Zawsze i wszędzie

2019-04-03
2018-04-28
Katarzyna Agnieszka Dyrek
Inne

Ile ta książka wywołała we mnie emocji to głowa mała.

Na początku książki poznajemy Grace, która akurat rozchodzi się ze swoim mężem który dopuścił się zdrady. "Każdego dnia błagałam, żeby on znów mnie pokochał. Zostawił mnie dla innej, nie wiedziałam, jak sobie z tym poradzić, jak bez niego żyć. Chciałam jedynie, by do mnie wrócił."
Z wielkim bóle i poczuciem porażki Grace wraca więc do swojego rodzinnego miasteczka. Pech który towarzysz jej od dłuższego czasu daje znać o sobie i w tak trudnej sytuacji i kobiecie psuje się samochód. Na pomoc rusza jej miejscowy mechanik, którego całe miasteczko nie znosi. Miejscowy czarny charakter. Z czasem między Grace i Jacksonem wywiązuję się romans czego nie pochwala całe miasto, łącznie z rodziną Grace. Jednak dla Jacksona i Grace to tylko przelotni letni romans. Jackson nie wierzy w związki a Grace straciła już wiarę w miłość. O jakie wszystko było by proste gdyby tak się ta historia skończyła.

Niestety tak nie było a historia rozdarła mi serce i do dzisiaj nie mogę go posklejać. Moim zdaniem jest to piękna historia nie tylko o miłości i zdradzie ale także o odnajdywaniu siebie, o życiu na nowo po latach gdy myślisz że wszystko masz już ułożone, o samotności i niepowodzeniach które rozdzierają serce.

Jest to też ważna powieść dla mnie jako kobiety bo porusza temat z którym każda z nas może się mierzyć i nie mówię tu o zdradzie a o czymś całkiem innym, jednak żeby dowiedzieć się co mam na myśli musicie przeczytać tę książkę.

Rzadko płacze na książkach jednak na tej przez ostatnie rozdziały nie widziałam tekstu przez łzy. Książka jest bardzo wzruszająca i łapie za serce. Długo nie będę mogła pozbyć się jej z głowy nad czym nie ubolewam.

Książka pokazuje też jak łatwo kogoś ocenić gdy niekoniecznie zna się całą jego historię, jak najbliżsi potrafią ranić i jak wiele tajemnic potrafimy skrywać całymi latami. Ale także przedstawia społeczność małego miasteczka które tak łatwo ocenia gdy powinno wspierać.

Piękna, wyjątkowa i poruszająca, polecam przeczytać.

Ile ta książka wywołała we mnie emocji to głowa mała.

Z wielkim bóle i poczuciem porażki...

"- (...) Budujesz całe swoje życie wokół jednej osoby i nie sądzisz, że kiedykolwiek zostaniesz sam, ale zaraz tak właśnie się dzieje. To właśnie najtrudniejsze. Samotność boli. Pali jak najgorsze płomienie.
- I ten ogień nigdy nie gaśnie (...) Tylko ty stajesz się na to odporna."

- I ten ogień nigdy nie gaśnie (...) Tylko ty stajesz się na to odporna."

Audiobook.
Czyta: Donata Cieślik
Czasami niezłe, by za chwile zacząć irytować. Bo czy to możliwe, aby jedno miasteczko było złożone niemal z samych złośliwych hipokrytów o przeżartych złem sercach? Jakoś nie mogę w to uwierzyć.
I jakoś nie wierzę także w tak nagłą i natychmiastową odmianę z wrednej pastorowej na mamusię, że do rany przyłóż...
Takich rzeczy jest kilka, ale generalnie nie jest ta powieść zła i ma sporo także dobrych momentów.
Na początku bardzo mnie irytowało podmiotowe traktowanie Jamesona przez niby tak dobrą Grace. Z tego co autorka zasugerowała, to był dla wszystkim kobiet w miasteczku zwykła męską dziwką i do niego chodziło się aby się pobzykać - bo on zawsze, chętnie i z każdą - hehe...niezła bajeczka.

Postać, która najbardziej mi się podobała to siostra głównej bohaterki, Judith. No i oczywiście staruszek Tucker :)

Lektorka do najlepszych nie należy, ale nie jest też jedną z tych gorszych. Taki przeciętny głos i styl czytania.

Ocena pomiędzy 5 a 6 gwiazdek.

Audiobook.
Czyta: Donata Cieślik
Takich rzeczy jest kilka, ale...

Uwielbiam książki tej autorki, ale ta wydawała mi się wyjątkowo przesłodzona. Ogromny plus za przemianę głównej bohaterki i tym samym zwrócenie uwagi na ważny aspekt w naszym życiu. Czy na pewno my sami nim kierujemy? Kto i dlaczego wpływa na nasze decyzje? Uważam, że zbyt rzadko zadajemy sobie to pytanie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka idealnie wpisała się w mój gust. Bardzo przyjemnie i szybko się czyta. A zakończenie idealnie romantyczne! Nic dodać, nic ująć.

Dobra mlodziezowka.
Przyjemnie sie czytalo.

Dobra mlodziezowka.
Przyjemnie sie czytalo.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Opowiastka. Miła i przyjemna, tyle.

Opowiastka. Miła i przyjemna, tyle.

Książka jest rewelacyjna,łezka się kręci w oku w niektórych momentach .Polecam

Książka jest rewelacyjna,łezka się kręci w oku w niektórych momentach .Polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetna książka, sama historia ale uważam że też mądra dająca dużo do myślenia, piękna książka polecam ❤️

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka lekka, piękna i przyjemna, chociaż mówi o bardzo prawdziwych problemach i sytuacjach. Nie mogłam się oderwać i przeczytałam w jeden wieczór.