Tamtego lata

Okładka książki Tamtego lata Laura Savaes
Okładka książki Tamtego lata
Laura Savaes Wydawnictwo: Moondrive Cykl: Tamtego lata (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Enemies to Lovers 16+ Używki ADHD

Fajny letniaczek, gdy mamy ochoę przeczytać coś na rozluźnienie

Fajny letniaczek, gdy mamy ochoę przeczytać coś na rozluźnienie

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Szczerze mówiąc po przeczytaniu opisu moją pierwszą myślą było: książka jakich wiele. I trochę podtrzymuję tę opinię po lekturze. Nie była tragiczna, ale wybitna zdecydowanie też nie. Poruszona jest tematyka ADHD, a także jak problemy rodzinne wpływają na nasze funkcjonowanie.

To typowe od wrogów do kochanków, z tym, że zakończenie nie jest pozytywne. Dopiero w drugim tomie możemy liczyć na szczęśliwe zakończenie.

Choć rozumiem, że ADHD miało mieć wpływ na ilość przemyśleń to tutaj połowa fabuły to analizowanie Lei dosłownie wszystkiego w relacjach. Opisów miejsc akcji nie doczekacie się. Osobiście po prostu się przez to nudziłam. Gdyby odjąć 1/3 przemyśleń książka nie byłaby cegłą (520 stron).

Liczę, że drugi tom będzie lepszy...

Muszę przyznać, że byłam nieco w szoku. Spodziewałam się gorzko-słodkiej historii, która skończy się dobrze, a tu taka niespodzianka.
Bardzo fajny pomysł, całkiem fajnie zrealizowany, choć nie obyło się bez zgrzytów w postaci zachowania bohaterów, szczególnie mężczyzn, które - jak dla mnie - odbiegały od tego, jak naprawdę się zachowują. Po przeczytaniu mam niedosyt. Polecam do rozluźnienia, bo czyta się bardzo dobrze i ciężko jest przestać.

Z pozoru podobna historia do historii z innych książek, ale nie wiem... Ma coś w sobie, co sprawia, że nie można się od niej oderwać.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zszokowała mnie ta książka. Byłam przekonana, że to będzie zwykłe słodzutkie YA, napisane przystępnym, ale nie powalającym językiem. No wiecie, fajna młodzieżówka. I tyle.

A tu nie.

Tamtego Lata jest świetne, narracja mnie dosłownie powaliła na kolana, nie wiedziałam, że potrzebuję takiego stylu w swoim życiu, dopóki po nią nie sięgnęłam.

Jestem naprawdę zachwycona całością. Jedna z najlepszych książek ostatnich miesięcy, czekam na więcej i mega polecam. Będziecie zachwyceni jak ja, obiecuję!

A tu nie.

Jestem naprawdę zachwycona...

Piekna historia 🥲🥲🥲

Piekna historia 🥲🥲🥲

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

3 razy na tak! Książka ciekawa oraz bardzo szybko się czyta. Zachęcam do przeczytania samemu by zagłębić sie w tą niezwykle ciekawą fabułę!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przychodzę dzisiaj z bardzo dobra książka, a mowa o ,,Tamtego lata" autorki Laury Savaes. Jest to dopiero pierwszy tom i mam nadzieję że będzie następna część tej bardzo dobrej książki. Dodam że ona ma 530 stron.
Główną bohaterkę jest Lea. Młoda dziewczyna ma 17 lat. Ma ADHD, jest miła, ale też wycofana. Nie lubi być w centrum uwagi. Dziewczyna na wakacje wraca do rodzinnego miasteczka do Tatum rodzice się rozwiedli i każdy prowadzi inne życie. Lea martwi się czy byli znajomi jej znów przyjmą do swojego grona. Do tego poznaje małomównego, dziwnego i bardzo przystojnego ,, kolegę " Flynna. Niestety od samego początku ta dwójka jest do siebie źle nastawiona, ale z czasem....
Przeczytajcie a się dowiecie.
Nie spodziewałam się takiej książki. Powiem szczerze że autorka znalazłam przez przypadek na Instagramie. Postanowiłam zamówić książkę i tak zamówiła. I sobie leżała na półeczce. Więc wzięłam i przeczytałam. Autorka porusza temat z zaburzeniami ADHD. Wcześniej za bardzo nie wiedziałam co to jest, myślałam że to jakieś nadpobudliwe zachowanie.
Bardzo lekkie pióro sprawia że czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Zakończenie? Niedowierzanie! Nawet nie przeszło mi przez myśl że takie będzie. No co za szok! Bardzo polecam każdemu żeby przeczytał tę książkę.

