Szczęśliwy płaszcz Koziołka

2022-08-30
36 min.
Marcin Brykczyński
dladzieci

Książka obowiązkowo powinna przejść przez ręce każdego dziecka.

Książka obowiązkowo powinna przejść przez ręce każdego dziecka.

"Szczęśliwy płaszcz Koziołka" od @wydawnictwojednosc to przepięknie wydana, rymowana opowiastka o małym Koziołku z wielkim serduszkiem. Potrafił on podzielić się tym, co dla niego najcenniejsze z potrzebującymi, dzięki czemu zyskał przyjaciół.

Książeczka, po za wspaniałymi ilustracjami cieszącymi oko małych czytelników, niesie ze sobą piękne przesłanie. Uczy dzieci jak w prosty sposób, dzieląc się tym co mamy, można dać drugiemu szczęście i przywołać uśmiech na twarzy. Przykład Koziołka jest dowodem na to jak wyciągnięta, pomocna dłoń potrafi zdziałać cuda w życiu nie tylko tego, komu pomagamy, ale i w nas samych, bo dobro zawsze wraca do tego kto je czyni.
Polecam wam bardzo tę wartościową publikację, która umili czas waszym pociechom. I jestem pewna, że nie jeden raz chętnie po nią sięgną.

Opowiem Wam dziś historię o pięknym płaszczyku, który stał się jeszcze piękniejszy wtedy, kiedy go już nie było.

"Szczęśliwy płaszcz Koziołka" opowiada przede wszystkim o przyjaźni, empatii i dobrym sercu, a także o tym, że czynione dobro powraca.

Tytułowy bohater, Koziołek, wybiera się na spacer w nowym płaszczu, który wzbudza powszechny zachwyt napotkanych znajomych. Koziołek był bardzo dumny ze swojego płaszcza. Ale po drodze napotyka kolejno zwierzątka potrzebujące pomocy: rodzinę żab, które straciły dom, kota z obolałym ogonem, pisklaka, który utknął na wysokim drzewie, rodzinę jeży, zajączka... Każdemu z nich Koziołek podarował fragment swojego pięknego płaszcza, by im pomóc. Ostatecznie z płaszcza nic nie zostało, a Koziołek tylko uśmiechał się na myśl o tych, którym udało mu się pomóc. Wtem rozszalała się śnieżyca, a mroźny wiatr przeszywał Koziołka na wskroś. Ukrył się więc za dużym kamieniem, by przeczekać najgorsze...

Jak myślicie, co się stało z bohaterskim Koziołkiem? Uspokoję Was tylko, że dobro do niego powróciło. Prócz prawdziwych przyjaciół, Koziołek zyskał także nowe piękne okrycie uszyte z wdzięcznością i sercem.

Przepiękna opowieść napisana rymowanym tekstem okraszona uroczymi ilustracjami, ucząca empatii i szacunku względem innym, a także tego, że rzeczy materialne nie są najważniejsze.

Ta urocza książeczka to nie tylko wspaniała pochwała bezinteresownej pomocy, ale także przykład na to, iż prawdziwy przyjaciel stawia dobro innych nad własne, nawet jeśli w ten sposób utraci coś wartościowego. Rzeczy i dobra materialne bowiem nie są najważniejsze, warto je poświęcić dla wyższego celu, którym jest dobro i bezpieczeństwo potrzebujących.

Tytułowy Koziołek to bezsprzecznie bohater, który oczaruje każdego. Jest on cudowną postacią, niosącą bezinteresowną pomoc wszystkim, których niespodziewanie spotyka, na dodatek bez względu na konsekwencje. Niestety, w pewnym momencie zdawać się może, że okazana troska zaszkodziła samemu wspierającemu, lecz nie trwa to długo. Młody czytelnik szybko przekona się, że dobro, które czynimy, zawsze do nas powróci i warto dbać o innych, gdyż wspólnie zawsze można osiągnąć więcej.

Fundamentem tej uroczej książeczki jest niewątpliwie przepiękna, odurzająca szata graficzna. Feeria barw skutecznie zachęca dziecko do przeglądania, silnie angażuje, ilustracje są duże, szczegółowe, idealnie odzwierciedlają poznawaną treść, dlatego błyskawicznie oczarują młodego czytelnika. Tekstu nie ma zbyt wiele, a duża czcionka kusi pociechę do samodzielnej lektury, jaka z pewnością przyniesie mnóstwo radości oraz satysfakcji.

"Szczęśliwy płaszcz Koziołka" to wyjątkowa książeczka, która pod postacią niebywale ciepłej, przyjemnej opowieści, przemyca ponadczasowe lekcje o tym, że zawsze warto bezinteresownie pomagać i czynić dobro, a także uzmysławiająca, że w grupie tkwi siła, dlatego trzeba współpracować i troszczyć się o siebie nawzajem. Mieć kogoś, na kogo zawsze możemy liczyć, to ogromne szczęście. Polecam gorąco!

