40 dni walki duchowej

religia
Esprit
2019-03-14
2019-03-14
Wielki Post walka duchowa ks. piotr glas

Bez oceny, ponieważ ciężko jest ocenić taką książkę. Część ludzi znajdzie w niej to czego szukają, część potraktuje jako ciekawostkę.

polecam

polecam

Książkę zaczęłam czytać pierwszego dnia Wielkiego Postu z zamiarem czytania jednego rozdziału dzienne przez 40 dni. Skończyłam tydzień przed czasem. Potraktowałam ją jako dobre przygotowanie się do Świąt Wielkanocnych jak i przypomnienie tego, co jest tak naprawdę ważne. Świetna lektura szczególnie dla tych, których wiara jest żadna lub nie do końca pełna.

Czyta się jednym tchem. Na pewno przeczytam kolejne.

Czyta się jednym tchem. Na pewno przeczytam kolejne.

Nie była to zła książka, ale chyba niezbyt do mnie przemawiają dziełka do czytania "dzień po dniu". Najlepiej wtedy pamiętam początek (bo ciekawość była najświeższa) oraz koniec (bo przecież to tak niedawno). Środek gdzieś się zagubił. A może to już zazwyczaj się tak dzieje w przypadku czytania "poradników"? A może po prostu nic dla siebie tam nie znalazłam, nie wiem.

Wiele słów zawartych w tej książce zapada głęboko w serce.
Proste słowa, prawdziwe historie.
Trudno dodać cokolwiek, lepiej po prostu przeczytać.

Wiele słów zawartych w tej książce zapada głęboko w serce.
Proste słowa, prawdziwe historie.
Trudno dodać cokolwiek, lepiej po prostu przeczytać.

Książka, która powinna wpaść w ręce każdego człowieka, który ma problemy w sferze emocjonalnej. Pomaga zrozumieć nie tylko siebie, ale i postępowanie drugiego człowieka. Warto podjąć się 40-dniowego wyzwania, bo tak też nazwałabym tą walkę duchową - życiowym wyzwaniem.
Książka otwiera oczy na wiele aspektów życia, w szczególności, gdy nasze dobre czyny często kolidują z tym co mamy w myślach, albo gdy nasze dobre intencje rzadko kiedy idą w parze z tym jak odbierają nas inni.

Bardzo dobra, konkretna. Niezwykle pouczająca. Osobiście, czytając tą książkę odczuwałam taki wewnętrzny spokój. Polecam czytać powoli, bez pośpiechu.

Książkę bardzo dobrze i Bardzo szybko się czyta
na pewno nie da się przy niej nudzić.
Książka dodała mi Bożych skrzydeł.

Jak to święty Jan Bosko tak wyraził się na ten temat używajcie dwóch duchowych skrzydeł to jest pobożności Maryjnej i pobożności eucharystycznej na tych dwóch skrzydłach szybko pojedzie się do nieba. ♡

Książkę bardzo dobrze i Bardzo szybko się czyta
na pewno nie da się przy niej nudzić.
Książka dodała mi Bożych skrzydeł.

Bardzo mądra i wartościowa pozycja. Polecam

Bardzo mądra i wartościowa pozycja. Polecam