Testament Hitlera

2020-09-16
2020-09-16
9788366195905
Literatura polska sensacja testament Adolf Hitler

Dosyć przypadkowo trafiłem na ten kryminalny kąsek.Czym się kierowałem kupując?
opisem,tematyką no i okładką...słabe to? być może,ale był to strzał w dziesiątkę!
Bawiłem się wyśmienicie,połykałem szybką akcję, uśmiałem się z zabawnych dialogów i jestem niezmiernie rad z tego, że miałem po prostu nosa i ta zacna pozycja gości na mojej półce.

Dobrze mi z tym☺️

Dosyć przypadkowo trafiłem na ten kryminalny kąsek.Czym się kierowałem kupując?

Dobrze mi z tym☺️

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Testament Hitlera" to tytuł obok którego ciężko przejść obojętnie. Mnie zaintrygował opis tej książki.

I tak cofamy się do roku 1964. Akcja powieści została osadzona w Polsce, na Ukrainie i w Niemczech. Do Warszawy przyjeżdża niemiecka funkcjonariuszka Służb Bezpieczeństwa Monika von Hammersmarck aby wyjaśnić okoliczności zabójstwa Juliusza Stanisławskiego eksministra spraw zagranicznych RP. Do morderstwa doszło na Ukrainie. W przeprowadzonym śledztwie Monice ma pomóc Baldwin Koczyński, obecnie komisarz polskiej policji, kiedyś oficer wojska polskiego. Monika i Baldwin wyjeżdżają na Ukrainę. Okazuje się, że Stanisławski posiadał zaginiony Testament Hitlera. W tym dokumencie Hitler przekazał władzę swojemu potomkowi. Do tej pory nikt nie słyszał o potomkach Hitlera. Chętnych do odnalezienia testamentu jest coraz więcej. Szukają go Żydzi, tajna grupa niemiecka i Polacy. Jedno jest pewne jeżeli wpadnie w niepowołane ręce to w Niemczech dojdzie do przewrotu i być może wybuchnie atomowa III wojna światowa. Ile ludzi jeszcze zginie zanim odnajdzie się testament? Kim jest potomek Hitlera?

Ależ to była kapitalna historia. Wciągająca, imponująca z wartką akcją i zawrotnym tempem. Oprócz tego słowne przepychanki które idealnie tutaj pasowały. Tajne sprzysiężenie, samochody wojskowe, mnóstwo przeróżnej broni, niemieckie służby - ta książka to nie lada gratka dla miłośników militariów i historii. Ja nie czytam fantasy a okazało się ,że to książka z gatunku sensacyjna fantazja. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Autor stworzył ciekawą historię, która gdyby się tak dokładnie przyjrzeć mogłaby wydarzyć się naprawdę... Jeżeli chcecie poczuć dreszczyk emocji podczas czytania to polecam.

Za możliwość przeczytania tej książki dziękuję Wydawnictwu Skarpa Warszawska.

DNF 50%
Może jeszcze kiedyś do tego wrócę. Ale po przeczytaniu kilku stron łapie mnie niemoc czytelnicza. Coś w stylu tej książki mi nie leży. Nie trafia do mnie fabuła. Chyba o pewnych rzeczach nie powinno się gdybać. Nie mogę przebrnąć. Nie moje klimaty. Próbowałam się zmusić do przeczytania, ale to ponad moje siły.

Coś nie mam szczęścia do wyboru książek w ostatnim czasie.

DNF 50%

Coś nie mam szczęścia do wyboru książek w ostatnim...

Bardzo mi się podobała ta książka super pomysł z nawiązaniem do historii była bardzo wciągająca przeczytałem ją w dwa dni ja bym proponował autorowi zrobić z tego cykl o przygodach głównego bohatera tak,że jednym słowem mówiąc super książka.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przygodowa, sensacyjna, zawadiacka, dowcipna.

Przygodowa, sensacyjna, zawadiacka, dowcipna.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Uważam debiut w kategorii sensacja za udany. Autor ewidentnie ma wiedzę historyczną i militarną, pokusił się jednak o stworzenie nowej alternatywnej rzeczywistości świata i Polski po II wojnie światowej. Rzeczywistości ciekawej i zdecydowanie lepszej.
Akcja wartka chociaż momentami jakby urywana (może to działania korekty, mające na celu zmniejszyć książkę objętościowo?) Sam początek książki nie pasuje do klimatu panującego w jej środku. Dosadne pierwsze zdanie miało chyba przyciągnąć męskiego czytelnika. Zdecydowanie bardziej podobał się bogaty i wyważony język pozostałej części książki. Nie znalazłam w niej wulgaryzmów - no może jeden - to w dzisiejszej literaturze oraz w wykreowanych postaciach ewenement. Doceniam.
Niebanalne imię głównego bohatera sugeruje ciąg dalszy?
Czekam. Myślę, że autor ma duży potencjał.

SF na najwyższym poziomie. Zawrotne tempo akcji, barwne i wielowymiarowe postaci, dialogi po brzegi wypełnione inteligentnym poczuciem humoru. Całość tworzy spójny i szczegółowy obraz alternatywnej rzeczywistości. Polecam tym, którzy szukają literatury niebanalnej i wciągającej.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

W przeciwieństwie do amatorów, którzy niżej zamieścili komentarz w stylu: "Daję 1 bo nie umiem przeczytać więcej niż kilku stron"- ja książkę PRZECZYTAŁAM.Przechodząc do rzeczy... Akcja jest tak szybka, że nie ma czasu oderwać wzroku od książki. Mnóstwo motywów, barwnych postaci i duża realność- nie ma miejsca na fikcję. Takie książki bardzo lubię, szukam takich pozycji i fajnie kiedy je znajduję. Jeśli lubicie myśleć co by było gdyby to polecam ten tytuł.

Wiedzą, inteligencja i wysublimowany dowcip połączony z ciekawym, niekonwencjonalnym tematem. Lekkość pióra, wyobraźnia tworzące ciekawa akcję i wielowarstwowe, niekonwencjonalne postacie. BRAWO!!!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przeczytać można. Dobre do podróży. Nie wymaga natężenia umysłu.

Przeczytać można. Dobre do podróży. Nie wymaga natężenia umysłu.

• Zbiblio

Łukasz Ossoliński Testament Hitlera Zobacz więcej