Wybrana o zmroku

Okładka książki Wybrana o zmroku C.C. Hunter
Okładka książki Wybrana o zmroku
C.C. Hunter Wydawnictwo: Feeria Young Cykl: Wodospady Cienia (tom 5) fantasy, science fiction
Wodospady Cienia (tom 5)
Chosen at Nightfall
Feeria Young
2015-08-19
2015-08-19
2013-04-23
Joanna Lipińska
Joanna Lipińska literatura amerykańska wampiry wilkołaki zmiennokształtni paranormal romance

Wciąga na maxa. Świetne zakończenie serii. Gorąco polecam całą serię.

Wciąga na maxa. Świetne zakończenie serii. Gorąco polecam całą serię.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo żałuję, że jest to ostatnia książka w tej serii, co nie zdarza mi się często po 5 częściach:) Niezmiernie polubiłam bohaterow tej serii, nie tylko Kylie. Część tak jak poprzednie ciekawa i szybko się ją czyta. Super zakończenie, zapraszam gorąco do lektury i polecam!!!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Strasznie przewidywalne zakończenie serii. Oczywiście ta część też miała ten sam schemat co poprzednie i zakończyła się w taki sam sposób. Na plus szybko się to czytało, ale nic poza tym. Nudna i okropnie schematyczna seria. Czy koniec końców polecam tę serię? Raczej nie. Jest schematyczna, nudna i przewidywalna. Bohaterowie nie mają charakteru a relacje między nimi są strasznie płaskie i bez polotu. Pewnie gdybym czytała tą serię w wieku 12 - 13 lat podobałaby mi się bardziej. Ale teraz nie znalazłam w niej nawet dobrej rozrywki.

Gdyby autorka usunęła fragmenty dot. wybrania tego jedynego życiowego towarzysza Kylie seria byłaby ciekawsza (a tak się zapowiadała) i krótsza. No i 16 lat bohaterki i takie przeżycia, momentami musiałam o tym zapomnieć, bo chciałam doczytać do końca, bo fabuła w założeniu była fajna.

Bohaterowie: 7/10

Sposób pisania autorki: 7/10
Okładka: 7/10
Kreatywność: 7/10

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

C.C. Hunter naprawdę zrobiła coś dobrego. Historia Kylie Galen w końcu dobiega końca, ale to nie znaczy, że będzie łatwo. A jak wiadomo łatwo to znaczy nudno. Nastolatka ma przed sobą pełno trudnych wyborów, złych przeżyć i ostatnią bitwę, którą może przypłacić życiem. Nie można oderwać się od tej książki. Kiedy pierwszy raz złapałam ją w swoje ręce, nie wypuściłam jej dopóty, dopóki nie przeczytałam ostatniej strony! Pozycja obowiązkowa dla każdego fana fantastyki, romansu i C.C. Hunter!

Nie jest to dzieło wybitne, przeczytałam w swoim życiu dużo więcej książek o całe tysiąclecia lepsze od tej serii. Jednak tak czy siak miałam trochę funu podczas jej czytania: guilty pleasure weszło mocno xD Pewnie gdybym miała te 15-16 lat to wciągnęłabym się w historię na 100%. Ładnie zbudowane relacje, ciekawy pomysł z tymi kameleonami. Team Lucas ;) Na minus leci infantylność serii, buzujące nastoletnie hormony, no i zbyt krótkie zakończenie. Liczyłam na jakąś epicką walkę a tu trochę meh. Walka mega rozczarowująca. No i to robienie z głównej bohaterki nie wiadomo kogo, serio za dużo tej wyjątkowości, aż w pewnym momencie zrobiło się to trochę irytujące. Niemniej czytało się to szybko, lekko i przyjemnie, akurat w przerwach między zadaniami w pracy :)

Książka warta przeczytania, tematyka ciekawa. Płynnie i przyjemnie się czyta. Kończy się nie oczywiście, po skończeniu musiałam szybko znaleźć kolejną książkę ponieważ wciągnęłam się w systematyczne czytanie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zakończenie serii. Trochę szkoda się rozstawać z Wodospadami Cienia i jej mieszkańcami. Sentymentalna seria. Z pewnością jeszcze do niej wrócę.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka nadal trzyma poziom, ale liczyłam na bardziej rozbudowane zakończenie głównego wątku, czyli starcia z Mariem. Była też przesadna ilość wewnętrznych rozterek Kylie.

• 2015
  • Wodospady Cienia