Gwiazdka Miko. Sklep z zabawkami Braci Gwiazdków

Okładka książki Gwiazdka Miko. Sklep z zabawkami Braci Gwiazdków David Litchfield
Okładka książki Gwiazdka Miko. Sklep z zabawkami Braci Gwiazdków
David Litchfield Wydawnictwo: Zielona Sowa literatura dziecięca
2022-11-09
48 min.
Anna Pliś
Gwiazdka Święta Boże Narodzenie

Wyznacznikiem dobrej książki dla dzieci jest też to, że podoba się ona dorosłym. A ta mi się podobała niesamowicie ;)
Jest krótka, idealna dla przedszkolaków, a jednocześnie przekazuje wiele wartości istotnych w życiu.
Nie można też pominąć tego, jak pięknie jest ilustrowana. Z chęcią bym obejrzała animację na podstawie tej książki ;)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Cudna! Uwielbiam książki wydawnictwa Zielona Sowa i ta pozycja jest kolejną, która mnie zachwyciła. Przepiękne ilustracje, magiczne, klimatyczne, bardzo świąteczne. Krótkie dialogi, które utrzymują uwagę dzieci i wydźwięk całej historii - życzliwość i bycie dobrym dla innych pomaga w życiu, przynosi wszystkim radość i sprawia, że wspólnie jest... lżej oraz przyjemniej.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

„Gwizdka Miko” to historia pełna ciepła, troski o drugiego człowieka, chęci niesienia pomocy innym i sprawienia im radości - bezinteresownie.

Miko to chłopiec, który ma trzech wujków Kacpra, Melchiora i Baltazara, którzy posiadają sklep z zabawkami. Jednak nikt nie wie, że na zapleczu tego sklepu dzieją się cuda. Zabawki są tam wymyślane, sprawdzane i skrapione odrobiną magii.

Miko pewnego dnia zauważa grupkę dzieci, która zagląda przez szyby i nigdy nie wchodzi do środka. W Wigilię postanawia za nimi pójść. Gdy odkrywa gdzie te dzieci mieszkają i w jakich warunkach postanawia, że chociaż w tę jedną noc chce, aby wszystkie dzieci w mieście były szczęśliwe. Chce im wszystkim podarować po jednej zabawce. Udaje mu się to z pomocą wujów oraz nowych przyjaciół.

Ta jedna decyzja nadała bieg całemu późniejszemu życiu chłopca. Od kolejnego roku nie chciał już uszczęśliwiające dzieci tylko z własnego miasteczka a z całego świata.

A to przecież tak naprawdę dopiero początek tej historii.

Jestem totalnie zauroczona tą książką. Kocham ilustracje autora, historia jest fantastycznie napisana i przemyślana. Idealnie wpasuje się w klimat oczekiwania na ten magiczny czas Świąt.

Piękne wydanie, twarda oprawa, papier najwyższej jakości. Ilustracje fenomenalne, tekst płynny i spójny.

Zdecydowanie jest to mój numer 1 tegorocznych premier świątecznych.

Przepiękna książka. Sama okładka już jest urzekająca, zastosowano specjalną grafikę . Cała dosłownie mieni się w światełkach, odbijających się w śnieżynkach. Ilustracje wewnątrz też robią wrażenie. Nastrój świąteczny zapewniony. Treść cudowna. Akcja toczy się częściowo w olbrzymim sklepie z zabawkami ,gdzie na zapleczu trwa nieustanna produkcja zabawek. Sam sklep jest niesamowity i przypomina sam Harold Square Macy's największy dom towarowy w Nowym Jorku. Imiona właścicieli sklepu : Kacper ,Melchior i Baltazar też myślę, że nie są nam obce i zostały specjalnie zastosowane ,by stopniować oczekiwanie do gwiazdki. Trzech wujów i mały chłopiec - Miko. Co może się wydarzyć? Miko dorasta w sklepie i sam staje się małym pomocnikiem personelu sprzedającego. Zaczyna zauważać dwa światy- pierwszy to klienci sklepu ,a drudzy to dzieci z przylepionymi noskami do szyby od zewnątrz. Dlaczego nie wchodzą do środka? Miko próbuje rozwiązać ten dylemat. Jakie przeszkody spotyka po drodze ? Czy można naprawić świat chociaż raz w roku, żeby wszystkie dzieci z jego miasta były szczęśliwe i czy można pragnąć jeszcze więcej ? Czy można dać jeden dzień radości dzieciom na całym świecie? Przeczytajcie kochani, a odpowiedź sama nadejdzie. Czeka was po drodze wiele przygód z reniferową podróżą włącznie. Nie zapomnijcie tylko o marchewce dla tych zwierząt! Do dzieła ! Postarajmy się razem z Miko, aby te święta były jeszcze lepsze.

Piękna opowieść o MIKOłaju i jego wielkim marzeniu. Krótka, prosta, nieprzeładowana historia dla przedszkolaków.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Piękna bajka, pełna magii dzięki wyjątkowym ilustracjom, wspaniałej historii i ładnemu językowi jakim została utkana. Polecam dla dzieci od trzech lat, mój czterolatek zachwycony. Myślę, że pięcio i sześciolatki też zostaną zauroczone ;)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Piękna historia, aż się wzruszyłam kiedy ją czytałam. Do tego wspaniałe, bardzo ciepłe ilustracje. Magiczna historia o Świętym Mikołaju.

• Dla dzieci
  • Dziecięce
  • Przeczytane z dziećmi
  • Dla Anieli
  • Samodzielne
  • Książki

Dodaj cytat z książki Gwiazdka Miko. Sklep z zabawkami Braci Gwiazdków