i pod względem konstrukcji fabuły, książka jest bardzo solidnie i przemyślanie napisana. Każda z postaci, pierwszo czy drugoplanowa, wnosi coś ważnego do historii i wpływa na jej zakończenie. Książka pełna jest symboliki i nawiązań do Biblii, historii najnowszej i dzieł popkultury. Najciekawszy był opis świata, w którym przyszło żyć Bruno. Po przerażającej III wojnie światowej, użyciu broni nuklearnej i niemal powszechnym blackoutcie, ludzkość została zmuszona do życia w miastach-państwach, w których władzę sprawowały niepodzielnie największe korporacje i powiązani z nimi ludzie władzy oraz sekty religijne. Przypominało mi to połączenia świata znanego z „Alei Potępienia” Rogera Zelaznego i „Łowcy Androidów” Ridleya Scotta. Bardzo ciekawie został przedstawiony turniej szachowy połączony z piciem alkoholu za każdym zbiciem pionka przeciwnika. Efektem tego rodzaju zabaw był kaca morderca, którego Krauze poznał następnego dnia. Był to dla mnie jeden z najzabawniejszych fragmentów historii. Podsumowując „Człowiek w chmurze” autorstwa Krzysztofa Banacha to znakomita powieść, która moim zdaniem wprowadza pewien powiew świeżości do literackiego świata science fiction.

„Człowiek w chmurze” to debiutancka powieść historyka Krzysztofa Banacha, historyka badającego dzieje polskich Żydów, łącząca w sobie elementy dystopii, science fiction i cyberpunku. Bohaterem książki jest Bruno Krause, trzydziestokilkuletni mężczyzna pracujący w dużej korporacji. Od wielu miesięcy zmaga się z wypaleniem zawodowym i depresją związaną z odejściem jego żony...

więcej Pokaż mimo to

Więcej opinii

Aktywność użytkownika Książkowa_Wieża

z ostatnich 3 m-cy
Książkowa_Wieża
2024-05-13 08:13:16
Książkowa_Wieża ocenił książkę Burza na
9 / 10
i dodał opinię:
2024-05-13 08:13:16
Książkowa_Wieża ocenił książkę Burza na
9 / 10
i dodał opinię:

Świat Vudagory się wali. Dzięki ofiarności swoich sług i wyjątkowemu szczęściu, Władca Thanazzaru Urol został uwolniony ze swego więzienia. Po kontynencie szaleją straszliwe burze, oznajmujące powrót ich dawnego Pana, który gromadzi wokół siebie potężną armię złożoną z nieumarłych, jaszczu...

Rozwiń Rozwiń
Burza Lesław Chowaniec
Cykl: Cesarz umysłów (tom 3)
Średnia ocena:
8.1 / 10
7 ocen
Książkowa_Wieża
2024-05-10 07:57:25
Książkowa_Wieża ocenił książkę Pokój 415 / Co noc na
5 / 10
i dodał opinię:
2024-05-10 07:57:25
Książkowa_Wieża ocenił książkę Pokój 415 / Co noc na
5 / 10
i dodał opinię:

„Pokój 415/Co noc” to kolejna książka mistrza amerykańskiego horroru ekstremalnego Edwarda Lee, która zabiera czytelników do ponurej krainy pełnej bólu, poniżenia i seksu, granice tabu po raz kolejny zostały przekroczone. Bohaterem pierwszej historii jest Jack Flood, mężczyzna w średnim wi...

Rozwiń Rozwiń
Pokój 415 / Co noc Edward Lee
Średnia ocena:
5.1 / 10
62 ocen
Książkowa_Wieża
2024-04-25 07:18:33
Książkowa_Wieża ocenił książkę Człowiek w chmurze na
9 / 10
i dodał opinię:
2024-04-25 07:18:33
Książkowa_Wieża ocenił książkę Człowiek w chmurze na
9 / 10
i dodał opinię:

„Człowiek w chmurze” to debiutancka powieść historyka Krzysztofa Banacha, historyka badającego dzieje polskich Żydów, łącząca w sobie elementy dystopii, science fiction i cyberpunku. Bohaterem książki jest Bruno Krause, trzydziestokilkuletni mężczyzna pracujący w dużej korporacji. Od wielu...

Rozwiń Rozwiń
Człowiek w chmurze Krzysztof Banach
Średnia ocena:
7.7 / 10
15 ocen
Książkowa_Wieża
2024-04-10 07:03:33
Książkowa_Wieża ocenił książkę YORIM - Próba Medveh na
6 / 10
i dodał opinię:
2024-04-10 07:03:33
Książkowa_Wieża ocenił książkę YORIM - Próba Medveh na
6 / 10
i dodał opinię:

„Yorim. Próba Medveh” to debiutancka powieść autorstwa Andrzeja Rzegomskiego, który występuje jako Tuk Folio. Książkę można zakwalifikować jako utwór z gatunku heroic fantasy. Głównymi bohaterami są czterej chłopcy Yorim, Garwin i Fion, Delf, którzy decydują się wyruszyć w podróż do lasu M...

