Paprocany

Inne

Wyróżniona opinia i

Paprocany

przeczytanych książek 1515 napisanych opinii 667

Miło było czytać książkę, gdzie miejsca akcji były w okolicy, niedaleko której mieszkam. Fajne uczucie :) Na początku trudno było mi się przyzwyczaić do adwokackiego slangu. Nie słucham ani rapu, ani hip-hopu i może też dlatego drażniło mnie "porozumiewanie się" bohaterów, za pomocą cytatów z tychże dzieł.
Fajny romas w tle, dość pikantny - ostrzeżenie dla wrażliwych :P
Dla mnie? Fajna, zgrabna pozycja na pogodne dni.

Fajny romas w tle, dość pikantny - ostrzeżenie dla wrażliwych :P
Dla...

Będzie krótko.
Polecam.
😉
A tak na serio książki od tej autorki biorę w ciemno, ponieważ w każdej znajduję to co uwielbiam w literaturze czyli akcje, romans, pikanterię, humor oraz bohaterów których darzy się sympatią.
"Paprocany" idzie na półkę z książkami top&hot.

Będzie krótko.
Polecam.
😉
"Paprocany" idzie na półkę z książkami top&hot.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Paulina zachwyca mnie z każdą swą powieścią kryminalną,piórem znakomitym.
Są tu cięte,rewelacyjne riposty,klimat świetny w książce,postacie wspaniałe.
Śmieszne dialogi,przyjemność miałam z czytania tej świetnej lektury.

Paulina zachwyca mnie z każdą swą powieścią kryminalną,piórem znakomitym.
Są tu cięte,rewelacyjne riposty,klimat świetny w książce,postacie wspaniałe.
Śmieszne dialogi,przyjemność miałam z czytania tej świetnej lektury.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie jest to zbyt ambitna lektura, ale taki bardzo szybki przerywnik nikomu jeszcze chyba nie zaszkodził ;) Pozostałe części zabiorę na letni urlop, będą idealne.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Autorkę i jej styl albo się uwielbia albo nie znosi. Ja uwielbiam. Dodatkowo dobrze znane mi okolice. Fabuła jak zawsze zawsze szybka. Książki się pochłania szybko. Zazwyczaj w jakieś 3-4 godziny. Wiadomo jest to erotyk także jak ktoś ma problemy z opisami seksu to jest problem. Zagadka kryminalna jak zawsze fajna.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mam sporo zastrzeżeń, ale wątek głównych bohaterów wciągający. No i elementy erotyczne lepsze niż w książkach innej znanej pisarki.

Bardzo fajna książka. Bardzo szybko się czyta. Wciąga niesamowicie. Polecam

Bardzo fajna książka. Bardzo szybko się czyta. Wciąga niesamowicie. Polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

A: Czytałaś coś Pauliny Świst?
Ja: Taaaa, dawno temu.
A: I co myślisz?
Ja: Gangusy, seksy, prawnicy, nie moje klimaty. Nie lubię już takich książek.

Też ja: Pożyczam od A. ‘Sztauwajery’. Pamiętam, że to część serii; okazuje się że trzecia, więc prawilnie zaczynam od pierwszej – ‘Paprocan’.

Zarywam nockę, czytam na raz.

KURTYNA

PS Nie jest to ambitne, ani nawet dobre. Bohaterowie, a zwłaszcza bohaterki – sztampowe. Wszystkie szczupłe, wysokie, z cyckami i oczywiście mózgiem i poczuciem humoru na swoim miejscu. Faceci przystojni i twardziele, choć w środku mięciutcy jak żółtko w jajkach redaktora Makselona. I co? I oczywiście, że czytam już kolejną

A: Czytałaś coś Pauliny Świst?
Ja: Taaaa, dawno temu.
A: I co myślisz?
Ja: Gangusy, seksy, prawnicy, nie moje klimaty. Nie lubię już takich książek.

Zarywam nockę, czytam na raz.

KURTYNA

PS Nie jest to ambitne, ani nawet dobre....

Odniosłam wrażenie, że książka napisana jest po łebkach. Brak mi w niej akcji, rozwinięcia bohaterów, jakiegoś tła. Było szybko...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Chciałabym dać wyższą ocenę, bo sam pomysł na fabułę był niezły, ale błagam ten język, to zachowanie!
Czy 34-letnia pani adwokat nosi publicznie szorty ledwie zakrywające siedzisko? Czy używa takiego infantylnego, a do tego rynsztokowego słownictwa, że bardziej kojarzy się z nastoletnią galerianką niż wykształconą kobietą sukcesu? Czy ma aż tak lekkie podejście do spraw damsko-męskich, że idzie do łóżka z kimś kogo zna dwa dni, a potem jest niemal wyłącznie zajęta igraszkami z policjantem, podczas gdy jej bratanica najwyraźniej została porwana?
Seria Prokurator mi się podobała, mimo iż miałam zastrzeżenia do języka. Czytałam też inną książkę tej autorki z ogromnym zawodem, że problem jest taki sam. Ale ta pozycja, to zwyczajna kalka. Taki sam styl, ten sam sposób zachowania, temperament i słownictwo głównych bohaterów.
Stoi na mojej półce jeszcze kilka pozycji autorstwa Pani Pauliny, ale nie wiem czy przeczytam, może jako zapchajdziurę w chwili posuchy czytelniczej, bo muszę przyznać, że czyta się błyskawicznie.