Dieta antyrakowa. Przepisy na zdrowe życie

Okładka książki Dieta antyrakowa. Przepisy na zdrowe życie Agata Lewandowska
Okładka książki Dieta antyrakowa. Przepisy na zdrowe życie
Agata Lewandowska Wydawnictwo: Wydawnictwo RM zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Wydawnictwo RM
2021-01-01
2021-01-01

"Dieta antyrakowa. Przepisy na zdrowe życie", autor: Agata Lewandowska.

Każdy kto mnie zna, wie, że staram się prowadzić zdrowy styl życia. Widząc tę książkę od razu wiedziałam, że musi znaleźć się w mojej biblioteczce 😍

Prezentowany tytuł porusza m.in. takie kwestie jak niewłaściwy sposób żywienia, a nowotwory. Autorka porusza kwestie dotyczące m.in. substancji toksycznych i potencjalnie szkodliwych dla żywności, temat dodatków do żywności, niedobory i nadmiary oraz ich konsekwencje. Poruszona zostanie również kwestia składników jakie chronią nas przed nowotworami oraz temat diety i stylu żywienia w profilaktyce raka. W dalszej części książki znajdziecie natomiast przepisy na zdrowe i pyszne śniadania, obiady, kolacje, surówki i koktajle 😍

Wiadomo, że niestety nie ma sposobu żeby w 100% uchronić się przed nowotworem. Zdrowa dieta jednak w znacznym stopniu może zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka.

W mojej ocenie jest to książka, która powinna znaleźć się w każdym domu 😍 Prezentowany tytuł zawiera naprawdę przydatną wiedzę 👍 Poradnik napisany jest zrozumiałym językiem, a przepisy są naprawdę fajne i proste 👍

Szczerze polecam Wam tę książkę 👍 Myślę, że może być ona również świetnym pomysłem na prezent 👍

#współpracarecenzencka

"Dieta antyrakowa. Przepisy na zdrowe życie", autor: Agata Lewandowska.

Dieta antyrakowa również przybliża nam temat, poczynając od czynników ryzyka powstania nowotworów, po konserwanty, nieodpowiednie sposoby przygotowywania posiłków czy opakowania które mogą wpływać na zwiększone ryzyko powstania nowotworu. Mamy tu też cały spis składników, które nas chronią przed nowotworami, oraz gdzie te dokładnie składniki możemy spotkać. Ja najbardziej lubię zawarte w książce tabelki, gdzie mamy od razu widoczne gdzie znajdziemy konkretne witaminy czy składniki mineralne. Przejdziemy przez różne zdrowe diety, które pomogą nam zachować zdrowie. A to co najlepsze to przepisy z podziałem na konkretne posiłki, jak śniadania czy kolacje. Sprawdziłam i polecam na przykład czekokaszę, lub kanapki z kozim serem i truskawkami, które właśnie zaczynają się pojawiać w sprzedaży. Znajdziesz tu wiele dość łatwych, szybkich w przygotowaniu i smacznych dań.

Analizujesz to, co ląduje na twoim talerzu a następnie w żołądku?
A może nawet nie zdąży TO trafić na talerz, tylko prosto do brzucha?
Na szybko, byle jak a później problem.

Czymże jest ten nowotwór?
Każdy o nim słyszał, może nawet gdzieś tam się go boi, ale ilu miało z nim kontakt, chociaż taki pośredni…

W książce „Dieta antyrakowa. Przepisy na zdrowe życie” Agaty Lewandowskiej znajdziemy informacje na temat tego, czego powinniśmy się wystrzegać a co jest zalecane, aby zmniejszyć ryzyko pojawienia się w naszym życiu raka. Których produktów powinno się znaleźć więcej w naszym jadłospisie, a które powinniśmy wykluczyć a przynajmniej zminimalizować ich spożycie. Ponadto, jak przygotowywać i przechowywać pewne produkty, aby były nadal odpowiednie dla naszego organizmu i abyśmy mogli zachować w nich jak największą ilość cennych składników.
Poza ciekawą teorią, znajdziemy tutaj również wiele smacznych przepisów na śniadania, obiady, kolacje czy zdrowe przekąski.

Wielu myśli, „Co ma być, to będzie”, jednak bardziej odpowiednim powiedzeniem byłoby tutaj „Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz”. W codziennym pośpiechu, czy z racji naszych przyczajeń nie zwracamy uwagi na to jak się odżywiamy i jak żyjemy, a jednak dieta i styl naszego życia ma niewiarygodnie duży wpływ na nasze zdrowie.
Chcemy być zdrowi, jednak mało robimy w tym kierunku.

Jak się okazuje, już Hipokrates, który był greckim lekarzem, twierdził „Jesteś tym, co jesz”.
I ja się z nim zgadzam, a TY?

Dziękuję Wydawnictwu RM za egzemplarz do recenzji.
Współpraca z wydawnictwem nie ma wpływu na recenzję.

Analizujesz to, co ląduje na twoim talerzu a następnie w żołądku?
A może nawet nie zdąży TO trafić na talerz, tylko prosto do brzucha?
Na szybko, byle jak a później problem.

Czymże jest ten nowotwór?

W książce „Dieta antyrakowa. Przepisy na zdrowe życie” Agaty...

• RAK
  • Z polecenia do kupienia ...

Dodaj cytat z książki Dieta antyrakowa. Przepisy na zdrowe życie