Haj, czyli jak nie szkodzić sobie i innym

Okładka książki Haj, czyli jak nie szkodzić sobie i innym Bartek Przybyszewski, Damian Sobczyk
Okładka książki Haj, czyli jak nie szkodzić sobie i innym
Bartek PrzybyszewskiDamian Sobczyk Wydawnictwo: Altenberg poradniki
poradniki
Altenberg
2022-11-14
2022-11-14
narkotyki psychodeliki lsd heroina stymulanty polityka narkotykowa substancje bezpieczeństwo

Okładka książki Podcastex. Polskie milenium Bartek Przybyszewski, Mateusz Witkowski
Podcastex. Pol... Bartek Przybyszewsk...
Okładka książki Historie twórców Joanna Broniewska, Bartek Przybyszewski, Zuzanna Szybisty
Historie twórców Joanna Broniewska, ...
Okładka książki Rozum i Godność Człowieka Krzysztof Gonciarz, Bartek Przybyszewski
Rozum i Godnoś... Krzysztof Gonciarz,...

Bardzo prostym językiem napisana dobrze się czyta

Bardzo prostym językiem napisana dobrze się czyta

Bardzo solidna podstawa wiedzy o narkotykach. Bez demonizowania, bez wychwalania, z masą praktycznych informacji. Powinna być omawiana w szkołach.

Jeśli już dotrze do nas ten oczywisty fakt, że ludzie brali, biorą i będą brać substancje psychoaktywne, to przeczytanie tej książki jest kolejną najlepszą możliwą rzeczą do zrobienia. Przystępnie opisane działanie różnych używek, zarys historyczny, kontekst, efekty uboczne. Do tego kilka mini-wywiadów z osobami takimi jak prawnik czy pracownik SOR.

Tę książkę powinien przeczytać każdy, bez względu na to jakie ma podejście do narkotyków. Wiedza być może dla niektórych podstawowa, ale rzetelna, kompleksowa i niezbędna do życia w społeczeństwie.

O narkotykach czytałem, oglądałem, słuchałem wielu wywiadów. Myślałem że 400 stron tej książki będzie opisywało to co mogło mi umknąć, bardziej rozwinie temat poszczególnych substancji. Jednak książka jest napisana "szeroko", dużo uładnień zapychaczy, mało w niej treści. Jak na warunki polskie - może być - ale czuję że więcej informacji na temat danej substancji da artykuł z dobrego źródła anglojęzycznego, tym bardziej że wielu w mojej opinii "podstawych" bądź zyskujących popularność substancji, w książce nie ma.

Jeżeli o narkotykach wiesz tyle co nic, jest to dobra pozycja. Przedstawi po krótce historie i obecne starcia z narkotykami, czy też nowinki w terapii z ich użyciem.

A jeżeli chcesz dogłębnie poznać temat narkotyków, ta książka ci nie pomoże.

Dość kompleksowy przegląd przez narkotyki, czym są, jak działają i jaki jest ich status prawny. Czyta się szybko, ale brakuje mi jakiegoś pogłębienia tematu i puenty na koniec

Powinni tego uczyć w szkołach.

Powinni tego uczyć w szkołach.

Bardzo przyjemnie napisana książka zrozumiałym, prostym językiem o substancjach. Zbiór rzetelnych informacji na temat wielu znanych(...) i o tym jak powinno się postępować, by być bezpiecznym - jeżeli już ktoś musi próbować. Książka nie zachęca do korzystania z jakiejkolwiek substancji, są podane efekty "pozytywne" i "negatywne" (bez bajek o wyskakujących nastolatkach z 6 piętra) :)

Doskonała, właśnie takiej lektury wszyscy potrzebowaliśmy! Przystępnie napisana, bardzo wartościowa merytorycznie. Polecam każdemu.

Trochę mi zajęło jej przeczytanie.
Lekki niedosyt, sporo zdublowanych treści w różnych rozdziałach.
Tak czy siak, dla wielu (np. rodziców ) może być to świetne podsumowanie tematyki związanej z narkotykami - na pewno jest to przydatna publikacja.

Trochę mi zajęło jej przeczytanie.
Lekki niedosyt, sporo zdublowanych treści w różnych rozdziałach.

• Popularnonaukowe
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki Haj, czyli jak nie szkodzić sobie i innym