Serenada zmierzchu

Okładka książki Serenada zmierzchu Tracie Peterson
Okładka książki Serenada zmierzchu
Tracie Peterson Wydawnictwo: WAM Cykl: Pieśń Alaski (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Pieśń Alaski (tom 3)
Twilight's Serenade
WAM
2014-01-23
2014-01-23
Maria Zawadzka-Strączek
powieść chrześcijańska powieści chrześcijańskie romans powieść religijna romanse beletrystyka chrześcijańska romans chrześcijański miłość alaska

Zwieńczenie sagi o Alasce. Ogólnie rzecz biorąc po całej sadze spodziewałam się o wiele lepszych emocji. Myślałam, że będzie ciekawsza a prawdę mówiąc była bardzo przewidywalna. Można było łatwo się domyślić jak rozwinie się akcja i jaki będzie finał.

Całkiem niezła trylogia. Uwielbiam książki z szerokim tłem historycznym i za to daję 10/10. Natomiast bardzo mi przeszkadzały te religijne pogadanki.
Denerwujące również były powtarzane opisy typu :"zmarszczył czoło". Dosłownie co kilka stron ktoś marszczył czoło.

Trzecia część tomu trylogii jest bardzo dobra, świetnie napisana.
W dobrej fabule, ma szybkie zwroty akcji i trzyma w znakomitym napięciu.
Jak pozostałe też jest atrakcyjna, rewelacyjna.
Bohaterowie ciekawi, barwni, miasteczko piękne, w którym żyją i mieszkają mają radości, smutki...zwykła codzienność.
"Serenada zmierzchu" to świetna, cudowna, a do tego przyjemna, lekka literatura z przyjemnością przeczytałam wciągnięta byłam w przygody bohaterów i ich życie.
Poruszająca książka!!!!!!!

Trzecia część tomu trylogii jest bardzo dobra, świetnie napisana.
W dobrej fabule, ma szybkie zwroty akcji i trzyma w znakomitym napięciu.
Jak pozostałe też jest atrakcyjna, rewelacyjna.
"Serenada zmierzchu" to świetna, cudowna, a do tego przyjemna, lekka...

Zdecydowanie lepsza od drugiej części, i równie atrakcyjna, jak pierwsza. Z odpowiednią ilością zwrotów akcji, dramaturgią na właściwym poziomie, wyważeniem pomiędzy trudnościami, a radościami i dobrym przesłaniem. Aż szkoda, że to ostatni tom, bo pomiędzy losami bohaterów pięknie przemycane były dzieje Alaski i chętnie poznała bym je jeszcze dokładniej.

Trzeci tom cyklu "Pieśń Alaski", moim zdaniem najsłabszy. Odniosłam wrażenie, że jest napisany tak trochę na siłę. Dopiero w połowie książki tak naprawdę zaczyna się coś więcej dziać. Ale czyta się równie dobrze jak poprzednie tomy.

Trochę jestem rozczarowana zakończeniem , które odebrałam jako byle szybsze ucięcie historii rodziny Lindqiustów.Szkoda bo nawet nieźle się czytało w zimowe wieczory.

to kontynuacja książki Preludium brzasku, tak jak poprzednie lekko się czyta i dostarcza wiele wzruszeń

Po słabszej drugiej część, ta znów jest bardzo ciekawa, czyta się z zapartym tchem. Bardzo podobał mi się klimat całego cyklu, uważam, że wart jest przeczytania.

Piękna książka...w prosty sposób autorka pisze o przebaczeniu, śmierci dziecka...przeciwnościach losu...bez ozdobników...niedomówień...przerostu formy nad treścią...warto przeczytać

Jedna z moich ulubionych bohaterek przechodzi,tragedię. Bo której nic już nie będzie takie same. Polubiłem ich.Każda postać jest wyraźna i ma coś w sobie.I ten klimat Alaski sprzed ponad 100 lat.

• Literatura amerykańska
  • Romans