Tytuł: Tamtego lata
Autor: Laura Savaes
Wydawnictwo: moondrive
Tom 1
°°°
,, Może to nasze wewnętrzne potwory nas do siebie przyciągają, tak jak ogień przyciąga ćmę po to, by zginęła w jego płomieniu? ''
Recenzja:
Lea Woods czyli główna bohaterka, która wraca do domu w dawnym mieście. Tym razem jednak mieszka z ojcem w bogatej dzielnicy, a nie swojej dawnej bezpiecznej przystani. Dziewczyna, która jest bardzo osamotniona. Mimo tego co sobie obiecała, powraca do swoich dawnych przyjaźni.
Relacja Lei i Annie jest wręcz siostrzana co jest bardzo przyjemnie opisane. Tak samo jak relacja Lei i Flyna, która jest za to burzliwa, ale czy to właśnie nie po burzy wychodzi słońce?
Flynn Ashford to największy atencjusz w całym mieście. Wszyscy mają go za nadętego buca. Jednak dla Lei jest inny, dziewczyna widzi w nim coś czego inni nie widzą. Pokazuje jej swoje dobre strony, jednocześnie trzymając ją na ogromny dystans.
Dziewczyna mierzy się z problemami z matką, która za wszelką cenę chce kierować jej życiem - szczerze ta kobieta irytowała mnie przez cały czas i gdy tylko pojawiał się jej wątek miałam ochotę rzucić tą książką o ścianę.
Chłopak za to również ma problemy rodzinne, których za wszelką cenę chce chronić. Mimo to wierzy, że znajdzie czas dla nowej dziewczyny a jednocześnie odskoczni od realnego życia, bo będąc z nią zapominał o tym, że żyje.
Przyjemna historia, mająca vibe wakacji. Uwielbiam wątek podróży Lei z przyjaciółką z akademika i jej rodzicami za granicę. Opis "ich łąki" również jest dla mnie bardzo obrazowy za co go uwielbiam. Dobra rozrywka, lecz niekoniecznie najlepsza. Mimo to sięgnę po następną część.
Ocena: 3/5

Tytuł: Tamtego lata
Autor: Laura Savaes
Wydawnictwo: moondrive
Tom 1
Recenzja:

♥︎RECENZJA♥︎Laura Savaes#laurasavaes"Tamtego lata"
Dzisiejszą recenzję Zacznę od pytania.." czy miewacie również książki, które z jednej strony tak bardzo skradły wasze serce ,a z drugiej strony macie ochotę rzucić nimi o ścianę i wściekacie się na autorkę dlaczego tak zakończyła akurat tę scenę????
Jeżeli odpowiedzieliście tak, to Witam serdecznie w moim gronie😀 ja jestem takim nerwusem, że jeżeli jakakolwiek książka kończy się nie tak jak bym chciała to Wkurzam się🫣A teraz zacznę od początku, Ta książka jest po prostu fantastyczna i absolutnie nie przeszkadza mi to że jest to typowa młodzieżówka ,ja czytam wszystko. 17-letnia Lea , dziewczyna która ma ADHD i oprócz tego ,że jest fantastyczna przesympatyczna to jest również bardzo wycofana, nie lubi rzucać się w oczy, nie lubi przebywać w dużym towarzystwie, a wszystko za sprawą jej apodyktycznej matki ,która zamiast wspierać swoje dziecko w związku z tym że jest "inne" i być dumna z niej tak bardzo, że sobie z tym wszystkim radzi co nie jest łatwe w tych czasach to gnębi ją na każdym kroku i zakopuje jej pewność siebie..
Na wakacje Lea ,która przebywa w szkole w internacie przyjeżdża do rodzinnego miasteczka, w którym żyła przed rozwodem rodziców i ma te wakacje oraz nadchodzący przyszły rok spędzić z ojcem .Mimo obaw, że dawni przyjaciele mogą ją źle traktować w związku z tym ,że wyjechała dziewczyna zostaje przyjęta fantastycznie, jej dawna przyjaciółka nie żywi do niej urazy więc zdaje się że wszystko wraca na dawne tory ,ale pewnego wieczoru Okazuje się, że w miasteczku Jest ktoś nowy, ktoś kto jest za koleżanki Lei uważany jako gwiazdor, małomówny,mrukliwy ale nieziemsko przystojny Flynn. Oboje od początku są do siebie wrogo nastawieni wszystko zmienia się za sprawą sms-a wysłanego na przeprosiny i tak zaczyna się dyskusja między nimi ,z początku bardzo dziwna, a z każdym dniem następnym bardziej osobista ,oboje odkrywają ,że mimo ,że mają kiepskie zaplecze rodzinne bardzo dobrze się czują w swoim towarzystwie ,ale Flynn coś ukrywa ,coś co dziewczyna mająca ADHD jest w stanie wykryć bardzo mocno.Jak to się wszystko skończy, co takiego odkryje Lea ,kiedy zobaczy ojca chłopaka.Jakie sekrety wyjdą na jaw???Ta książka była przecudowna.

♥︎RECENZJA♥︎Laura Savaes#laurasavaes"Tamtego lata"
Jeżeli odpowiedzieliście tak, to Witam serdecznie w moim gronie😀 ja jestem...

• Do kupienia
  • Romans