Tytułowy Koziołek to...

Książka napisana przez Toma Percivala i wydana przez Wydawnictwo Jedność, to historia dla młodszych dzieci. Zawiera piękne, spokojne ilustracje Christine Pym oraz wierszowany tekst, który opowiada o pewnym Koziołku. Zwierzątko posiadało wyjątkowo piękny płaszcz, który zachwycał wszystkich wokoło, kiedy Koziołek dumnie w nim spacerował. W czasie wędrówki spotkał rodzinę żab, które poprosiły o pomoc. Bez namysłu oddał kawałek rękawa, aby żabia rodzina miała łódkę… Gdy spotkał kota, którego ogon został przytrzaśnięty, z kawałka płaszcza zrobił bandaż… Koziołek nikomu nie odmawiał pomocy, a jego płaszcz znikał i znikał… Gdy nadeszło ochłodzenie i burza śnieżna zrobiło mu się bardzo zimno…

Szczęśliwy płaszcz Koziołka to piękna historia o zwierzątku, które bezinteresownie się dzieliło z potrzebującymi. Nie oczekiwało niczego w zmian, wystarczyła mu satysfakcja ze zrobienia dobrego uczynku. Gdy jednak to Koziołek wpadł w tarapaty, los mu się odwdzięczył, a dobro które dawał innym, właśnie wtedy skumulowane do niego wróciło.

Książka promuje czynienie dobra, bycia dla innych życzliwym i użytecznym. Uczy również empatii. Poruszany temat można także sprowadzić na niższy poziom, aby tłumaczyć dzieciom dlatego warto się ze sobą dzielić, że gdy raz jedno pomoże drugiemu, innym razem to drugie pierwszemu. Moim córkom podoba się historia oraz dobór pojawiających się na kartach zwierzęcych bohaterów. Uważam, że jest to wartościowa lektura, do której warto nie raz wracać.

To kolejna, piękna książka duetu Percival i Pym, a właściwie trio dokładając do tego przekład Marcina Brykczyńskiego.

Bohaterem jest koziołek. Przeszczęśliwy koziołek, bo otrzymał przepiękny nowy płaszcz, którego wszyscy mu zazdroszczą. Jednak gdy podczas spaceru trafia na potrzebujące pomocy żabki długo się nie zastanawia i z kawałka płaszcza tworzy dla nich łódkę. Na tym nie koniec, bo potrzebujących jest o wiele więcej. Ostatecznie to koziołek pozostaje bez okrycia. Ale może zyskał coś w zamian? Jak się okazuje tak, ma wspaniałych przyjaciół, którzy nie zapominają o nim w potrzebie.

Przepiękna opowieść o niesieniu bezinteresownej pomocy, życzliwości i przyjaźni. O tym, że dobro wraca, czasem ze zdwojoną siłą.

To bardzo wartościowa lektura, okraszona pięknymi ilustracjami i rymowanym tekstem. Nie sposób się od niej oderwać!

Cudowna książka, pełna ciepła, empatii i troski o bliźniego. Książka o przyjaźni, o tym, że dobro wraca a rzeczy materialne są nic nie warte w obliczu niesienia pomocy.

Koziołek wyszedł na spacer w swoim nowym pięknym płaszczu. Podziwiał go każdy kto go zobaczył. Na swojej drodze napotykał wiele zwierząt w potrzebie i ani chwili się nie wahał aby im pomóc. Okazało się, że z jego płaszcza można zrobić wiele bardzo ciekawych i potrzebnych przedmiotów. Łódka dla żab, opatrunek na ogon rannego kotka, długa lina do uratowania pisklaka i kilka innych. Takim sposobem Koziołek został bez płaszcza a nadeszła już zima. Zmarznięty próbował się gdzieś schronić, ale to nie było proste i nadal było mu bardzo zimno. Na ratunek przybyli mu przyjaciele, których to on wcześniej uratował. Z różnych skrawków materiałów zrobili dla niego bluzę. Takim sposobem zyskał nie tylko piękny kawałek garderoby, ale również wieku przyjaciół.

Książka jest przepięknie wydana w sporym formacie, twardej oprawie i z przepięknymi ilustracjami. Tekst jest rymowany i bardzo dobrze się go czyta.

Wspaniała historia do czytania na codzień.

Mały Koziołek wyszedł na spacer w swoim nowym płaszczu. Dzięki niemu czuł się kimś wyjątkowym. Po drodze okazuje się, że ktoś potrzebuje pomocy. Czy Koziołek będzie w stanie poświęcić swój ukochany płaszcz, by pomóc innym w potrzebie? Czy ktoś pomoże Koziołkowi jak sam będzie potrzebował pomocy?

