Gdy nadchodzi świt

Okładka książki Gdy nadchodzi świt Cindy Woodsmall
Okładka książki Gdy nadchodzi świt
Cindy Woodsmall Wydawnictwo: WAM Cykl: Hannah Lapp (tom 2) Seria: Labirynty. Kolekcja prozy literatura piękna
Hannah Lapp (tom 2)
Labirynty. Kolekcja prozy
When The Morning Comes
WAM
2013-09-20
2013-09-20
Maria Zawadzka-Strączek
Amisze romans romans chrześcijański rodzina powieść obyczajowa powieść chrześcijańska powieści chrześcijańskie powieść religijna beletrystyka chrześcijańska

W tej części skazana na ostracyzm przez swoją społeczność Hannah szuka pomocy u swojej ciotki, która dawno temu odeszła od amiszów z powodu swojej miłości do muzyki. Znajduje w Ohio przyjaciół i realizuje swoje marzenia o zdobyciu wykształcenia. Tęskni i jest nieszczęśliwa ale poznając życie nieamiszów szuka swojego miejsca. I coraz bardziej to akceptuje. Bardzo polecam.

Nie wciągnęła mnie do samego końca

Nie wciągnęła mnie do samego końca

Lepsze niz poprzednia czesc, jesli chodzi o wydarzenia i akcje. Cos tu sie faktycznie dzieje. Natomiast styl pisania gorszy- wiecej glupawych rozmow o niczym, a flirtowanie i glupie przekomarzanie sie bohaterow przez cala strone ksiazki, zeby pokazac jak bardzo dobrana sa para nic nie wprowadza do tekstu i od takich mdlych gadek robi sie slabo.

"Kiedyś zrozumie, że wolność oznacza odwagę w podążaniu za Bogiem, a nie strach przed sprawieniem mu zawodu."
"Ograniczenia, które sobie narzucamy, służą temu, żebyśmy nie podążali drogą, którą podąża reszta świata. Zawsze będziesz chciał mieć więcej i więcej, jeżeli nie zdusisz w sobie tego pragnienia."

dalszy ciąg powieści, równie wciągający i momentami zadziwiający sposobem życia i myślenia bohaterów. Polecam!

Główna bohaterka Hannah Lapp jest młodą Amiszką, piękną i mądrą kobietą,,,,zostaje zgwałcona przez mężczyznę w skutek gwałtu zachodzi w ciążę, lecz jej dziecko umiera. Potępiona, upokorzona i odepchnięta przez swoją rodzinę, a także przez swojego chłopaka, którego kochała traci jego miłość na zawsze. Wykluczona zostaje przez ludzką społeczność, wyjeżdża do swojej ciotki by rozpocząć swe życie od nowa, poznaje tam miłość swego życia.
Jej ciotka to bardzo dobra, wspaniała kobieta, która bardzo martwi się o nią. Chce by się dziewczynie ułożyło w życiu.

Jest to wzruszająca,poruszająca historia po prostu cudowna opowieść.
Zaintrygowana byłam tą książką, intrygowała mnie od samego początku, do końca.
Czytałam z zapartym tchem, jest to życiowa,interesująca książka z przyjemnością przeczytana.

1975

Druga część ,tak samo jak jej poprzedniczka ciekawa i wciągająca.
Dzieje się to za sprawą autorki,która nie tylko skupiła się na nowym życiu Hannah,ale opisuje też dalsze losy jej rodziny i przyjaciół, podtrzymując tym klimat z I części. Klimat z życia amiszów ,który tak pokochałam w I części.
Nie mając jeszcze książek w ręce,a opierając się tylko na recenzjach wiedziałam,że jest to saga dla mnie ,którą pokocham od pierwszych stron.

Druga część ,tak samo jak jej poprzedniczka ciekawa i wciągająca.
Nie mając jeszcze książek w ręce,a opierając się tylko na recenzjach...

Bardzo piękna opowieść o amiszce, niezwykle dzielnej dziewczynie. Książka wzbudzająca wiele emocji.

Dopiero w domu zorientowałam się, że jest to drugi tom serii o Hannah Lopp. Mimo tego nie żałuję, że ją przeczytałam, ponieważ książka jest na prawdę bardzo dobra. Fakt na początku trudno było mi zorientować się kto jest kim, ale na szczęście autorka na samym wstępie zamieściła informację o bohaterach powieści - to ułatwiło mi czytanie.

Całość została napisana lekkim językiem dzięki czemu książkę czyta się szybko i przyjemnie. Historia wciąga już od pierwszej strony i ciekawi do samego końca. Z pewnością nie jest to powieść z serii tych "głupkowatych" które nic nie wnoszą do naszego życia. Porusza ona bowiem ważne tematy między innymi dorastania, wyborów, prawdziwych uczuć, poszukiwania własnego miejsca w świecie...
To książka warta uwagi

Całość została napisana lekkim...

Seria z Hannah Lapp troszkę przywołuje wspomnienia mojego dzieciństwa i wakacji u dziadków na wsi. Wychodek przed domem, wstawanie do przydomowych prac o wschodzie słońca, żniwa, wykopki, żółciutki kaczuszki i kurczaczki każdej wiosny. A przede wszystkim cała rodzina razem. Babcia, rodzice, wujowie z rodzinami wszyscy razem na polu podczas zbiorów i podczas zabaw po pracy. Teraz w tym pędzącym świecie i pracy w korporacji, wśród maili i nieustannie dzwoniących telefonów bardzo mi takiego rodzinnego "relaksu" brakuje. Choć nigdy nie będzie mi brakowało wychodka ;)
Druga część sagi jest już mniej związana ze środowiskiem Amiszów, a bardziej dotyczy poszukiwania własnego miejsca w świecie. Jest jednak bardzo ciepła i rodzinna także serdecznie polecam.

• 2015
  • 2016

Dodaj cytat z książki Gdy nadchodzi świt