Między Chrystusem a Antychrystem

religia
Esprit
2022-05-23
2022-05-23

Ks. Robert Skrzypczak w swojej książce zarysował problem antychrysta oraz zagrożeń dla chrześcijaństwa wypływających z wnętrza jak i grożących religii zewnętrznych niebezpieczeństw. W dość szerokim ujęciu ukazał zjawisko "fałszywych proroków". Warto sięgnąć, bo autor posłużył się zrozumiałem, publicystycznym językiem nie zaś stricte teologicznym (naukowym).

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ewidentnie zasługuje na 10!
"Czyta się"świetnie to najważniejsze co cenie w książce.Przekrój poruszanych zagadnień,postaci,faktów,histori,wydarzeń niedawnych i teraźniejszych obszerna soczysta treść.Jeśli ktoś interesuje się szeroko pojętym kościołem znajdzie wszystko co go interesuje -must have.
Dla sceptyka/ateisty ale z otwartą głową myśle że bardzoo wiele dała by ta książka do myślenia.
Nic Tylko czytać!🙂

Ewidentnie zasługuje na 10!
Dla sceptyka/ateisty ale z otwartą głową myśle że bardzoo wiele dała by ta...

Wartościowa pozycja prezentująca czytelnikowi, wbrew tytułowi, szersze spektrum odnoszące się do całości chrześcijaństwa i różnych zagadnień z tego wynikających niż sam tytułowy Antychryst.
Paradoks tego polega jednak na tym, że Antychryst jest tzw. małpą Boga, istotą stojącą po przeciwnej stronie barykady, a tym samym prezentowanie całości nauki Matki Kościoła wywodzące się z nauczania naszego Zbawiciela jest właściwie zmierzeniem się z wrogiem. Bowiem wszystko co stoi w opozycji do Chrystusa staje się jego przeciwieństwem, a tym samym Antychrystem, nieważne jak go zdefiniujemy.
Pozycję polecam każdemu chrześcijaninowi, warto się z nią zapoznać.

W swojej najnowszej książce x. Robert zajmuje się nie tylko postacią Antychrysta, ale przede wszystkim Kościołem, który ukochał na równi z ukochaniem Chrystusa ( znam x Roberta osobiście i świadczę o jego wielkiej pokorze, mądrości i wierze ). W sposób stanowczy, ale jednocześnie bardzo wyważony, z szacunkiem, a jednocześnie bezkompromisowo zajmuje się tematami "drażliwymi": Komunii Świętej dla osób w ponownych związkach, pigułką antykoncepcyjną, pornografią. Na pytanie sceptyków -a co taki ksiądz może wiedzieć ?. Odpowiem - przeczytaj.

• Religia
  • Chrześcijaństwo