Cudowna opowieść z pięknymi ilustracjami, która pokazuje, że warto pomagać i najlepszą receptą na szczęście jest dobroć.

Cudowna opowieść z pięknymi ilustracjami, która pokazuje, że warto pomagać i...

Mówi się, że dobroć, kiedy się nią dzielimy, to ją mnożymy. A choć z punktu widzenia matematyki to paradoks, nie mający nic wspólnego z działaniami, to życie pokazuje, że faktycznie taki paradoks istnieje. Odczuwa to prędzej czy później każdy, a szczególnie ta osoba, która jest empatyczna, wspierająca, która zawsze wyciągnie pomocną dłoń do osoby potrzebującej pomocy.
O tym, że warto tak postępować, o postawach, które powinniśmy powielać, o tym, że warto być dobrym i że razem możemy więcej przeczytać możemy w wielu książkach opowiadających o wartościach. Wśród nich jest jednak szczególnie piękna pozycja – wyjątkowa zarówno jeśli chodzi o treść, jak i o wydanie oraz ilustracje Christine Pym. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Jedność Książka pt. „Szczęśliwy płaszcz Koziołka”, to historia o wielkim sercu, o trosce o innych przedkładanej ponad własne egoistyczne pobudki. Tom Percival pokazuje, że najpiękniejsze w posiadaniu skarbu (niekoniecznie rozumianego dosłownie) jest to, że możemy się nim dzielić. To pozycja zarówno dla dzieci potrafiących czytać, jak i dla tych, które usadowione na kolanach opiekuna będą słuchały, śledząc akcję również dzięki sugestywnym rysunkom. Książkę można wykorzystać również jako inspirację do rozmowy o wartościach i postawach wartych powielania.
Poznajemy Koziołka, który wybrał się na spacer w swoim nowym płaszczu z guzikami i zielonym kołnierzu. Ten płaszcz, leżący na zwierzaku znakomicie, był bez wątpienia powodem do dumy, a już na pewno wzbudzał zachwyt wśród wszystkich dookoła. Koziołek, słysząc pozytywne komentarze, był naprawdę szczęśliwy. Przynajmniej do momentu, kiedy usłyszał cichy rechot w przydrożnym kanale. Okazuje się, że ukrywała się tam rodzina żab, która straciła przytulny dom. Koziołek nie namyślając się długo, poświęcił kawałek swojego pięknego, nowego płaszcza, by stworzyć łódkę dla żabek.
To, że Koziołek podzielił się płaszczem z żabkami było wspaniałym, ale jak się okazuje, wcale nie ostatnim aktem dobroci. Nieco dalej zwierzak spotkał bowiem kota, którego ogon utkwił w pułapce na myszy, a któremu płaszcz posłużył jako bandaż, kurę, której pisklę utknęło na drzewie i trzeba było wykorzystać płaszcz, by się wspiąć na górę po nitce. Koziołek pomagał ile zdołał do chwili, kiedy z płaszcza już nic nie zostało. Niestety robiło się coraz zimniej, a Koziołek, pozbawiony płaszcza powoli zamarzał. Wtedy to zjawiły się wszystkie zwierzęta, którym pomógł i wspólnie zrobiły z tego, co przyniosły, okrycie dla Koziołka. Najpiękniejsze i najcieplejsze, bowiem włożyły w to całe swoje serce, a bluza stała się symbolem dobroci Koziołka i dowodem na to, że warto się dzielić, że warto być dobrym!
Wspaniałe jest to, że książka ma moc budzenia w ludziach dobra, moc przemieniania. Niesie ze sobą pozytywne przesłanie, pomaga kształtować wzorcowe postawy, a przy tym jest po prostu prostą, a jednocześnie piękną opowieścią.

O...

"Szczęśliwy płaszcz Koziołka" to kolejna wspaniała książka obrazkowa dla dzieci od Wydawnictwa Jedność. To oryginalna opowieść Toma Percivala - autora książek dla dzieci rozwijających inteligencję emocjonalną z pięknymi ilustracjami Christine Pym, która nie pozostawi żadnego dziecka obojętnym. Jej polską wersję językową stworzył Marcin Brykczyński - znany tłumacz, pisarz i poeta. ❤️ To wyjątkowa opowieść o Koziołku, który dostał piękny, nowy płaszcz i czuł się w nim wspaniale. Wkrótce wybrał się w nim na spacer. Wszystkim przechodniom również bardzo się podobał. Płaszcz miał starannie zapięte guziki i kołnierz koloru trawy. Na właścicielu leżał znakomicie. Koziołek czuł się szczęśliwy. Wkrótce usłyszał wołanie o pomoc żab z przydrożnego rowu. Okazało się, że są bez domu. Koziołkowi zrobiło się ich żal. Recenzja na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2022/10/szczesliwy-paszcz-kozioka.html

• Dla dzieci
  • Lidka wiek nieokreślony