Rozwiń Rozwiń
YORIM - Próba Medveh Tuk Folio
Średnia ocena:
7.9 / 10
25 ocen
Książkowa_Wieża
2024-03-21 07:19:45
Książkowa_Wieża ocenił książkę Propolis na
8 / 10
i dodał opinię:
2024-03-21 07:19:45
Książkowa_Wieża ocenił książkę Propolis na
8 / 10
i dodał opinię:

„Propolis” to debiutancki zbiór opowiadań autorstwa Dominiki Gnatek-Niemczyk, reżyserki i scenarzystki filmów „Niezwykłe losy Zofii”, „Otwórz mi” i „Nie jesteś zły”. Historie ukazane w książce łączą w sobie weird fiction, horror oraz elementy słowiańskiej mitologii. Cały zbiór składa się ...

Rozwiń Rozwiń
Propolis Dominika Gnatek-Niemczyk
Średnia ocena:
6.8 / 10
13 ocen
Książkowa_Wieża
2024-03-19 07:22:07
Książkowa_Wieża ocenił książkę Nowicjuszka na
4 / 10
i dodał opinię:
2024-03-19 07:22:07
Książkowa_Wieża ocenił książkę Nowicjuszka na
4 / 10
i dodał opinię:

„Nowicjuszka” to drugi tom „Trylogii Czarnego Maga” autorstwa Trudi Canavan. Akcja powieści rozgrywa się kilka miesięcy po wydarzeniach znanych z pierwszego tomu „Gildia Magów”. Sonea – dziewczyna pochodząca ze slumsów – zostaje oficjalnie przyjęta w poczet nowicjuszy Gildii Magów. Ogromna...

Rozwiń Rozwiń
Nowicjuszka Trudi Canavan
Średnia ocena:
7.5 / 10
14933 ocen
Książkowa_Wieża
2024-03-08 07:47:29
Książkowa_Wieża ocenił książkę Zapach prochu i lawendy na
9 / 10
i dodał opinię:
2024-03-08 07:47:29
Książkowa_Wieża ocenił książkę Zapach prochu i lawendy na
9 / 10
i dodał opinię:

„Zapach prochu i lawendy” to jedna z tych powieści, której fabuła, bohaterowie i poruszane problemy potrafią na długo zapisać się w pamięci czytelnika. Na kartach swojej powieści Mariusz Gładzik przedstawia czytelnikom historię swojego dziadka Józefa, który urodził się na Wołyniu. Choć jeg...

Rozwiń Rozwiń
Zapach prochu i lawendy Mariusz Gładzik
Średnia ocena:
7.9 / 10
33 ocen
Książkowa_Wieża
2024-02-27 07:44:07
Książkowa_Wieża ocenił książkę Gen 56 na
8 / 10
i dodał opinię:
2024-02-27 07:44:07
Książkowa_Wieża ocenił książkę Gen 56 na
8 / 10
i dodał opinię:

Najnowsza powieść Adrianny Biełowiec pt. „Gen 56” zabiera czytelników do niedalekiej przyszłość, do świata, w którym toczy się IV wojna światowa. Aksel Sikora szeregowy żołnierz w armii europejskiej dopuszcza się poważnego przestępstwa, za które ma trafić na lata do więzienia. W związku z ...

Rozwiń Rozwiń
Gen 56 Adrianna Biełowiec
Średnia ocena:
6.9 / 10
58 ocen
Książkowa_Wieża
2024-02-23 06:55:37
Książkowa_Wieża ocenił książkę Trzej Maszkaronowie, czyli legendarna komedia na
9 / 10
i dodał opinię:
2024-02-23 06:55:37
Książkowa_Wieża ocenił książkę Trzej Maszkaronowie, czyli legendarna komedia na
9 / 10
i dodał opinię:

„Trzej Maszkaronowie, czyli legendarna komedia”, to siódma książka w dorobku znanego lubelskiego adwokata-pisarza Franciszka Marka Piątkowskiego. Tym razem bohaterami jego książki są Witek, Bezmir i Radosław, czyli trzej maszkaronowie. W związku z wyjazdem Lichockich na zasłużone zagranicz...

Rozwiń Rozwiń

ulubieni autorzy [7]

Agnieszka Miela
Ocena książek:
7,9 / 10
4 książki
1 cykl
Pisze książki z:
45 fanów
Julius Throne
Ocena książek:
6,9 / 10
2 książki
0 cykli
4 fanów
D. B. Foryś
Ocena książek:
7,3 / 10
20 książek
4 cykle
56 fanów
Peter Straub Upiorna opowieść Zobacz więcej

statystyki

W sumie
przeczytano
263
książki
Średnio w roku
przeczytane
19
książek
Opinie były
pomocne
827
razy
W sumie
wystawione
255
ocen ze średnią 7,4

Spędzone
na czytaniu
1 588
godzin
Dziennie poświęcane
na czytanie
20
minut
W sumie
dodane
0
cytatów
W sumie
dodane
0
książek [+ Dodaj]